Monday 12th July 2010

Greyhound Box Draw For – Monday 12th July 2010

Race No. 1Hesa Felon @ Stud Stake04:17PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Bathurst Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1YOUTAR ELGWARNO12253G J Curtale ()
2MACSANTOS3175R Mcguiness (Cowra)
3DAYDREAM DOOLEY81246W J Bolwell (Macquarie Fields)
4MRS. HOLLYFIELD31485G Williams (Lithgow)
5FLYING ASH55431C M Reinke (Londonderry)
6DANA CHARLIE45414S G Turner (Cowra)
7HANNAH KEEPING24321C Roberts ()
8ELITE DIOR22417G W Miller (Mullion Creek)
9DRIESY’S FLYER77575J P Lopes (St Marys)
10CHIENNE ROUGE87715H Moore (Mount Mcdonald)
Race No. 2South Bathurst Butchery Stake04:40PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Bathurst Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1WISE KODA63318W M Wright (Geurie)
2SPOTS ALLOVER13522R D Seymour (Raglan)
3DARK MADNESS42381K Brown (Bligh Park)
4HUGO SHACOBY34476T N Northey (Lithgow)
5CAV’S LUCK33663G Vlahopoulo (Portland)
6SAINTLY EEL15118P E Roach (Lidsdale)
7IRINKA ASOTASI76154G C Sheather (Young)
8HARTLEY FELLA42242I D Robinson (Hartley)
9JET BLACK FOREST71443M A Wicks (Forest Reefs)
10FLY LIGHTNIN46423H Moore (Mount Mcdonald)
Race No. 3Jessica Mcleod Tribute Stake04:56PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Bathurst Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ONLY BILL22454G Sheather (Young)
2CHAMPAGNE OSTI24231D Gladman (Parkes)
3TURTLE KEEPING133C Roberts (Dubbo)
4MOVEALONG WILSON44333S P Gardiner (Portland)
5COOMA ROVER15378J D Brown (Spring Hill)
6NO WAY ANG51573C M Reinke (Londonderry)
7LANA’S OSTI47233L A Reynolds (Portland)
8ONLY GEORGE36412C Lambert (Yenda)
9PRETTY PRANCER16684J Lopes (St Marys)
10ASHLEY’S QUEEN66368A L Vella (Bathurst)
Race No. 4Bathurst Gbota Branch05:19PM (NSWtime)
Maiden event over 450 Metres at Bathurst Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BLUESKY MEGAN27347L M Cook (Coleraine)
2IRINKA SHORTY455R L Smith (Forbes)
3INDULGENT3543K Mcdonald (Springside)
4TWISTIEC D Phillips (Wallerawang)
5QUEEN SHERRI7D Sultana (Londonderry)
6BIG MAMA BROOKES43656C M Reinke (Londonderry)
7ALWAYS A STORY2D Sultana (Londonderry)
8LIFE’S A BREEZE24373P Moran (Londonderry)
9CENA LEGEND66565G Ginn (Cudal)
10DARBY’S DEMON55R E Cook (Darbys Falls)
Race No. 5Mount Panaroma Stake05:36PM (NSWtime)
Grade 5 event over 618 Metres at Bathurst Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1STRONG DROP63268J T Brain (Lidsdale)
2MIRACLE MISS34558D Mcdonald (Lithgow)
3PACIFIC JEWEL12567L Maney (Bathurst)
4RIVERSIDE JAZCAT63635M J Williams (Londonderry)
5JORDASH72468C M Reinke (Londonderry)
6JEMINI TOO84485F R Jeffcoat (Cowra)
7JAYWALKING73463G M Derrick (Tumblong)
8FANCY JEWEL37321D Barnes (Cudal)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Bathurst Rsl Club Stake05:58PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Bathurst Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CODY KEEPING16431C Roberts (Dubbo)
2GALVEZ28127G J Mcalister (Noonbinna)
3FINNSTER41152A Ginn (Cudal)
4LIGHT SCOTCH61525R T Mcdonald (Cowra)
5DANA MARY81617R T Mcdonald (Cowra)
6MY SON RULES25657M D Simmons (Kelso)
7ROCK FOREST52653M A Wicks (Forest Reefs)
8ABBY GLEN24361L J Whitton (Spring Hill)
9CHIENNE ROUGE87715H Moore (Mount Mcdonald)
10WINEHOUSE67474H Moore (Mount Mcdonald)
Race No. 7Bathurst Trophies & Gifts Stake06:13PM (NSWtime)
Mixed event over 450 Metres at Bathurst Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BILLY SAID24517R T Mcdonald (Cowra)
2MISS CINDY58862B J O’Neil (Wellington)
3YELTSIN’S KISS21757S M Whalland (Chain Valley Bay)
4SILENT HILL46267C D Phillips (Wallerawang)
5JANDERRA’S MAGIC15284L M Cook (Mandurama)
6SARGENT HILEY45114I D Robinson (Hartley)
7FULL BLAST42347A J Medina (Lithgow)
8YOU SAID BOLT16171C M Hore (Portland)
9RUNABOUT42348L J Whitton (Spring Hill)
10PYE LANE54155G C Sheather (Young)
Race No. 8Jade Horton Remedial Massage06:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Bathurst Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BETH KEEPING15331C Roberts (Dubbo)
2SAYS WHO41135D Sultana (Londonderry)
3BIT FRISKY61473L M Cook (Mandurama)
4DANA BEL11882R T Mcdonald (Cowra)
5DUSTY SHIRAZ41435G J Mcalister (Noonbinna)
6JACK NOSET5662L A Curle (Kings Plains)
7MORE TO STATE36353G E Smith (Tumblong)
8ARMATREE ELLE71121B G Baker (Dubbo)
9ASHLEY’S QUEEN66368A L Vella (Bathurst)
10PRETTY PRANCER16684J Lopes (St Marys)
Race No. 9 Gbota Branch06:57PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Bathurst Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1YOUTAR ROSEMAREE6G J Curtale (Cowra)
2HOCKEY FAN28322C M Reinke (Londonderry)
3FOREST EAGLE55252M A Wicks (Forest Reefs)
4MELKATE74746C M Reinke (Londonderry)
5GOOD AS DONE23244C Reinke (Londonderry)
6NICTO LAD572C M Reinke (Londonderry)
7YES MUM64425H Moore (Mount Mcdonald)
8JORDY EXPRESS25648C M Reinke (Londonderry)
9SCATTERED TEARS646P Roach (Lidsdale)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10High Security Fencing Stake07:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Bathurst Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1STAR RISK28174P Moran (Londonderry)
2MYALLA KING35521C L Rushworth (Bathurst)
3SECOND MORTGAGE31654R D Seymour (Raglan)
4JARUBA141K Mcdonald (Springside)
5ANGEL JEAN44832L J Winter (Brocklehurst)
6VALID PEPPER57241F R Jeffcoat (Cowra)
7TRANCE ATLANTIC2221L W Miller (Mullion Creek)
8BLITZ THE BUSH84351G R Ginn (Cudal)
9STOLE A BREAK62366L M Cook (Mandurama)
10GO VORKO35851A K Frazer (Wallerawang)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments