Monday 15th November 2010

Box Draw For – Monday 15th November 2010

Race No. 1High Security Fencing Novice H104:17PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Bathurst Of $885 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $70 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1ANNA CEE11556C M Hore (Portland)
2MADE OF MAGIC57711L Cook (Mandurama)
3NEW 67124E A Sharp ()
4SPIRAL MAN32352S Cleary (Woodstock)
5BANK THE CHEQUE13215R Harrison (Parkes)
6SHAE FLEX57132M M Bannerman (Reefton)
7MERROO SHIRAZ25232W A Mcdonald (Springside)
8COOL ALL OVER13653K Selten (Blayney)
9WORLD’S ENDF5424S Kirby (Spring Terrace)
10MISSY GIRL85326K Selten (Blayney)
Race No. 2 Ht 104:37PM (NSWtime)
Special Event event over 307 Metres at Bathurst Of $1,115 Prizemoney.
1st: $675 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1MUD MAN54421M J Jenner (Merrylands)
2MISTER RIDDLE45132B N Coyte (Orange)
364384T N Northey (Lithgow)
4WARM AS TOAST44211J D Brown (Spring Hill)
5MISS 67361R C Harland (Westdale)
6HYPO LADY12343R W Felstead (Woodstock)
7KARLOO SHACOBY58113T N Northey (Lithgow)
8LITTLE LUCIA32576J F Buttsworth (Bathurst)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3High Security Fencing Novice H204:57PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Bathurst Of $885 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $70 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1SMART SET87232R H T Snr (Quakers Hill)
2COOL TIFF43541K Selten (Blayney)
3GLORY DEMON51631S Kirby (Spring Terrace)
4VOLCANO CRUNCH2331W A Mcdonald (Springside)
5GOOD ODDS KNOCKA412F J Hurst (Londonderry)
6SPOTS ALLOVER65537R D Seymour (Raglan)
7NITROUS OXIDE34316J Mcgrath (Lithgow)
8CAV’S LUCK25332G Vlahopoulo (Portland)
9SLICK VIENNA1FT M Moxon (Toongabbie)
10DANCING DRAMA1874A W Coyte ()
Race No. 4Starr Kennels Maiden Heat 105:17PM (NSWtime)
Maiden event over 450 Metres at Bathurst Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1ESTATE72367J Crawford (Mount Rankin)
2PIES A ROCKET7663J Mcgrath (Lithgow)
3KOONIBBA62S Kirby (Spring Terrace)
4RED ORPHAN3L A Curle (Kings Plains)
5ODNOC SOOTY2482N Staines (Yass)
6ILUKA BOURBSKIJ A Lyne (Orange)
7POPPA BURGUNDY2256V L Prest (Young)
8MAGIC CASTLE3A Pringle (Portland)
9BON FLEURL M Maney (Bathurst)
10DADDY YANKEED Sultana (Londonderry)
Race No. 5Give Me Five Bull ‘n’ Barley Ht05:37PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Bathurst Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1PINDARI BALE21641M M Bannerman (Reefton)
2OSTI’S EXPOSURE24242L White (Ardlethan)
336534E A Anderson (Mount Rankin)
4KAT KORA64516A Vella (Hargraves)
5*** VACANT BOX ***
6GYPSY PEPPER15365F R Jeffcoat (Cowra)
7BELLA SWAN22161S Kirby (Spring Terrace)
8WANNA RUN41718J A Chapman (Lidsdale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Bathurst Rsl Club Stake05:58PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Bathurst Of $885 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $70 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1SMILING JACK33814C M Reinke (Londonderry)
2ROUGH52633A Vella (Hargraves)
3JORDASH24724C M Reinke (Londonderry)
4RIVER HI56112S Cleary (Woodstock)
5BELL’S ACTION2212K J Pearce (Bathurst)
6ASHLEY’S QUEEN28643A L Vella (Bathurst)
7SPRING RULER25311G J Board (Orange)
8MY BOY JASON35311C M Reinke (Londonderry)
9AUGUST ROSE85214L M Cook (Mandurama)
10MISS SISSY65671M K Grant (Young)
Race No. 7High Security Fencing Novice H306:13PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Bathurst Of $885 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $70 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1JAY JAY TIGERF3514C P Shih (Cromer Heights)
2PIXIE ANN33362M J Harrison (Parkes)
3EBONY ERASER33377B J Conwell (Kelso)
4SLY ASH51424K Selten (Blayney)
5COOMA ROVER66172J D Brown (Spring Hill)
6ZANKRANE45373G Vlahopoulos (Portland)
7WOWSER41512N Staines (Yass)
8JARUBA2622FK Mcdonald (Springside)
9COOL CHASER34416K Selten (Blayney)
10PRINCESS LIBBY41675G Sheather (Young)
Race No. 8Soldiers Saddle Starts Nxt Week06:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Bathurst Of $885 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $70 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1DITMAR FLEX72154S M Bannerman (Reefton)
2ABELLA’S CASEY612B H Judd (Forbes)
3KINGPIN STAR21F J Hurst (Londonderry)
4MONEY MUNCHER341G J Board (Orange)
5FLYNN’S GIFT32614M K Grant (Young)
6DEE CEE HENDRIX55243H Moore (Mount Mcdonald)
7BELL’S WAY3241K J Pearce (Bathurst)
8MR. CALUELA5211L J Duncan (Euchareena)
9MR SHAK62415J Mcgrath (Lithgow)
10NICTO LAD47645C M Reinke (Londonderry)
Race No. 9Starr Kennels Maiden Heat 206:50PM (NSWtime)
Maiden event over 450 Metres at Bathurst Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1INDIAN OUTLAW7344A Mathias (Lithgow)
2NET EFFECT34726G Vlahopoulos (Portland)
3ELITE STEP UP35E A Anderson (Mount Rankin)
4SIR OSTI2277M S Blissett (Riverstone)
5BIG MARKY54323R J Harrison (Parkes)
6GEMMA TELLERL M Maney (Bathurst)
7LOCHINVAR KAOSJ F Buttsworth (Bathurst)
8KID TROUBLES2V L Prest (Young)
9JUSTIFY A SITED Sultana (Londonderry)
10COOL BLAZE36846K Selten (Blayney)
Race No. 10Margaret Brown Memorial Ht 207:07PM (NSWtime)
Special Event event over 307 Metres at Bathurst Of $1,115 Prizemoney.
1st: $675 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1JANDERRA’S MAGIC22178L M Cook (Mandurama)
2MEL’S MAGIC12313G C Sheather (Young)
3SHACOBY LEE31448T N Northey (Lithgow)
4DIESEL ROC67711E J Vella (Cranebrook)
5DAISY KEEPING81421G J Ford (Dubbo)
6RIDICULOUS3421N W Staines (Yass)
7MILK RUN82651N W Staines (Yass)
8HOME WORK18371E O’Brien (Berkshire Park)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments