Monday 16th May 2011

Greyhound Box Draw For Bathurst – Monday 16th May 2011

Race No. 1Starr Kennels Stake04:19PM (NSWtime)
Mixed event over 307 Metres at Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

13435317.95L A Mcfarlane (Jerrawa)
2LADY SKEETA51147NBTL W Dennis (Lidsdale)
3SMART CARGO45285FSTDR B Steel (Wellington)
4MAJOR MIRAGE24412NBTM R Adams ( Wagga)
5EZY COUNT3252117.53P K Braddon ()
6GOOSE ROXON31137FSHG C Sheather (Young)
7WARM AS TOAST4414217.58J D Brown (Spring Hill)
8RED VANCE15115NBTR E Fitzgibbon (Blayney)
9DROOPY’S HEART64874NBTB J O’Neil (Wellington)
10WORTH IT77878FSTDJ P Lopes (St Marys)
Race No. 2Cudal Education Centre Ht 104:42PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Bathurst Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1MISS ELLA61221FSHN P Mcdonald (South Bowenfels)
2MR. SNAKE EYES82556FSHM C Moncrieff (Kahibah)
3CLIMATE CAFE18226NBTL Mcfarlane (Jerrawa)
4JASSO’S JEWEL42115FSTDJ Chapman (Lidsdale)
5BAZZA SHIRAZ46148NBTD J Gladman (Parkes)
6ELITE DISCOF7138FSHB Turner (Berkshire Park)
7NUMBER KRUNCH2276130.31D Sultana (Londonderry)
8MISS INDICA54677NBTC M Reinke (Londonderry)
9CRACKERJACK GIRL66576FSHG Sheather (Young)
10MISS GUN CARGO44647NBTR B Steel (Wellington)
Race No. 3Pioneer Edward Lee Stake05:00PM (NSWtime)
Mixed event over 618 Metres at Bathurst Of $1,115 Prizemoney.
1st: $675 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1TAX STIMULUS55455FSHB Turner (Berkshire Park)
2SNOOKY PIE4664536.40T N Northey (Lithgow)
3STRONG DROP45247NBTJ T Brain (Lidsdale)
4MISS WISCONSIN7512436.78A Ginn (Cudal)
645446NBTE A Anderson (Mount Rankin)
7RIGOLETTO7525436.58B O’Neil (Wellington)
8NICTO LAD8514536.70C M Reinke (Londonderry)
Race No. 4Pioneer George Lee Stake05:20PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 520 Metres at Bathurst Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1I’M QUICK65854NBTJ P Lopes (St Marys)
2GREY SKYS23323NBTE A Anderson (Mount Rankin)
3FIZZBALL FANCY4542FSHG C Sheather (Young)
4LORIAN SMILES75445FSHJ P Lopes (St Marys)
5SHINE THE LIGHT47FSTDM A Wicks (Forest Reefs)
6MISS GUN CARGO44647NBTR B Steel (Wellington)
7RACHEL KEEPING56FSHC K Roberts ()
8MYALLA MISS56755FSTDS Cleary (Woodstock)
9SUSIE’S RISK66FSHG C Sheather (Young)
Race No. 5Pioneer Alfred Gardiner Stake05:44PM (NSWtime)
Mixed event over 450 Metres at Bathurst Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1MADAM JESSIE2423426.03L W Dennis (Lidsdale)
2ALBINO PEACHY41722NBTL A Mcfarlane (Jerrawa)
3LITTLE ARGUMENT3414726.22P K Braddon (Cowra)
4BRODO’S ON 1336526.01J E Hanson (Mcgraths Hill)
5KAPSALI84436FSHT A Ebbeck (Blackalls Park)
6BLACK SPRINGS6312326.42H Rawson (Oberon)
7TYLER’S LEGEND31264NBTG Ginn (Cudal)
8LETHAL REBEL1312126.02J Rudd (Londonderry)
9HOT SAL58575FSTDS Cleary (Woodstock)
Race No. 6Cudal Education Centre Ht 206:01PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Bathurst Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1STAR KEEPING33162FSHC K Roberts (Dubbo)
2GLASS EYE JOE63767NBTK J Kemp (Caboolture Qld)
3MORE DEEPWATER16565FSHL A Mcfarlane (Jerrawa)
4BLACKRAIN TITAN15638NBTG J Ford (Dubbo)
5SKYE 34116FSTDJ Chapman (Lidsdale)
6CAN’T BE SURE12129.76M A Wicks (Forest Reefs)
7MAJOR BLONDE56423FSTDT Cook (Wagga Wagga)
8JACKIE’S GIRL2363130.30P K Braddon (Cowra)
9MISS GUN CARGO44647NBTR B Steel (Wellington)
10CRACKERJACK GIRL66576FSHG Sheather (Young)
Race No. 7G&s Board Concreting Stake06:18PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Bathurst Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1ALBINO INC25115NBTL A Mcfarlane (Jerrawa)
2SAND SURFER76573NBTL Cook (Mandurama)
3KAPING14573FSHG C Sheather (Young)
4KNOW’S ALOT21743FSHL Moncrieff ()
5MYMANBO42464NBTL T Bowman (Spring Hill)
6HER FLIGHT2278726.17E A Anderson (Mount Rankin)
7JUST COMMANDANT6155426.07D Sultana (Londonderry)
8BLITZ THE BUSH8653126.23G R Ginn (Cudal)
9TEKAYO76381NBTG C Sheather (Young)
10SHEZA BIG GIRL6F156FSHL Moncrieff (Keinbah)
Race No. 8Cudal Education Centre Ht 306:40PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Bathurst Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BARRY’S MATE41674NBTB O’Neil (Wellington)
2MEGA MANBO47533NBTL T Bowman (Spring Hill)
3TALK TO ME14221NBTO Newton ()
4JENMAR WILDFIRE52358NBTJ E Hanson (Mcgraths Hill)
5INTO THE SUNSET1318FSTDD L Gooley (Evans Plains)
6DRILL AND BLAST23122FSTDT J Cook (Wagga Wagga)
7EARLY MYSTERY8184FSHL A Mcfarlane (Jerrawa)
8STYLIN’ BLONDE32678FSHR Moncrieff (Sawyers Gully)
9MISS GUN CARGO44647NBTR B Steel (Wellington)
10CRACKERJACK GIRL66576FSHG Sheather (Young)
Race No. 9Volunteer Appreciation Maiden06:59PM (NSWtime)
Maiden event over 450 Metres at Bathurst Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1TEPEE33523NBTS Kutnjak (Minchinbury)
2NEVER SURE423NBTP Braddon (Cowra)
3EVIL BUCCANEER66856FSHL Mcfarlane (Jerrawa)
4COCONUT KID65675NBTW Neilan (Yetholme)
5JUST TOUGHEN UP23FSHP J Simpson (Stratheden)
6BALDY BANDAID7844FSTDR W Felstead (Woodstock)
7EUREKA KAZ2FSHB Turner (Berkshire Park)
8ROCKET GLENFERNFSHL A Curle (Kings Plains)
9LIBRAY PRINCE856FSTDJ B Hodges (Bathurst)
Race No. 10Fifty 8 On George Stake07:21PM (NSWtime)
Grade 5 event over 307 Metres at Bathurst Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1KABELLA155FSHL Moncrieff (Keinbah)
2PRINCESS AVA24187FSHL Moncrieff (Keinbah)
3STATE OCTANE52546FSHG C Sheather (Young)
4GRAFFITI BRIDGE55136FSTDT Turnbull (Sofala)
5BAZMO’S BABE13NBTT L Turnbull (Sofala)
6MYALLA BOMBER87816FSHS Cleary (Woodstock)
7DARK BARITONE84338NBTS Kirby (Spring Terrace)
8DADDY YANKEE1FFSHD Sultana (Londonderry)
9WIND DANCER47728NBTC C Needham (Rosebery)
10PLEASE YOUR SELF1785FSHM Vella (Mount Lambie)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments