Saturday 17th January 2009


Race 1 307m M 19.22
CUDAL EDUCATION CENTRE MDN HT 1
1 MIDNIGHT TOUCH M JULIE FRENCH
2 SILVER WREN M IAN STANFORD
3 DANA ANTONIA M RODNEY MCDONALD
4 SPEEDY JUNKET M BARRY CUTTING
5 MR. STARSKEY M RONALD HUPPATZ
6 CARADO GERRICO M KEVIN BRENNAN
7 VIVA MAGOO M ROBERT HILL
8 WIMSICAL GIRL M CORINNE SHIH
9 REEFTON MAGIC M SEAN BANNERMAN
10 MIDNIGHT BUST M JULIE FRENCH

Race 2 520m 5 19.40
BRAEWOOD SPRINT HEAT 1
1 STELLA STARLIGHT 5 MICHAEL GREEN
2 JEMINI TOO 5 MAX BILSON
3 DANA GEORGE 5 RODNEY MCDONALD
4 MARY CHASE 5 PETER ROWE
5 BLUE ERASER 5 BARRY CONWELL
6 MISS FRANCES 5 PHILLIP PREST
7 ANGELINA ANGEL 5 BRADLEY O’NEIL
8 REEFTON BOND 5 MARGARET BANNERMAN

Race 3 307m M 19.58
CUDAL EDUCATION CENTRE MDN HT 2
1 MIDNIGHT KATIE M JULIE FRENCH
2 DANA ANNABELLE M RODNEY MCDONALD
3 WHITE KAYLA M CORINNE SHIH
4 CASARINA M GORDON HERBERT
5 LIKE IT IS M LESLEY COYTE
6 PEARL WREN M IAN STANFORD
7 GOOD BOY BLUE M MAURICE TAYLOR
8 KILO CONQUEST M ROBERT SHEPHERD
9 REEFTON MAGIC M SEAN BANNERMAN
10 MIDNIGHT GONE M JULIE FRENCH

Race 4 450m 4/5 20.16
FISH & SONS PRODUCE STAKE
1 SMART CARGO 5 RONALD STEEL
2 TOLLMAX 5 EARL ANDERSON
3 GLEN’S WISH 4 AMANDA GINN
4 OVERFLOW DREAM 4 RONALD HUPPATZ
5 FIVE SHOTS 4 LESLIE WHITTON
6 AWESOME CROWN 4 JEREMY MCGRATH
7 FOREST STORM 4 JANICE HODGES
8 UP TO SCRATCH 4 PETER ROWE
9 SERENE BLISS 4 LISA CURLE
10 FRIDA BALE 5 SEAN BANNERMAN

Race 5 520m NG 20.34
COUNTRY CHALLENGE ORANGE CUP HT1
1 BEVERAGE 1 GARRY WILLIAMS
2 BILLY SAID 4 RODNEY MCDONALD
3 GANDHI’S HEART 4 RICHARD BOARD
4 MEAN JET 3 PAUL ROACH
5 Vacant
6 RIP VAN RIP 3 PAMELA BRADDON
7 ROCKSTAR IMAGE 1 NICHOLAS HEALEY
8 ELITE FURY 4 JOHN LAWSON

Race 6 307m M 20.52
CUDAL EDUCATION CENTRE MDN HT 3
1 LIDSDALE LUCY M STAN STANFORD
2 BLOSSOM WREN M IAN STANFORD
3 BONEY KAZ M JULIE FRENCH
4 OLYMPIC FANTASY M KEVIN BRENNAN
5 KALINITE M GORDON HERBERT
6 HATTAH PRINCESS M OWEN NEWTON
7 PYFO GO WILD M EDWARD SANCHEZ
8 CHOPPA’S CAT M DOMINIC LANGHAM
9 GIRL LIKE ME M CORINNE SHIH
10 REEFTON MAGIC M SEAN BANNERMAN

Race 7 520m NG 21.10
COUNTRY CHALLENGE ORANGE CUP HT2
1 RAPID PHOENIX 4 GEOFFREY TOWNSEND
2 EIFFELLA ABBY 1 ALLAN HARVEY
3 MANDRAKE 1 ROBERT SHARP
4 JANDERRA’S MATE 3 PAMELA BRADDON
5 Vacant
6 DANA BEATRICE 2 RODNEY MCDONALD
7 FUTURE FUND 1 JOHN LAWSON
8 KAYLA ENLIM 4 ROBERT MILNE

Race 8 450m NG 21.28
JULIE HEALEY MEMORIAL FINAL
1 SIMPLE AS THAT 5 CAROLYN HORE
2 BARLAVIE 5 LISA HARRIS
3 QUICK SNAPPY 5 LEE BOWMAN
4 MARK FOY 5 EDWARD SANCHEZ
5 LOYAL CONQUEST 5 ROBERT SHEPHERD
6 SPILL WAY 5 ALAN BLOOMFIELD
7 TOUCH OF MAGIC M GAIL HOBBS
8 CROWELLA 5 ALAN BLOOMFIELD
9 COOL RUBY 5 WESLEY MCDONALD
10 WE’LL SEE 5 CLIFFORD RUSTEN

Race 9 520m 5 21.46
BRAEWOOD SPRINT HEAT 2
1 HEZA LARRAKIN 5 BRETT BOWERMAN
2 KIRBY LANE 5 SEAN BANNERMAN
3 TIRRANNA BLUE 5 REX COOK
4 COOL QUALITY 5 PAMELA BRADDON
5 BLACK MANBO 5 LEE BOWMAN
6 JACK NOSE 5 LISA CURLE
7 MAVRIKI WOLF 5 GEORGE VLAHOPOULOS
8 BIG TOLL 5 EARL ANDERSON

Race 10 520m NG 22.04
COUNTRY CHALLENGE ORANGE CUP HT3
1 DIVIDED BROTHERS 1 NICHOLAS TREMAIN
2 IRINKA DENNIS 2 RAYMOND SMITH
3 ASSASSIN JOURNEY 1 RONALD STEEL
4 ELITE FLASH 3 JOHN LAWSON
5 Vacant
6 TOP DROP 3 JOHN BRAIN
7 ROYAL ARCHER 4 EDWARD SANCHEZ
8 DANA TIGER 2 RODNEY MCDONALD

Race 11 307m FFA 22.22
GEOFF COOKE PLUMBING FLYING
1 ELITE RAVEN 3 ROBERT SHEPHERD
2 EARLLEE 2 EARL ANDERSON
3 DANA TEE 2 RODNEY MCDONALD
4 DANA JACK 2 RODNEY MCDONALD
5 BLACK CARGO 2 RONALD STEEL
6 PLAY CARDS NOW 2 EDNA SHARP
7 BELLS FAIR 1 MARK VELLA
8 LUCKY WOL 1 AMANDA GINN

Race 12 520m 5 22.40
BRAEWOOD SPRINT HEAT 3
1 GOLDEN RUBY 5 MARGARET BANNERMAN
2 GLENTICKY GOLD 5 KEITH ALLEN
3 REMEMBER GANDHI 5 RICHARD BOARD
4 DUSTY SHIRAZ 5 EDWARD SANCHEZ
5 GOLD WING 5 PHILLIP PREST
6 HOT FUZZ 5 TRACEY TURNBULL
7 PRINCESS ZARINA 5 TANIA CHERE
8 FAST ANDY 5 BRETT BOWERMAN