Sunday 4th April 2010

– Sunday 4th April 2010

Race No. 1Bathurst Gbota Branch Maiden05:10PM (NSWtime)
Maiden event over 450 Metres at Bathurst Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1BLUESKY MEGAN53774L M Cook (Coleraine)

2MYMANBO563L T Bowman (Spring Hill)

3TRANCE ATLANTIC2L W Miller (Mullion Creek)

4REVENGE38R J Mansley (Black Hill)

5COME ON BAZ323M J Swift (Lithgow)

6WHERE’S HERMAN554R J Mansley (Black Hill)

7EVENING SWILL35266L T Bowman (Spring Hill)

8FILL THE HOLE35C C Hodge (Gooloogong)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 2Starr Kennels Stake05:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 307 Metres at Bathurst Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1KALANBI26323S Kirby (Spring Terrace)

2ANNA’S LAST17227R H Eddie (Caboolture)

3TARADEARRA21167P K Braddon (Cowra)

4TAILGATER35441D A Parkinson (Portland)

5SPOTS ALLOVER1R D Seymour (Raglan)

6TOP GUN CARGO17217L A Curle (Kings Plains)

7PIPPI’S MATE23636P K Braddon (Cowra)

8RUSTY WRECK41172A V D Palma (Portland)

9MISS HARRIS22416J A Burrows (Portland)

10AROORA DANCER72433G J Case (Kelso)

Race No. 3 Hotel Stake05:44PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Bathurst Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1LETHAL LIMIT45372D Jenkins (Catherine Field)

2BELL’S TIGER5151K J Pearce (Bathurst)

3RED 33217M Soames (Werrington)

4BECKY’S ME MUM23566K J Selten (Blayney)

5INCESSANTF2431D L Gooley (Evans Plains)

6SHE’S ON AGAIN16337E A Anderson (Mount Rankin)

7POST CARD BANDIT17D Foley (Geurie)

8COOMA ROVER24127J D Brown (Spring Hill)

9WANNA RUN77687J A Chapman (Lidsdale)

10QUEEN JAKARA4765TE Y Ford (Rydal)

Race No. 4Siska Lodge Novice Stake05:59PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 618 Metres at Bathurst Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1STARBRIGHT NITE54624D L Gooley (Evans Plains)

2MIGHTY NIKITA8341N Becroft (Kurrajong)

3FRESCO FLYER82321R H Shepherd (Freemans Reach)

4JEANIE’S SPECIALR Stewart (Prairiewood)

5WINNING WAVE36564D Jenkins (Catherine Field)

6JOAN’S ROSE51457L P Polidano (Berkshire Park)

7LITTLE BLITZ55343C M Hore (Portland)

8PACIFIC JEWEL4463L Maney (Bathurst)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 5Hesa Felon @ Stud Stake06:19PM (NSWtime)
Mixed event over 450 Metres at Bathurst Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

154433L A Curle (Kings Plains)

2WARM AS TOAST62331J D Brown (Spring Hill)

3DISAGREEMENT24333M D Simmons (Kelso)

4TURBO CONQUEST28553R H Shepherd (Freemans Reach)

5DADDY’S ECHO24323K M Mcdonald (Springside)

6CYCLONE COUNTRY11136G J Board (Orange)

7EXOTIC MISS15481R D Seymour (Raglan)

8MOONLIT HIDEAWAY13635D L Gooley (Evans Plains)

9STILL THE SAME34427P R Bell (Bathurst)

10MAGIC MIRAGE52287P J Ford (Rydal)

Race No. 6Mount Panorama Novice Stake06:34PM (NSWtime)
Grade 5 event over 618 Metres at Bathurst Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1DREAM OVER85663L A Curle (Kings Plains)

2MIMY’S MYSTERY64154W A Mcdonald (Springside)

3ROYAL MAX36213R W Littlefield (Orange)

4MANGO CONQUEST11668R H Shepherd (Freemans Reach)

5SUPERIOR SHIRL48271J R Keller (Cambridge Park)

6MANIZZY DIZZY88763R J Mansley (Black Hill)

7INSTANT TAKE OFF46633A Hansen (Werrington)

8GYPSY PEPPER53836F R Jeffcoat (Cowra)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 7Happy Easter Maiden Final06:49PM (NSWtime)
Maiden event over 307 Metres at Bathurst Of $1,500 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $280 3rd: $140 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MASTER LEGEND2G R Ginn (Cudal)

2DOOM’S CONQUEST6R H Shepherd (Freemans Reach)

3RED VANCE23223R E Fitzgibbon (Grafton)

4CENA LEGEND4576G Ginn (Cudal)

5LILLY DRUMB N Coyte (Orange)

6SECOND MORTGAGE4R D Seymour (Raglan)

7MINNY GIGGLES4A Ginn (Cudal)

8VALID PEPPER63333F R Jeffcoat (Cowra)

9JOEYS GIFT78476L P Polidano (Berkshire Park)

10BURY QUEEN86G Case (Bathurst)

Race No. 8Geoff Cooke Plumbing Stake07:04PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Bathurst Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1JEMINI TOO55331F R Jeffcoat (Cowra)

2PIPPI’S JET21815W A Mcdonald (Springside)

3HARTLEY FELLA56223I D Robinson (Hartley)

4MISS TARO32726J M Foley (Geurie)

5SLICK CONQUEST47166N Becroft (Kurrajong)

6LITTLE ARGUMENT83614P K Braddon (Cowra)

7MATILDA ROSE14712S Kirby (Spring Terrace)

8COUNTRY BELL13458J Johnson (Boorowa)

9QUEEN JAKARA4765TE Y Ford (Rydal)

10SWIPER MARA86884A Azzopardi (Londonderry)

Race No. 9Orange Gbota Branch Stake07:24PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Bathurst Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1SILVER WREN23334J C Burke (Spring Hill)

2BREAK A HEART82641N Becroft (Kurrajong)

3RUNNING CASINO23234J A Chapman (Lidsdale)

4SARGENT HILEY22723I D Robinson (Hartley)

5DELTA FORCE21132P P Braddon (Cowra)

6LITTLE KISS74335K M Mcdonald (Springside)

7ROJAC SUZZIE51461R C Shepherd (Freemans Reach)

8FREDDY FUNK16563R H Shepherd (Freemans Reach)

9DODGY BUSINESS77431R D Seymour (Raglan)

10BIT FRISKY154L M Cook (Mandurama)

Race No. 10C & S Board Concreting Stake07:39PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Bathurst Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1PYE LANE41133C L Rushworth (Bathurst)

2FLYING ELSIE17176S Kirby (Spring Terrace)

3WHERE’S MARONEY52135L P Polidano (Berkshire Park)

443255L M Cook (Mandurama)

5LIGHTNING LUKE62618C M Hore (Portland)

6ABBY GLEN1135L J Whitton (Spring Hill)

7COUNTRY SHARK14133G J Board (Orange)

8BLITZ THE BUSH31355G R Ginn (Cudal)

9KANGA MISS316D Mott (Woonona)

10GORDO’S FATBOY43425A Hansen (Werrington)

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments