Wednesday 27th August 2008


Race 1 520m M 15.52
BATHURST GBOTA BRANCH MDN
1 MONA’S ABBEY M CLEMENT MASTERS
2 SLIM AND THIN M PETER CHAPMAN
3 IN NO HURRY M JOSEPH LOPES
4 GLEN ABBEY TREAT M LESLIE WHITTON
5 BLOOD DIAMOND M EARL ANDERSON
6 VERY CONVENIENT M DEBRA BELL
7 JET BLACK FOREST M MARK WICKS
8 MALSTYLE M TREVOR JONES
9 BLUE HOUSE FLYER M BARRY ELMS

Race 2 520m 5 16.12
VICTORIA HOTEL STK
1 HOGWART GRANGER 5 ALFRED VELLA
2 HUGO SHACOBY 5 TERRENCE NORTHEY
3 FOREVER SUE 5 WAYNE O’BRIEN
4 FOREST DIAMOND 5 MARK WICKS
5 SHINEY 5 WILLIAM MCKENNA
6 BLACK PROSPECT 5 ANTHONY VELLA
7 MOSTLY HOT 5 NORMAN HARDIE
8 REEFTON BOND 5 MARGARET BANNERMAN
9 JUNGLE GIRL 5 ALFRED VELLA
10 SEAN’S CONQUEST 5 ROBERT SHEPHERD

Race 3 450m 4/5 16.32
COMMANDANT @ CHARMER LODGE FNL
1 DANA CUZZY 5 STEPHEN TURNER
2 TRICKY SORT 4 ROBERT HILL
3 OODNADATTA 4 SHANNON KIRBY
4 ROYAL SCOUT 5 DENIS MCDONALD
5 COME ON IZZI 5 CHRISTOPHER PHILLIPS
6 RODRICK 5 NOELENE BOLTON
7 DANA TIGER 5 WESLEY MCDONALD
8 KATIE’S TEARS 4 ALAN HARPER
9 FANCY SHELLY 5 TRACY BARNES
10 VALLEY PRINCE 5 CLEMENT MASTERS

Race 4 618m 5 16.52
PROFESSIONALS R/ESTATE STK
1 PRINCESS ZARINA 5 TANIA CHERE
2 ALANIS LANE 5 MARGARET BANNERMAN
3 REMEMBER GANDHI 5 RICHARD BOARD
4 GOLDEN RUBY 5 MARGARET BANNERMAN
5 CHLOE MILNE 5 ROBERT MILNE
6 SECRET KNIGHT 5 MARY OLLING
7 BLUE ERASER 5 BARRY CONWELL
8 CALL ME SUE 5 WAYNE O’BRIEN
9 SWEET EBONY GIRL 5 DEBBIE PARKINSON

Race 5 450m FFA 17.12
BATHURST RSL CLUB STK
1 BOYS IN BOOTS 2 JONATHAN BROWN
2 MERLEEN 3 EARL ANDERSON
3 TADMORE SHOOTER 4 SHANNON KIRBY
4 MOONLIT HIDEAWAY 4 DANIEL GOOLEY
5 GO AHEAD TED 3 EARL ANDERSON
6 MOORBEL JACK 2 GLEN GINN
7 FLYING MITCH 1 ASHLEY LAMB
8 BELLS FAIR 1 MARK VELLA

Race 6 520m NG 17.34
YGSC CENTRAL WEST CHALLENGE FNL
1 CHERRY OSTI 5 LYN WHITE
2 ROCKSTAR IMAGE 3 NICHOLAS HEALY
3 PEARL LANE 5 MARGARET BANNERMAN
4 FELICITY LANE 5 MARGARET BANNERMAN
5 KITE STREET 4 GLEN ENFIELD
6 CLASSY BEEN 5 GRAHAM BROWN
7 MISS FEVER 5 LISA CURLE
8 MACBAI THE SEA 4 SHANNON KIRBY
9 FLYING ESTHER 5 STEVEN BUTLER
10 TAIHLA’S BOY 5 DARREN LANG

Race 7 450m 4/5 17.52
FENGORE PLANT HIRE STK
1 EIFFELLA ABBY 5 ALLAN HARVEY
2 BILLY SAID 5 STEPHEN TURNER
3 HE’S SO TRENDY 5 MICHAEL GREEN
4 MAVRIKI WOLF 5 GEORGE VLAHOPOULOS
5 RED SCOOTER 5 JOHN BRAIN
6 COLLECTIVE BANG 5 ROBERT SHARP
7 MEDIUM PACE 4 GLEN GINN
8 STRAIGHT NO ICE 5 CAROLYN HORE
9 PLAY CARDS NOW 5 EDNA SHARP
10 DRACO 5 SHANNON KIRBY

Race 8 520m 4/5 18.07
YAGOONA GREYHOUND SUPT. CLUB
1 LADY TUCKLAN 5 GEOFF GUDGEON
2 NAVAHO LANE 5 MARGARET BANNERMAN
3 JUICY LUCY 5 ALAN HARPER
4 STUNNING KALI 5 GORDON HERBERT
5 AQUIN LANE 5 MARGARET BANNERMAN
6 FANCY SHELLY 5 TRACY BARNES
7 SMILES OF DESIRE 5 JOHN BRAIN
8 BRITNEY LANE 4 SEAN BANNERMAN
9 OLAZABAL 5 BRETT BOWERMAN
10 RAINY DAY 5 RICHARD BOARD

Race 9 450m M 18.27
ORANGE GBOTA BRANCH MDN
1 RODOLPHUS M LYNN MANEY
2 KEZZA’S WARRIOR M PAUL WEATHERLEY
3 JUST COOL IT M GEOFFREY SHEATHER
4 NARCISSA M LYNN MANEY
5 LACHLAN FOREST M MARK WICKS
6 EXOTIC ASSASSIN M JOSEPH LOPES
7 PLAIN ARIAL M LESLIE MILLER
8 LUCKY WINNER M JOSEPH LOPES
9 FIRST TIME M MATTHEW DUNCAN
10 GONZO CONQUEST M ROBERT SHEPHERD

Race 10 450m 5 18.42
FISH & SONS PRODUCE STK
1 VALLEY HI 5 CLEMENT MASTERS
2 TRUE FORCE 5 JOHN HORSEMAN
3 CHARLOTTE LANE 5 SHAUN KIRBY
4 BROOKLYN BRAWLER 5 ALFRED VELLA
5 MENACING DEAL 5 GEOFFREY SHEATHER
6 HOW CONVENIENT 5 DEBRA BELL
7 KALI RAMIREZ 5 GORDON HERBERT
8 MIDNIGHT LIZZIE 5 GEOFFREY SHEATHER
9 GOLDIE’S GIFT 5 FRANK JEFFCOAT
10 COUNTY CONQUEST 5 ROBERT SHEPHERD