Wednesday 2nd June 2010

Greyhound Box Draw For – Wednesday 2nd June 2010

Race No. 1Roseanna’s Kitchen Stake03:47PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Bathurst Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MYALLA VALLEY13367A L Dailly (Anakie)

2MYALLA SWIFT7163S Cleary (Woodstock)

3ALLIE FLEX11658S Bannerman (Reefton)

4CODY KEEPING72164C Roberts ()

5CANDY FLEX15S Bannerman (Reefton)

6NOT ALL BLACK24712D Mathias (Lithgow)

7DUSTY SHIRAZ64218G J Mcalister (Noonbinna)

8CRUZE11T M Nieuwendyk (Bathurst)

9SKY DOLL46356J A Chapman (Lidsdale)

10BERRIDALE FLASH73835I F Mcfarlane (Jerrawa)

Race No. 2South Bathurst Butchery Stake04:07PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Bathurst Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1IRINKA AMY1R L Smith (Forbes)

2RACE RANGER42343D E Kells (Blayney)

3GIRRAWARRA SMILE57373R Sonter (Mudgee)

4SPIN THE BLACK43356R Shepherd (Freemans Reach)

5MYMANBO31578L T Bowman (Spring Hill)

6ONLY BILL31241G Sheather (Young)

7OUR BLACK RAIN25267D Pickering (Wilberforce)

8CONROY FLEX64462M M Bannerman (Reefton)

9SHE’S ON AGAIN77576E A Anderson (Mount Rankin)

10HAMMURABI75654S V Stanford (Capertee)

Race No. 3Bathurst Trophies & Gifts Stake04:27PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Bathurst Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1IRINKA ASOTASI11523G C Sheather (Young)

2MYALLA SUNSET34361A L Dailly (Anakie)

3PLOW MASTER42732S J Nicholson (Reservoir)

4COPPER SKY42416J A Chapman (Lidsdale)

5MYALLA FEVER14234S Cleary (Woodstock)

6MISS RED VIXEN21814P Moran (Londonderry)

7ELIZA’S KEEPING32641C K Roberts (Dubbo)

8CHAOTIC SPIRIT3854TS V Stanford (Capertee)

9BERRIDALE FLASH73835I F Mcfarlane (Jerrawa)

10LIGHTNING LUKE87647C M Hore (Portland)

Race No. 4Jade Horton Remedial Massage Ht04:50PM (NSWtime)
Maiden event over 450 Metres at Bathurst Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1NANNA’S RISK24N L Moran (Londonderry)

2CLARE FLEX31M Bannerma (Reefton)

3PHOEBE ROSE77423G Sheather (Young)

4HANNAH KEEPING2C Roberts (Dubbo)

5BLUESKY MEGAN24227L M Cook (Coleraine)

6LIFE’S A BREEZE43P Moran (Londonderry)

7SECOND MORTGAGE73673R D Seymour (Raglan)

8MAGIC MILLIONS2O G Newton ()

9LEANDRA FLEX47S Bannerman (Reefton)

10IRINKA ANITA5R L Smith (Forbes)

Race No. 5Mt Panorama Encourage. Stk05:09PM (NSWtime)
Mixed event over 618 Metres at Bathurst Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CODE47532M Pavlin (Orangeville)

2MIRACLE MISS27325D Mcdonald (Lithgow)

3BANDIT MILNE8F421R Milne (Mudgee)

4WANNA RUN35512J A Chapman (Lidsdale)

5FRESCO FLYER5442FR H Shepherd (Freemans Reach)

6BERRIDALE BELLE37748L A Mcfarlane (Jerrawa)

7GAZMICK MARLEY66233G J Abernethy (Parkes)

8UFOLOGY2762FD W Pickering (Wilberforce)

9CHUCKEY57853D Kulenovic (Fairfield West)

10MARKUS PARK78555D Kulenovic (Fairfield West)

Race No. 6Bathurst Rsl Club Stake05:28PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Bathurst Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MOONLIT HIDEAWAY15813D L Gooley (Evans Plains)

2BLACKRAIN BONNIE14718G J Ford (Dubbo)

3GAZMICK BRONTE82365G J Abernethy (Parkes)

4PINDARI BALE42264M M Bannerman (Reefton)

5ACE KEEPING31162S Stiff (Dubbo)

6JEMINI TOO53584F R Jeffcoat ()

7ABOUT TIME MATE72627P Moran (Londonderry)

8TOLLMAX51323E A Anderson (Mount Rankin)

9HAMMURABI75654S V Stanford (Capertee)

10GALVEZ64855G J Mcalister (Noonbinna)

Race No. 7Starr Kennels Stake05:45PM (NSWtime)
Mixed event over 450 Metres at Bathurst Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1QUICK STATE31541I R Hoggan (Churchable)

2LITTLE LUCIA26142J F Buttsworth (Bathurst)

3RUNNING CASINO14131J A Chapman (Lidsdale)

4CLASSIC OCTANE83635J H Arthur (Lancaster)

5SIDEWAYS83734M J Chapman (Park Ridge)

6SLOON14666R Sonter (Mudgee)

7PERFECT CONQUEST76787R H Shepherd (Freemans Reach)

8YELTSIN’S KISS54128S M Whalland (Chain Valley Bay)

9SOUND OF WHITE65563D M Lee (Mudgee)

10AMARINA BOY87587S M Thornton (Kelso)

Race No. 8Hesa Felon @ Stud Stake06:03PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Bathurst Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1AUGUST ROSE14714L M Cook (Mandurama)

2BERRIDALE QUEEN41531L A Mcfarlane (Jerrawa)

3GYPSY PEPPER14551F R Jeffcoat (Cowra)

4GRAFFITI TIGER11423J Chapman (Lidsdale)

5INEXHAUSTABLE11674L A Mcfarlane (Jerrawa)

6OFFICER BEN312M F Gatt (Ingleburn)

7CARSON’S LAWT1755P E Roach (Lidsdale)

8EXPLOSIVE EAGLE17525M P Vella (Mount Lambie)

9GALVEZ64855G J Mcalister (Noonbinna)

10SHE’S ON AGAIN77576E A Anderson (Mount Rankin)

Race No. 9Jade Horton Remedial Massage Ht06:24PM (NSWtime)
Maiden event over 450 Metres at Bathurst Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1JUST PARTY54532G Sheather (Young)

2TAMINGA FLEX32243M Bannerma (Reefton)

3WINDANG LEGEND26634G J Mcalister (Noonbinna)

4MEGA MANBO52241L T Bowman (Spring Hill)

5IRINKA SHORTY45R L Smith (Forbes)

6STAR RISK23P Moran (Londonderry)

7VERONA BALE23651S M Bannerman (Reefton)

8DOON DART3C J Miller (Mullion Creek)

9SAYS WHOD Sultana (Londonderry)

10CHUCKA KEEPING5C Roberts (Dubbo)

Race No. 10High Security Fencing Stake06:46PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Bathurst Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1TWIRL FLEX32157M M Bannerman (Reefton)

2BIT FRISKY42356L M Cook (Mandurama)

3CHIEF DAN GEORGE1426J Keeley (Lithgow)

4HOOLEY DOOLEY5T218M Bilson (Noonbinna)

5MYALLA ATOM52461S Cleary (Woodstock)

6EBONY ERASER614B J Conwell (Kelso)

7VALID PEPPER83535F R Jeffcoat (Cowra)

8COLOUR PAGE47123S V Stanford (Capertee)

9EVENING SWILL51688L T Bowman (Spring Hill)

10SPOTS ALLOVER77554R D Seymour (Raglan)

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments