Wednesday 30th June 2010

Greyhound Box Draw For – Wednesday 30th June 2010

Race No. 1Bathurst Trophies & Gifts Stake03:47PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Bathurst Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ABBY GLEN12436L J Whitton (Spring Hill)

2MOVEALONG WILSON21443S P Gardiner (Portland)

3JANDERRA’S MAGIC31528L M Cook (Mandurama)

4FUTURAMA TRILOGY51121T Cahill (Wombat)

5CAV’S LUCK14336G Vlahopoulo (Portland)

6MYALLA VALLEY45262S Cleary (Woodstock)

7COOL JESS14134B A Mckenzie (Temora)

8MYALLA ATOM22116S Cleary (Woodstock)

9SILENT HILL46267C D Phillips (Wallerawang)

10DARK MADNESS64238K Brown (Bligh Park)

Race No. 2Hesa Felon @ Stud Stake04:07PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Bathurst Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MY BOY JASON52265C M Reinke (Londonderry)

2IRINKA MARG661R L Smith (Forbes)

3STOLE A BREAK26236L M Cook (Mandurama)

4IRINKA DIMITY1R L Smith (Forbes)

5MISS WISCONSIN74362A Ginn (Cudal)

6DANA BEL11188R T Mcdonald ()

7IRINKA AMY1273R L Smith (Forbes)

8DANA CHARLIE44541S G Turner (Cowra)

9MRS. HOLLYFIELD35314G Williams (Lithgow)

10BECKY’S ME MUM43244K J Selten (Blayney)

Race No. 3Siska Lodge Novice (0-3 Wins)04:30PM (NSWtime)
Grade 5 event over 618 Metres at Bathurst Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1TIMES ARE TOUGH87337P L Boyd ()

2VALLEE RATTLER31234N W Staines (Yass)

3FANCY JEWEL13732D Barnes (Cudal)

4WANNA RUN12287J A Chapman (Lidsdale)

5MISS BOSSY BOOTS52282N Moran (Londonderry)

6OUR TOY COWBOY11637A Ginn (Cudal)

7PACIFIC JEWEL41256L Maney (Bathurst)

8MIRACLE MISS53455D Mcdonald (Lithgow)

9REAL SPOOK62337H D Simpson ()

10GAZMICK MARLEY34555G J Abernethy (Parkes)

Race No. 4Bathurst Gbota Branch Maiden04:50PM (NSWtime)
Maiden event over 450 Metres at Bathurst Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1INDULGENT35K Mcdonald (Springside)

2DANIEL DUNCOMBE53564C C Hodge (Gooloogong)

3FOREST EAGLE75525M A Wicks (Forest Reefs)

4LIFE’S A BREEZE43243P Moran (Londonderry)

5COOL TIFF538K Selten (Blayney)

6SAM BACCA BOY72258P S Mangold (Penrith)

7SILVER RIDGE33R Kirby ()

8RUN NANNA2P Moran (Londonderry)

9SCANTY MISSS Jones (Orange)

10FAT CHARLIED Sultana (Londonderry)

Race No. 5 Hotel Stake05:10PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Bathurst Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1JACK NOSE87T56L A Curle (Kings Plains)

2NEW EMPRESS15248C M Reinke (Londonderry)

3MISS BAHAMAS58113R M Pringle (Clergate)

4DUSTY SHIRAZ18414G J Mcalister (Noonbinna)

5MOONLIT HIDEAWAY32551D L Gooley (Evans Plains)

6GALVEZ52812G J Mcalister (Noonbinna)

7FINNSTER25411A Ginn (Cudal)

8AUGUST ROSE14428L M Cook (Mandurama)

9EBONY ERASER43834B J Conwell (Kelso)

10ROCK FOREST52653M A Wicks (Forest Reefs)

Race No. 6Bathurst Rsl Club Stake05:26PM (NSWtime)
Free For All event over 520 Metres at Bathurst Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SHINEY24225W L Mckenna (Blayney)

2YOUR SHOW JAKE13332A M Lamb (Bathurst)

3GAZMICK BRONTE56483G J Abernethy (Parkes)

4OSTI’S EXPOSURE34572L White (Ardlethan)

5HOT SEPTEMBERF6551A M Lamb (Bathurst)

6RED ERASER35256B J Conwell (Kelso)

7IRINKA DENNIS16116R L Smith (Forbes)

8APIDRA45231B E Smith (Uranquinty)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 7Starr Kennels Stake05:46PM (NSWtime)
Mixed event over 450 Metres at Bathurst Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BEST PLAYER64213R T Mcdonald (Cowra)

2TWO SIX TWO31251N W Staines (Yass)

3MILK RUN17146N W Staines (Yass)

4MISS RED VIXEN31232P Moran (Londonderry)

5MISS CINDY32588B J O’Neil (Wellington)

6SHARPE AIM12615R V Sharp (Orange)

7RICKY LEE67224C M Reinke (Londonderry)

8ROMANTIC DREAM22654R M Giltinan (Ormeau)

9BILLY SAID52451R T Mcdonald (Cowra)

10HI VISIBILITY63582C J O’Neil (Orange)

Race No. 8 Tribute Final06:12PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Bathurst Of $4,475 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $750 3rd: $375 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1JUST DAZZLE EM15133A M Lamb (Bathurst)

2LITTLE ARGUMENT33322P K Braddon (Cowra)

3ASHLEY’S QUEEN37663A L Vella (Bathurst)

4LAURIE’S BLUE71362C A Bradley (Temora)

5PINDARI BALE24316M M Bannerman (Reefton)

6DANA MARY18161R T Mcdonald (Cowra)

7RUNNING CASINO13411J A Chapman (Lidsdale)

8LIGHT SCOTCH76152R T Mcdonald (Cowra)

9MISS BAHAMAS58113R M Pringle (Clergate)

10GRAFFITI TIGER32314J Chapman (Lidsdale)

Race No. 9Orange Gbota Branch Maiden06:37PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Bathurst Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SWEET BETTY28366A Jones (Orange)

2FLYING ASH25543C M Reinke (Londonderry)

3BLUESKY MEGAN22734L M Cook (Coleraine)

4YES MUM65644H Moore (Mount Mcdonald)

5JORDY EXPRESS7256C M Reinke (Londonderry)

6MYALLA FAKE23623S Cleary (Woodstock)

7ACOLA SUNLEE23373J Barrass (Gulgong)

8COOL KISSES6733K Selten (Blayney)

9LOVE ACTUALLY5S Kirby (Spring Terrace)

10MELKATE74746C M Reinke (Londonderry)

Race No. 10High Security Fencing Stake06:52PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Bathurst Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MINNY GIGGLES38476A Ginn (Cudal)

2YOUTAR ELGWARNO36122G J Curtale (Cowra)

3SLOY ZILLA1D Sultana (Londonderry)

4DARBY’S LEGEND12R E Cook (Darbys Falls)

5SPOTS ALLOVER54135R D Seymour (Raglan)

6STAR RISK23281P Moran (Londonderry)

7SLY ASH16622K Selten (Blayney)

8MYALLA SWIFT7163S Cleary (Woodstock)

9EMJACK OSTI35557B J O’Neil (Wellington)

10BIT FRISKY56147L M Cook (Mandurama)

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments