Wednesday 4th March 2009


Race 1 520m M 15.38
BATHURST GBOTA BRANCH STAKE
1 SAWADEECA M BRADLEY BARBER
2 HARTLEY FELLA M TREVOR ROBINSON
3 KAYODE BALE M SEAN BANNERMAN
4 YOUR SHOW JAKE M ASHLEY LAMB
5 PYE LANE M CLIFFORD RUSHWORTH
6 GALBA BARRY M NEIL STAINES
7 BETTER DAYS M ROBERT SHEPHERD
8 VIVA LALEE M TOM ASTBURY

Race 2 520m 5 15.57
WWW.STGMPR.COM.AU STAKE
1 HOUDINI DANCER 5 JANICE COLLINS
2 QUICK SNAPPY 5 LEE BOWMAN
3 GLENTICKY GOLD 5 KEITH ALLEN
4 PRESTON LANE 5 SEAN BANNERMAN
5 JENMAR BEAU 5 EDWARD SANCHEZ
6 ALLYSON BALE 5 MARGARET BANNERMAN
7 MAVRIKI WOLF 5 GEORGE VLAHOPOULOS
8 MAGIC MIRAGE 5 PETER FORD
9 JUNIOR CRUISER 5 STAN STANFORD
10 GALBA LINDA 5 NEIL STAINES

Race 3 450m 5 16.17
THE VIC HOTEL STAKE
1 HESA HORSE 5 DARREN SULTANA
2 ANGLE BONE ROAD 5 SHANNON KIRBY
3 ROSEY’S BOND 5 NEIL STAINES
4 BIG TOLL 5 EARL ANDERSON
5 LOYAL CONQUEST 5 ROBERT SHEPHERD
6 SHACOBY LEE 5 TERRENCE NORTHEY
7 HOT FUZZ 5 TRACEY TURNBULL
8 BIG STEPPER 5 KEITH SELTEN
9 MY GIRL LUCY 5 STAN STANFORD
10 LILY SAVAGE 5 LESLIE DENNIS

Race 4 618m 4/5 16.37
FENGORE PLANT HIRE STAKE
1 JUMPIN’ CANARY 4 MARK BELL
2 HUGO SHACOBY 5 TERRENCE NORTHEY
3 BOWEN BALE 5 MARGARET BANNERMAN
4 MEGA TADMORE 5 TOM ASTBURY
5 Vacant
6 GOLDEN RUBY 5 MARGARET BANNERMAN
7 KAYLA ENLIM 4 ROBERT MILNE
8 TATTS AND JACK 5 LISA CURLE

Race 5 450m 4/5 16.57
FISH & SONS RURAL STAKE
1 MY SON RULES 5 TERENCE BOURKE
2 EVERYWHERE MAN 4 SHANNON KIRBY
3 ELITE RAVEN 5 ROBERT SHEPHERD
4 MACBAI THE SEA 5 SHANNON KIRBY
5 ROYAL ARCHER 4 EDWARD SANCHEZ
6 EIFFELLA ABBY 5 ALLAN HARVEY
7 FOREST STORM 5 JANICE HODGES
8 MARBIL JUNIOR 5 ANTHONY AZZOPARDI
9 RAIN KING 5 ANDREW MATHIAS
10 FIVE SHOTS 5 LESLIE WHITTON

Race 6 520m 5 17.17
GOLD CUP CARNIVAL NEXT WEEK
1 ROYAL SCOUT 5 DENIS MCDONALD
2 UNCOMPRISING 5 DARREN SULTANA
3 ROCK FOREST 5 MARK WICKS
4 DOCKA DORISS 5 HERBERT MOORE
5 SPILL WAY 5 ALAN BLOOMFIELD
6 TINASHE BALE 5 MARGARET BANNERMAN
7 ICEBERG EDDY 5 EDWARD SANCHEZ
8 JEMINI TOO 5 MAX BILSON
9 PANDORA LANE 5 SEAN BANNERMAN
10 JUNIOR CRUISER 5 STAN STANFORD

Race 7 618m MX 17.37
SISKA LODGE NOVICE STAKE
1 DOLLY DIVINE 5 DENIS MCDONALD
2 ANGELINA ANGEL 5 BRADLEY O’NEIL
3 PRINCESS ZARINA 5 TANIA CHERE
4 PRETTY VERSATILE 5 JOHN LAING
5 AWESOME LADDIE 5 AMANDA GINN
6 SMASHING OSTI 5 LYN WHITE
7 BLACK MANBO 5 LEE BOWMAN
8 MISS CINDY 5 BRADLEY O’NEIL
9 CARENDAN 5 KEITH SELTEN
10 MR. MANBO M LEE BOWMAN

Race 8 520m 4/5 17.55
BATHURST RSL CLUB STAKE
1 GALBA GIRL 4 NEIL STAINES
2 CHLOE MILNE 5 ROBERT MILNE
3 DANCING RAHTEE 5 GEOFFREY GIBB
4 SHACOBY ANN 5 TERRENCE NORTHEY
5 TAGALONG 5 TOM ASTBURY
6 GASQUET 5 ALAN PRINGLE
7 BRENCOLE BALE 5 MARGARET BANNERMAN
8 SYMONDS 5 MARK BELL
9 GALBA LINDA 5 NEIL STAINES
10 PANDORA LANE 5 SEAN BANNERMAN

Race 9 450m M 18.10
ORANGE GBOTA BRANCH STAKE
1 EMJACK OSTI M AMANDA GINN
2 LIDSDALE LUCY M STAN STANFORD
3 WINMOORE JOE M AMANDA GINN
4 SINGLET M LESLIE WHITTON
5 REAL DIVA M TRACEY TURNBULL
6 SARGENT HILEY M TREVOR ROBINSON
7 DANA BOB M WAYNE WHITING
8 FULL BLAST M ANTHONY MEDINA
9 DOSNEL TO EXCEL M CHRISTOPER BRENNEN
10 GO AWAY M ALAN BLOOMFIELD

Race 10 450m 5 18.30
WESTERN ADVOCATE STAKE
1 DASTARDLY 5 SHANNON KIRBY
2 MEDIUM PACE 5 AMANDA GINN
3 LEDARO SHIFTY 5 ANTHONY AZZOPARDI
4 MICK DUNDEE 5 CHRISTOPER BRENNEN
5 AWESOME BOGART 5 JOAN KEELEY
6 THINK AGAIN 5 RAYMOND BOURKE
7 BE SUCCESSFUL 5 DENNIS FORD
8 TOLLMAX 5 EARL ANDERSON
9 AT THE HOP 5 RAYMOND BOURKE
10 JENMAR FURY 5 EDWARD SANCHEZ