Thursday 17th December 2009


1 – SILVER CITY MOTORS SPRINT MAID 375M 7.00 P.M.
1 BRONX QUEEN – PETER HATZI
2 SWEET HOPE – CHRISTOPHER JAENSCH
3 DERANGO – ROBERT DANNATT
4 MILDURA HOON – R MILLINGTON
5 V A C A N T
6 SLIPAWAY JILLY – DONNA GAITER
7 SWEET TIARN – CRAIG JAENSCH
8 WIRRINA – NOEL BLAND

2 – BROKEN HILL NISSAN MAZDA KIA MX 375M 7.20 P.M.
1 LEE LEE’S LUCY – CRAIG JAENSCH
2 GO DEMON – CLINT TRENGOVE
3 V A C A N T
4 SIMPLIFIED – PETER SLATER
5 RUN ON SUSIE – NOEL BLAND
6 V A C A N T
7 TRIKI TREENA – LORRAINE ROBERTSON
8 YOUNG JORDY – ROBERT DANNATT

3 – FAR WEST AUTO STAKE 5 Gd 525M 7.40 P.M.
1 TO EXTREMES – NORMA MILLINGTON
2 PAINTED MYKALA – LORRAINE ROBERTSON
3 LOMER COBBER – PETER HATZI
4 NITRO PEDRO – RODNEY MILLINGTON
5 CHEAP AND NASTY – KAYLENE HATZI
6 BERNMAR CHARLIE – FREDERICK SWEET
7 FEAR THE DEMON – CLINT TRENGOVE
8 HELL BLAZER – SCOTT SLATER

4 – TOP END MEATS XMAS GIFT FINAL 5 Gd 525M 8.00 P.M.
1 BUDDY BANDIT – KERRY PROWSE
2 DEAL ME JUST – KERRY PROWSE
3 GUNNER’S GIRL – DONNA GAITER
4 SLIPPER’S BAND – KAYLENE HATZI
5 IMA POOR MAN – CLARENCE PARFREY
6 FLYING PERRY – FREDERICK SWEET
7 TRUSTY RUSTY – R MILLINGTON
8 SHEZA GLAMOUR – DONNA GAITER
9 NITRO PEDRO – R MILLINGTON
10 YOUNG JORDY – ROBERT DANNATT

5 – MULGA HILL TAVERN XMAS GIFT FNL 4/5 Gd 375M 8.30 P.M.
1 TWO BOXES – KAYLENE HATZI
2 HAZEL CREEK – ROBERT DANNATT
3 GO BLACK TED – KAYLENE HATZI
4 CHOICE LEE – PETER HATZI
5 ICENI ARCHER – SUSAN GRAY
6 SURF BURN – CLARENCE PARFREY
7 BLAIR – DONNA GAITER
8 DISCO ELLE – PETER SLATER
9 TWO PACK – KERRY PROWSE
10 CHEAP AND NASTY – KAYLENE HATZI

6 – BROKEN HILL RETRAVISION SPRINT FFA 375M 9.00 P.M.
1 ANNIE AIMEE – NORMA MILLINGTON
2 V A C A N T
3 KAY ESS PENNY – ROBERT DANNATT
4 V A C A N T
5 BAD BOY BILLY – ROBERT DANNATT
6 V A C A N T
7 READY TO EXPLODE – NORMA MILLINGTON

7 – SILVER CITY TRIMMERS SPRINT 5 Gd 375M 9.20 P.M.
1 NO TALK LEE – RAYMOND ROBERTSON
2 NANGAWOOKA – NOEL BLAND
3 HARD KNOX – ROBERT DANNATT
4 LOMER KATHLEEN – KAYLENE HATZI
5 V A C A N T
6 SIMPLY ON TARGET – PETER SLATER
7 LIL’ META – DONNA GAITER
8 LEARN TO SURF – RAYMOND ROBERTSON

8 – MCLEODS TRADITIONAL SPRINT 5 Gd 375M 9.40 P.M.
1 SUALKIN SAM – PETER HATZI
2 MAYBELLA – DONNA GAITER
3 GERMAN BOND – PETER HATZI
4 TWO PACK – KERRY PROWSE
5 V A C A N T
6 OCTANE VILLA – DONNA GAITER
7 GANGES DELTA – FREDERICK SWEET
8 WINNABAGO – CLARENCE PARFREY

9 – VINES FURNITURE ONE SPRINT 4 Gd 375M 10.00 P.M.
1 FAST CRUMPET – PETER HATZI
2 NIRIMBA STORM – PETER HATZI
3 V A C A N T
4 TWILIGHT PURSUIT – SUNDOWN SYNDICATE
5 V A C A N T
6 KALIMNA SHADOW – DONNA GAITER
7 V A C A N T
8 TAKE FLIGHT – PETER HATZI