Wednesday 26th May 2010

Greyhound Box Draw For – Wednesday 26th May 2010

Race No. 1 Maiden Stake06:06PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Bulli Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1WHAT HAPPENED45A J Lord (Cawdor)

2ORO BLANCO4R Matic (Canyonleigh)

3MONEYPENNY KISS24442E Bakirtzidis (Wilton)

4CRAZY CONNECTION3C M Proctor (Londonderry)

5MARQUIS MISS3J E Moore (Londonderry)

6KLIMTASTIC6362R Byrnes (Grasmere)

7BELLA’S HABIT23233J R Erwin (Ambarvale)

8SWANNEE’S PRIDE733G J Erwin (Ambarvale)

9MR. BRIX37F48M Player (Tahmoor)

10WILD SAFARI765D Siddall (Kemps Creek)

Race No. 2Www.ranvet.com.au Stake06:25PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Bulli Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CONCERTED63251J E Moore (Londonderry)

2FOOLISH NOTION52351M Player (Tahmoor)

3STATE ASSASSIN65122V Spiteri (Appin)

4SILK DEGREES16341C M Proctor (Londonderry)

5REALON RAMPAGE31116J A Brodie (Appin)

6WATTA WHISPER13234R Matic (Canyonleigh)

7LANSVALE FLYER14275P J Cherry (Bomaderry)

8OUT OF CHARACTER13288M Player (Tahmoor)

9SONIC BOMB1787A J Lord (Cawdor)

10TRUTH FAITH85747M Player (Tahmoor)

Race No. 3Milca Domazet Trophy06:48PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Bulli Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1HUNGRY BEAR2231T J Lockhart (Falls Creek)

2STAR CHIP145R A Chipperfield (Bellambi)

3SAN SOUCIS28145J Aul (Tahmoor)

4CREAMA1153B A Frost (Bargo)

5CLIFTON CLARE23517P M Turner (Welby)

6STACK O’LEE25761R Morgan (Warilla)

7CAMDEN CLOWN8142D W Rogers (Camden East)

8ELITE SOLITUDE481A J Lord (Cawdor)

9THANK YOU MAGOO62776M Player (Tahmoor)

10MISS SPECULATE86446J E Moore (Londonderry)

Race No. 4Marie Burns Maiden Stake07:08PM (NSWtime)
Maiden event over 472 Metres at Bulli Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1JOIN THE FOOL66A Teofilo (Mona Vale)

2HUSTLER’S DREAM54353A J Lord (Cawdor)

3PRINCE MONDO23222L A Walker (Singapore)

4HELLO GIRLSW Boreland (Werombi)

5DESTINY VOCAL66666J E Moore (Londonderry)

6SPEED FLOWW M Boreland (Werombi)

7PHONE GEORGE56N Venuto (Merrylands)

8LENNY GO GO47365N Venuto (Merrylands)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 5Miljana Kosa Trophy07:26PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at Bulli Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ARTHUR RITIS52125D Sultana (Londonderry)

2AH WELL23734B R Campton (Vineyard)

3MAD MARTY BEE76761A J Lord (Cawdor)

4SOPHISTICATED33525M P Hardman (Bligh Park)

5TADMORE LYNDEE63745T Astbury (Cranebrook)

6EARTH MOVE537T3S Simonetta (Penrith)

7LUCKY PADDY82785P J Byrne (Badgerys Creek)

8TITANIUM PADDY74644P J Byrne (Badgerys Creek)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 6Ranvet Final07:46PM (NSWtime)
Special Event event over 472 Metres at Bulli Of $36,900 Prizemoney.
1st: $25,000 2nd: $6,000 3rd: $3,100 Unplaced: $400.

No.NameFormTrainer

1HOOKY BOOKY68731M Bell (Austral)

2REPEATED46131J M Fletcher (Menangle Park)

311251C Chappelow (Sylvania Heights)

4ELITE BLUE SIZE11112J E Edmondson (Lowood)

5HESA FELON11111D Sultana (Londonderry)

6DROOPY’S FOOL37252S B White (Nowra Hill)

7SHIRL’S MAGIC57222M A Davidson (Fletcher)

8GRIPEN BALE12342B J Wheeler (Boorowa)

9GRETA BALE11613B J Wheeler (Boorowa)

10PATCH UP JOB34243N Clifton (East )

Race No. 7Col Newham Trophy Heat 108:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 472 Metres at Bulli Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1RUMOUR CONTROL41513B V Mckivat (Marulan)

2READY OR NOT15141C Sultana (Marsden Park)

3WINDOW WATCHER12541A J Lord (Cawdor)

4EXPLOSIVE BOND12468B A Jarczewski (Ingleburn)

5KIEDIS3161K J Barton (Auburn)

6CAWBOURNE CASH82525A J Lord (Cawdor)

7AUSBRED BULLET27266B A Mahoney (Rossmore)

8MARCO MAN16114E A Bont (Oakville)

9TALISMAN LASS67536C Fletcher (Bringelly)

10BECKY DEEM61486R Morgan (Warilla)

Race No. 8Cabra Vale Diggers Trophy08:26PM (NSWtime)
Special Event event over 472 Metres at Bulli Of $8,660 Prizemoney.
1st: $7,000 2nd: $650 3rd: $450 Unplaced: $80.

No.NameFormTrainer

161111M R Dawson (Mt Forbes)

2HURRICANE LUKE41123R Matic (Canyonleigh)

323142M Wilcox (Bringelly)

4GRETA BALE11613B J Wheeler (Boorowa)

571126J M Fletcher (Menangle Park)

6REGAL LOVE68137A M Bayliss (Bargo)

7TRUE KIHAEL13115K Hyde (Lidsdale)

8BUDAPEST32874B V Mckivat (Marulan)

9PLAYING GAMES42351C M Proctor (Londonderry)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 9Lila Jonovska Heat 208:46PM (NSWtime)
Grade 5 event over 472 Metres at Bulli Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SURFIN’ ETHICS34451D J Smith (Moorebank)

2FOREVER BOYD13834S J Holland (Wongawilli)

3SIMO’S BRO65434A Lord (Cawdor)

4DANCING ON ICE5421A J Halovic (Catherine Field)

5NOT FAR163T J Lockhart (Falls Creek)

6KABLAMMO11513M Bell (Austral)

7PREMIER HARRY57546A J Lord (Cawdor)

8DABEER ZARGON45352R Lengling (Dapto)

9GENUINE LOVE42557A M Bayliss (Bargo)

10ZUNZAN6F528C Micallef (Dapto)

Race No. 10Racing Next Wed Night Stake09:05PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Bulli Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1JILLY TADMORE73885T Astbury (Cranebrook)

2MEATLOVERS52518A J Lord (Cawdor)

3SURF ABANDON66577J E Moore (Londonderry)

4 ROCKET33336J Aul (Tahmoor)

5LUCI TEE28342B K Moloney (Wallerawang)

6SCATTERED61367B M Burnet (Dapto)

7CALL THE ROLL22226A J Croker (Unanderra)

8APACHE RAIDER73548E A Bont (Oakville)

9BOND REWARD45274V Spiteri (Appin)

10SPIDER MAC87658R F Alcock (Belimbla Park)

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments