Wednesday 28th April 2010

Greyhound Box Draw For Bulli – Wednesday 28th April 2010

Race No. 1Sky Racing Maiden Final03:47PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 400 Metres at Bulli Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1PRINCE MONDO2L A Walker (Singapore)

2HARDAWAY SHIRAZ2R R Marsden (Condell Park)

3CHASING SHIRAZ1C Ragen (Canyonleigh)

4CAMDEN CLOWN81D W Rogers (Camden East)

5REGAL CHLOE34G Summerfield (Worrigee)

6PAUA TO RESOLVE4S B White (Nowra Hill)

7KLIMTASTIC63R Byrnes (Grasmere)

8MONDO BLACK3L A Walker (Singapore)

9CAZALY GIRL26645C J Carl (Londonderry)

10REAL CHIP335R A Chipperfield (Bellambi)

Race No. 2Www.ranvet.com.au Mdn Heat 104:07PM (NSWtime)
Maiden event over 472 Metres at Bulli Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ICY GROVE2J R Crawford (Llandilo)

2JOIN THE FOOLA Teofilo (Mona Vale)

3PRICE OF FAME8J Magri (Austral)

4BUD’S CLASS54275G W Cooper (Elderslie)

5MAGGIE’S PROMISE27475E J Mcphee (Thirlmere)

6CAPITANO36333F Daros (Ellis Lane)

7SHARK ALARM45572G W Prior (Peakhurst)

8VALLEY VELLA43266R E Mchugh (Macquarie Fields)

9SWEET JEAN77M J Rohr (Erskine Park)

10SUPER CELESTRIAL6FM N Wright (Appin)

Race No. 3Cvd Campbelltown Rsl Mdn Heat 204:27PM (NSWtime)
Maiden event over 472 Metres at Bulli Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MOLLY DORAN27A J Anderson (Windellama)

2WHAT CLASS8773G W Cooper (Elderslie)

3SMART ACHIEVER33865E A Grunske (Oak Flats)

4MAGIC DUST424J S Crawford (Llandilo)

5AUTOGO GOLD7G Prior (Peakhurst)

6TIGER’S REBELB Dargan (Narellan Vale)

7KOS AMIGOS143F Daros (Ellis Lane)

8SCHOOL BOY ERRORJ Magri (Austral)

9SUPER CELESTRIAL6FM N Wright (Appin)

10SWEET JEAN77M J Rohr (Erskine Park)

Race No. 4Do It At Diggers Stake04:47PM (NSWtime)
Grade 5 event over 472 Metres at Bulli Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1YEAH BUDDY51855G Grunske (Oak Flats)

2RITZA SURF17426A J Lord (Cawdor)

3NEURONIST1221P Stamenkovic (Londonderry)

4BOND REWARD12825V Spiteri (Appin)

5AUSBRED BULLET22272B A Mahoney (Rossmore)

6YOU SAID BOLT11636A J Lord (Cawdor)

7DYNAMIC FROST65151B A Barrington (Berkshire Park)

8SUNNY WIL35837P Bont (Oakville)

9MYTHOLOGICAL15D M Warren (Mummel)

10QUEEN OF RAIN55136D A Mahoney (Rossmore)

Race No. 5Linmick Distributors Stake05:07PM (NSWtime)
Grade 5 event over 472 Metres at Bulli Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1AQUASTATE1431A Azzopardi (Londonderry)

2GOLD TIGER1131B Dargan (Narellan Vale)

3GARRY’S TIGER18158J Zahra (Riverstone)

4CONVICT STREAK67552D J Wells (Shanes Park)

5PLAYING GAMES35454C M Proctor (Londonderry)

6WONGAWILLIHARRY71375P W Mantach (East Hills)

7BEAR YOURSELF41111J Mahoney (Londonderry)

8BORN BAD42337A J Lord (Cawdor)

9WALKAWAY TINY44414N P Collins (Bemboka)

10JOHNNY DRILLBIT74551W A Hughes (Mt Pritchard)

Race No. 6Sky Sports Radio Stake05:29PM (NSWtime)
Grade 5 event over 472 Metres at Bulli Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SIMPLY ME34136B A Mahoney (Rossmore)

2PERFECT FANCY123D Barnes (Cudal)

3WATTA HARMONY73276M D Greer (Londonderry)

4TIU BEN17723C Gatt (Catherine Field)

5CAWBOURNE CASH16328A J Lord (Cawdor)

6SURFIN’ ETHICS81334D J Smith (Moorebank)

7WARRIGAL LAD35242J Boersma (Warilla)

8FOREVER BOYD33813S J Holland (Wongawilli)

9GATTY’S SURFER32176M Gatt (Ryde)

10PLAYBOY CHARIOT461B Attard (Guildford)

Race No. 7Cabra Vale Diggers Stake05:46PM (NSWtime)
Mixed event over 472 Metres at Bulli Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MAGIC SPRITEF1111C Dibella (South Penrith)

2PREMIER HARRY83413A J Lord (Cawdor)

3RIPLEY13281D I Drynan (Llandilo)

4FLYING JASPER55464J J Boersma (Warilla)

5BERELLA SHILO13186L E Renner (Spring Creek)

6BLESSED JOURNEY26115J Carruthers (Castlereagh)

7FINE THOUGHT22242M Wilcox (Bringelly)

8BANDANNA LAD21216C A Oldfield (Appin)

9APACHE RAIDER46527E A Bont (Oakville)

10SIMO’S BRO66543A Lord (Cawdor)

Race No. 8Wollongong Traders Security Stk06:11PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at Bulli Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LUCKY PADDY47578P J Byrne (Badgerys Creek)

2FANTASTIC ANGEL76647J L Alamango (Kemps Creek)

3TITANIUM PADDY35746P J Byrne (Badgerys Creek)

4SHAMUS O’SHAW46223R Matic (Canyonleigh)

5*** VACANT BOX ***

6FREE LOVE61162R Matic (Canyonleigh)

7DROVER7F743J M Fletcher (Menangle Park)

8EARTH MOVE7537TS Simonetta (Penrith)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 9Sports Factory Stake06:25PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Bulli Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1DEANE’S DESTINY46211B R Pearce (Ryde)

2SHAMROCKER34722J R Crawford (Llandilo)

3WATTA TUNE16154M D Greer (Londonderry)

4CHASE THE SHIRAZ51153C A Ragen (Canyonleigh)

5TOP GUN CARGO76281L A Curle (Kings Plains)

6RHETT’S SON31652M J Harvey (Lewiston)

7TIA KILIFI21358D J Wells (Shanes Park)

8SERA BALE37526S M Evans (The Oaks)

9DARK MADNESS41167K Brown (Bligh Park)

10HISTORY WICK38441M Player (Tahmoor)

Race No. 10Racing Next Wed Twilight Stake06:45PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Bulli Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SPRING DREAMER4321FC A Oldfield (Appin)

2VEGAS RAIDER53732E A Bont (Oakville)

3MYRON’S ANGEL52125J M Green (Warners Bay)

4PLUGGER BANQUET42242K J Staines (Jerrawa)

5LORIAN RIP16341A Azzopardi (Londonderry)

6DARKUM66848M Player (Tahmoor)

7APPLE CROSS33832W J Bolwell (Macquarie Fields)

8COOL KAREN14543G Summerfield (Worrigee)

9ELECTRIC RED63474P Falas (Carlton)

10WATTA SPARKT5336M D Greer (Londonderry)

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of