Friday 10th December 2010

Greyhound Box Draw For Casino – Friday 10th December 2010

Race No. 1Mcdonald’s Pharmacy Maiden12:15PM (NSWtime)
Maiden event over 484 Metres at Casino Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1OPEN VAULT86675C Carter-King (North Casino)
2ROSE WE KNOW36487R L Handley (Casino)
3FRANGAPANI ANNIE44324V A S (Estate) (Thornton)
4CYCLONE TEX38F22P N Lavis (Tregeagle)
5CATHERINE VALE346G Northfield (Leeville)
6MISS TANDUR5FA J Lang (Stratheden)
7RED DWARF7K Grimley (Tamborine)
8DILAN VALEF5663G Northfield (Leeville)
9FREE ADMISSION87865C Carter-King (North Casino)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Casino Rural Traders Stake12:32PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1WATCHIN’ JOHNNY21253P Wasson (Roseberry Creek)
2MAVERICK32553T R Salmoni (Doubtful Creek)
3JUST ROSE72424T J Billin (Logan Central)
4CITY GO GETTA136P J Simpson (Stratheden)
5BRAVO DUDE45152G J Hancock (Mummulgum)
6PLASTIC SMILE46588C Carter-King (North Casino)
7MULGOWIE MIST76777V A S (Estate) (Thornton)
8KINGSBRAE GIRL61C Northfiel (Stratheden)
9EXCURSUS84336D E Jarick (Telegraph Point)
10KING CAN TO3714R M Ensby (Fairy Hill)
Race No. 3Richmond Bakery Stake12:47PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SID ROSE HI33575T W Thompson (North Lismore)
2SAM ROSE HI75177T W Thompson (North Lismore)
3TOBRUK26382T R Salmoni (Doubtful Creek)
4RED BOMB35414R D Herr (Buccan)
5FOLLOW YOUR NOSE66686G J Northfield (Leeville)
6PROPELA73366C J Schaefer (Casino)
7PEDRO’S MISTRESS15486R L Scott (Park Ridge South)
8KEE73436J T Pay (Park Ridge)
9WHERE’S LE SPICE24535D A Turley (Leeville)
10WITH INTEREST64565R W Andrews (Stratheden)
Race No. 4Shane Newstead Automotive Mdn01:07PM (NSWtime)
Maiden event over 411 Metres at Casino Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CHARLIE’S FAULT46333A J Lang (Stratheden)
2LONDON UNO75673K R Inglis (Iluka)
3HIGHLAND LADY557B H Beach (Mckees Hill)
4PRETTY KNOCKA44422C K Supple (Fairy Hill)
5JUST TOUGHEN UP2P J Simpson (Stratheden)
6SALLY BOND368J E Mclean (Casino)
7PURPLE SKY25T Guymer (Qld)
8SONNET’S WEB482P Wasson (Roseberry Creek)
9PHOENIX RILEY4S Smith (Doubtful Creek)
10RIPPED UNIT6D A Turley (Leeville)
Race No. 5Paul Wasson Electrical (0-2)01:24PM (NSWtime)
Grade 5 event over 620 Metres at Casino Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ISLE SHOW’EM84464G A Clegg (Mudgeeraba)
2TRINCOMALEE55376S Smith (Doubtful Creek)
3SHIDEDA SHIRAZ3F741N Falls (Backmede)
4GOARDER23617J D Smith (Leeville)
5DISPARAGING25855R Gardoll (Pillar Valley)
6WHO SAYS87816T R Salmoni (Doubtful Creek)
7MAD MAX256F8M J Dwyer (South Casino)
8HARDCORE FORCE35525R D Herr (Buccan)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Casino Rsm Club Stake01:42PM (NSWtime)
Mixed event over 411 Metres at Casino Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1KOORINGA SQUIRT43871G J Northfield (Leeville)
2SURF THE REEF76626J T Pay (Park Ridge)
3LUCY ROSE HI88166T W Thompson (North Lismore)
4BRALYN ALVIN23247B J Northfield (North Casino)
5KINGSBRAE DUST34461C L Northfield (Stratheden)
6PROPER LUCY58414G L Dart (Dulguigan)
7ALBERT ROSE HI22135T W Thompson (North Lismore)
8KARANNE STAR55422B M Stephens (Meerschaum Vale)
9JOLLY JONNA35686S D Robinson (Dyraaba)
10ROBYN’S KARANNE826F5P N Lavis (Tregeagle)
Race No. 7Norco Rural Stores Stake01:59PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ARISSA75565D A Turley (Leeville)
2ENGLISH CHARIOT64152C W Dacey (Gilberton)
3PROBLEM PRINCE44762J R Robinson (Gilberton)
4BARREL’S BOY46665D Armfield (Casino)
5FIREFLY CURLY18221C K Supple (Fairy Hill)
6RUNNING A DREAM25722R L Scott (Park Ridge South)
7SHE’S GOLD47532M J Dwyer (South Casino)
8ZIP ZIP MARINA45376S D Robinson (Dyraaba)
9SID ROCK71484M J Chapman (Park Ridge)
10BARANBALI53676A Bradley (Casino)
Race No. 8Supervite Hi Performance Final02:17PM (NSWtime)
Mixed event over 411 Metres at Casino Of $2,880 Prizemoney.
1st: $2,000 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LATE KOORINGA71321M J Northfield (Dobies Bight)
2YEAH I KNOW44652N A Falls (Backmede)
3HE’S EXCITABLE52742A A Love (North Lismore)
4FIRE HAWK11261J A Finneran (Naughtons Gap)
5JAKE ROSE HI15151P N Lavis (Tregeagle)
6NYNGAN65541E Salmoni (Doubtful Creek)
7DAYSEAS NELLIE51241C W Dacey (Gilberton)
8IRON FORCE74452R D Herr (Buccan)
9TOBRUK26382T R Salmoni (Doubtful Creek)
10BRAVO DUDE45152G J Hancock (Mummulgum)
Race No. 9Rapidvite (o-2) Distance Stake02:34PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 620 Metres at Casino Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1JUDY ROSE HI52776T W Thompson (North Lismore)
2KYOGLE SHOTGUN35553T R Salmoni (Doubtful Creek)
3LITTLE MISSIE54143C K Supple (Fairy Hill)
4TROY’S GIRL5736B H Beach (Mckees Hill)
5*** VACANT BOX ***
6RUBY THE BOMB2644N Falls (Backmede)
7SUE WE KNOW54674R L Handley (Casino)
8WAZZA’S WEB56238P Wasson (Roseberry Creek)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Westlawn Finance Ffa02:52PM (NSWtime)
Free For All event over 484 Metres at Casino Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SNITCHER51617A J Lang (Stratheden)
2SAMMY’S TEARS23653N A Falls (Backmede)
3PEG ROSE HI11134P N Lavis (Tregeagle)
4MAXIE’S CHARIOT77363C K Supple (Fairy Hill)
5*** VACANT BOX ***
6BUNDANOON21111J D Smith (Leeville)
7COOL FIVE65131J T Pay (Park Ridge)
8PRETTY NORRIS31112C Northfiel (Stratheden)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Charcoal Inn Stake03:09PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1WATCH ME BURN22618T C Guymer (Wonglepong)
2WHERE’S DEN36185R D Herr (Buccan)
3WHERE’S PADDY27334M J Chapman (Park Ridge)
4DAYSEAS MISSY21C W Dacey (Gilberton)
5CRUZIN BREEZE45361R W Andrews (Stratheden)
6HEART OF BANI66174R Quartermain (Casino)
7LITTLE BIG HORN63133R J Kay (Lowood)
8DAYSEAS HODGIE13532C W Dacey (Gilberton)
9ARAPAHO DEMON26846T O Tzouvelis (Ormeau)
10GROOVY BEYOND17467D J Anderson (Yorklea)
Race No. 12Ranvet Stake03:25PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SHOCK FORCE23254R D Herr (Buccan)
2SIZE OF JESSIE66528J T Pay (Park Ridge)
3FLYING ARGUMENT21187S D Robinson (Dyraaba)
4CARRIE NATION32275D A Turley (Leeville)
5CROWN HI87566J Fredericks (Spring Grove)
6JEALOUS ELLA41415D Kevill (Broadwater Via Stant)
7KEN ROSE HI26856M Greber (Casino)
8BRALYN DIESEL118P Wasson (Roseberry Creek)
9WEBBY DUDE52477G J Hancock (Mummulgum)
10TSUNAMI TEARS44264W Smith (Casino)