Friday 15th October 2010

Greyhound Box Draw For Casino – 15th October 2010

Race No. 1Westlawn Finance Maiden12:10PM (NSWtime)
Maiden event over 411 Metres at Casino Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MEDIATE25533B Caden (Casino)
2DAYSEAS NELLIE345C W Dacey (Gilberton)
3PRO ROSE23524B J Caden (Casino)
4CYCLONE TEX44352P N Lavis (Tregeagle)
5AMBER WE KNOW66257R L Handley (Casino)
6COLMARREN57722R Attard (Fairney View)
7TINY ROAN35635G A Clegg (Mudgeeraba)
8MISS DAZZLE4274R C Cooke (Woodview)
9YORKLEA SPICE5D A Turley (Leeville)
10SLICK SONNET5G Gardner (Kyogle)
Race No. 2Rapidvite Stake12:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1HISTORY WE KNOW15J E Saunders (Casino)
2TOBRUK34165T R Salmoni (Doubtful Creek)
3LATE POINT73753C Carter-King ( Casino)
4ATOMIC RUMBLE17524S G Keep (Casino)
5RAPID ROBES33137N J Ward (Macksville)
6DAYSEAS HODGIE23216C W Dacey (Gilberton)
7PRANCING BUOY15S Staples (Ellangowan)
8WEBBY DUDE43352G J Hancock (Mummulgum)
9WOT’S RIGHT35735V W Sorrenson (Casino)
10RAPID VALE85514G J Northfield (Leeville)
Race No. 3Casino Rural Traders Stake12:45PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1NYNGAN14446E Salmoni (Doubtful Creek)
2PEG ROSE HI15245P N Lavis (Tregeagle)
3HE’S GONE4F463D Russell (Innisplain)
4MILLIE’S WINE43123A Monaghan (Dyraaba)
5PURE SHOT24728R D Herr (Buccan)
6FIGHT FORCE75157R D Herr (Buccan)
7PROSPECTIVE67588T W Thompson (North Lismore)
8BOUNCY57332D A Turley (Leeville)
9PICCOLO BACIO53786F L Hancock (Spring Grove)
10WITH INTEREST64565R W Andrews (Stratheden)
Race No. 4Da Leonie Deli Stake01:04PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SHE’S GOLD2F685M J Dwyer (South Casino)
2PRIORITY DEMAND34754K C Neave (Ulmarra)
3HALF TRACK26217A Monaghan (Dyraaba)
4BARREL’S BOY56164D Armfield (Casino)
5SURF THE REEF85554J T Pay (Park Ridge)
6ESPOSITO35586J T Pay (Park Ridge)
7ALBERT ROSE HI52835T W Thompson (North Lismore)
8LUCKY ROSE HI43457T W Thompson (North Lismore)
9BLAZING BONFIRE57718C K Supple (Fairy Hill)
1076467A Bradley (Casino)
Race No. 5South Casino Newsagency Stake01:22PM (NSWtime)
Free For All event over 411 Metres at Casino Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1FARMER’S IMAGE55133J E Mclean (Casino)
2MAXIE’S CHARIOT46663N A Falls (Backmede)
3KINGSBRAE DUST51821C L Northfield (Stratheden)
471334T R Salmoni (Doubtful Creek)
5*** VACANT BOX ***
6BRALYN SAL44162B J Northfield (North Casino)
7BELLES NIGHTMARE12211K C Neave (Ulmarra)
8KID MIDDY22222J R Robinson (Gilberton)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Heaven Scent Florist Stake01:39PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1REAL 31313C Gatt (Catherine Field)
2LATE DEBATE67663J A Knight (Casino)
3SLICK CHICK13462G A Clegg (Mudgeeraba)
4SECOND STRING75343R M Giltinan (Ormeau)
5WHERE’S CARLA46357D R Heilbronn (Ipswich)
6BALBOA TRICK21122D C Schafer (Ettrick)
7FEDERER’S BOY67552C K Supple (Fairy Hill)
8PROBLEM PRINCE44321J R Robinson (Gilberton)
9WOPA43724B J Caden (Casino)
10WHITE RAFT44176N D Louden (Highvale)
Race No. 7South Casino Butchery Stake01:57PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MYA PIXIE1831B M Stephens (Meerschaum Vale)
2WATCH THE VALLEY14231D A Winters (Rushforth)
3BOSS ENFORCER35457R M Giltinan (Ormeau)
4JESSIE BE GOOD45123B Caden (Casino)
5PENNY ADIOS21148K Ackling (Leeville)
6DUE MAIL32514D R Heilbronn (Ipswich)
7YEAH I KNOW36614N A Falls (Backmede)
8COOPER’S PAL25146D Armfield (Casino)
9GOLD 16387B J Caden (Casino)
10COOL FIVE67673J T Pay (Park Ridge)
Race No. 8Dg Waldron/ Casino Rsm Club Fl02:14PM (NSWtime)
Mixed event over 484 Metres at Casino Of $8,600 Prizemoney.
1st: $6,000 2nd: $1,500 3rd: $750 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1KINGSBRAE SAM64211G L Dart (Dulguigan)
2MISS KAY TEE13411T J Jordan (Ettrick)
3TALLOW BEACH54661A D Monaghan (Dyraaba)
4BRALYN STRIPES62121B J Northfield (North Casino)
5ARISSA72751D A Turley (Leeville)
6RUMBLE BLITZ1262S J Kavanagh (Dungay)
7BRALYN MIAMI22511B J Northfield (North Casino)
8BRALYN ALVIN41441B J Northfield (North Casino)
9FEDERER’S BOY67552C K Supple (Fairy Hill)
10ALGORITHM24652D E Mcgrath (Logan Village)
Race No. 9South Casino Pharmacy Stake02:32PM (NSWtime)
Mixed event over 484 Metres at Casino Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1TED ROSE HI33267T W Thompson (North Lismore)
2SAMMY’S TEARS71614N A Falls (Backmede)
3*** VACANT BOX ***
4MIAMI GOLD18514B M Stephens (Meerschaum Vale)
5THANOS58465D Russell (Innisplain)
6*** VACANT BOX ***
7BUNDANOON71721J D Smith (Leeville)
8SNITCHER32213A J Lang (Stratheden)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Casino Timber & Hire Stake02:49PM (NSWtime)
Mixed event over 620 Metres at Casino Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1WILD ADDISSUN23233J M Gauld (North Casino)
2JUST ELVIS36254C K Nowlan (Woodridge)
3ADDSUN66622R W Humphrey (Woodview)
4BIG BLACK SHIRAZ21514P N Lavis (Tregeagle)
5ERISTOFF43177D Russell (Innisplain)
6GRACEE JAY23457J T Pay (Park Ridge)
7GENISTA JESS52125N A Falls (Backmede)
8SOCKS ROSE HI52327T W Thompson (North Lismore)
9CHEEKY PRINCE55774G A Clegg (Mudgeeraba)
10HANGOVER HARRY86455J A Finneran (Naughtons )
Race No. 11Charcoal Inn Stake02:49PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1GOARDER75423J D Smith (Leeville)
2TEN IN TEN26734D Russell (Innisplain)
3TEE BONE TRICK22314B J Caden (Casino)
4FAIRLY TALL875T5G J Northfield (Leeville)
5RUMBLE ZONE5F321S G Keep (Casino)
6BLACK HASSLER48667N Tonks (Banora Point)
7ALGORITHM24652D E Mcgrath (Logan Village)
8SONIC CHICK37732J P Falvey (Capalaba West)
9SHOCK FORCE36445R D Herr (Buccan)
10BOMA36638R W Humphrey (Woodview)
Race No. 12Ranvet Stake03:25PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1HEDREN TRICK15435D C Schafer (Ettrick)
2MAD MAX55375M J Dwyer (South Casino)
3QUEEN BEE75481J T Pay (Park Ridge)
4HOLLY WE KNOW1T537R M Ensby (Fairy Hill)
5ELLERY25431J T Pay (Park Ridge)
6BOKARM STORM61135M B (Grafton)
7MILKCART TRICK41411D C Schafer (Ettrick)
8CARRIE NATION45435D A Turley (Leeville)
9WITH DIAMONDS57178J T Pay (Park Ridge)
10MAVERICK87628T R Salmoni (Doubtful Creek)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments