Friday 16th April 2010

Greyhound Box Draw For Casino – Friday 16th April 2010

Race No. 1Shane Newstead Automotive12:12PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1QUICK QUICK35377D Kevill (Broadwater Via Stant)

2KAY NINE24455G Cluss (Woodview)

3KEN ROSE HI62661T W Thompson (North Lismore)

4NYNGAN331E Salmoni (Doubtful Creek)

5PLASTIC SMILE17687C Carter-King (North Casino)

6SHEZ TIPSY33617W A Macdonald (Shailer Park)

7LILLY VALE61753G Northfield (Leeville)

8NEIL’S BOY11323N R Jarvis (Deepwater)

9CASA EXPRESS183F5J Thompson (Qld)

10TRICKED43784D Russell (Innisplain)

Race No. 2Westlawn Finance Maiden Stake12:29PM (NSWtime)
Maiden event over 411 Metres at Casino Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1HARBOUR PRINCESS62B Caden (Leeville)

2NOTTA SMARTIE45662R P O’Neill (Toormina)

3EXCURSUS57737P N Lavis (Tregeagle)

4KARINYA SPARKY227TB Morgan (Greenridge)

5AMBER WE KNOW48623R L Handley (Casino)

6PELT8753D A Turley (Leeville)

7LILLY ELITE52J E Saunders (Casino)

8JO JO’S DELIGHT46324R J Vrckoff (Leeville)

9MAVERICKT R Salmoni (Doubtful Creek)

10KINGSBRAE JANEC L Northfield (Stratheden)

Race No. 3Buckingham Chuck Bp’s Mdn Ht 112:47PM (NSWtime)
Maiden event over 484 Metres at Casino Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LAWSON’S HERO34R M Giltinan (Ormeau)

2BIG DADDY BUBBLE55465D A Turley (Leeville)

3KINGSBRAE SAMC L Northfield (Stratheden)

4LATE DEBATE67222J A Knight (Casino)

5TWO STEP DUDE28772G J Hancock (Mummulgum)

6ANN ROSE HI86723P N Lavis (Tregeagle)

7PURE ADRENALIN3425D Russell (Innisplain)

8SOMEBODYS CRYING3A Lang (Stratheden)

9ASHLEE TRICK54T C Wilson (Duranbah)

10FAST SIAM588J W Free (Fairy Hill)

Race No. 4Buckingham Chuck Bp’s Mdn Ht 201:03PM (NSWtime)
Maiden event over 484 Metres at Casino Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1DON’T LISTEN6R M Giltinan (Ormeau)

2SNITCHER45324A J Lang (Stratheden)

3ARISSA63421D A Turley (Leeville)

4MISS JODITOT Northfield (Stratheden)

5DO THIS2226M D Reid (Old Bonalbo)

6SIAM STARR36625J W Free (Fairy Hill)

7ARMFIELD TRICKFT C Wilson (Duranbah)

8KIM ROSE HI45657W T Foster (Goonellabah)

9SMOKELESS SMOKE55587C Carter-King (North Casino)

10ASHLEE TRICK54T C Wilson (Duranbah)

Race No. 5Richmond Valley Pet Supplies01:21PM (NSWtime)
Mixed event over 411 Metres at Casino Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BRALYN SAL12724B J Northfield (North Casino)

2SPIN ME ROUND72883P J Simpson (Stratheden)

3NORWAY MISS23241S G Staples (Ellangowan)

4HI HONEY15242A A Small (Ballina)

5PRIORITY DEMAND44453K C Neave (Ulmarra)

6JOE ADIOS15636K J Ackling (Leeville)

7JIM ADIOS32637K J Ackling (Leeville)

8MOCKER56567V W Sorrenson (Casino)

9FALSIFY47623M Giallourakis (Kingston)

10WATCH THE VALLEY34655D A Winters (Rushforth)

Race No. 6Rapidvite Distance Stake01:38PM (NSWtime)
Mixed event over 620 Metres at Casino Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1TENDER TEARS88437L D Purnell (South Grafton)

2SURFER RICHIE43324G Cluss (Woodview)

3INK POT21442C L Northfield (Stratheden)

4COOL ROCK HERO11442R P O’Neill (Toormina)

5GREAT STATE74623W J Hicks (Ellangowan)

6BATTLE BROTHER56678I J Stanley (Bligh Park)

7DEEPWATER LASS21114P J Parrelli (North Rothbury)

8UP AND GO27357D Russell (Innisplain)

9BILITY DIAMOND24468B T Sharpe (Thagoona)

10SPECIAL RAGE78621J Harding (Thagoona)

Race No. 7Mcdonald’s Pharmacy Stake01:56PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BLAZING BONFIRE74222C K Supple (Fairy Hill)

2CHEEKY PRINCE43468G A Clegg (Mudgeeraba)

3GRAND CANYON31221M D Reid (Old Bonalbo)

4HALIE ROSE HI13213T W Thompson (North Lismore)

5SAM ROSE HI53547T W Thompson (North Lismore)

6HAYDEN’S RUN11134B J Northfield (North Casino)

7SPECIAL SHE IS14457J Harding (Thagoona)

8PIRATE TRICK42323T C Wilson (Duranbah)

9HOWLIN’ MERCY78651R P O’Neill (Toormina)

10GO GAZ77644S G Staples (Ellangowan)

Race No. 8Casino Rural Traders Final02:13PM (NSWtime)
Mixed event over 411 Metres at Casino Of $2,880 Prizemoney.
1st: $2,000 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LIGHT OF TREY41332P J Simpson (Stratheden)

2JAYDO’S NEGLECT21111R Gardoll (Pillar Valley)

3MUDGEE MAN34727T R Salmoni (Doubtful Creek)

4KINGSBRAE DUST23231C L Northfield (Stratheden)

5WHERE’S LE SPICE61642D A Turley (Leeville)

6SUGAR MOUTH12241M D Reid (Old Bonalbo)

7PRETTY MALAIKA33371F Hancock (Spring Grove)

8HANGOVER HARRY62121J A Finneran (Naughtons Gap)

9CRONKITE52642J A Finneran (Naughtons Gap)

10SKEG53182C K Supple (Fairy Hill)

Race No. 9Casino Rsm Club Flying02:31PM (NSWtime)
Free For All event over 411 Metres at Casino Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1DELLEMMA SOLVED13354S G Staples (Ellangowan)

2SHE ROSE HIGH12571T W Thompson (North Lismore)

3*** VACANT BOX ***

4KIDATEE ALF41716B J Northfield (North Casino)

5KOORINGA SQUIRT11121M J Northfield (Dobies Bight)

6*** VACANT BOX ***

7PITCH BLUE CHIEF4457TD Armfield (Casino)

8LUCKY ROSE HI36542T W Thompson (North Lismore)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 10Meat-e-vite Extra Pro Stake02:48PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LATCHFORD62172G Streatfield (Glenreagh)

2PEG ROSE HI23554T W Thompson (North Lismore)

3MAYBE TEDDY28728B T Sharpe (Thagoona)

4SASSI NELLA47835H M Cooper (Upper Eden Creek)

5SUDOKU PRINCESS8821TK C Anderson (Ultimo)

6BETA PRO73436C J Schaefer (Casino)

7FAIRLY TALL32587M Greber (Casino)

8HILLCREST GWEN62415C L Northfield (Stratheden)

9JUST HONEY53877T J Billin (Logan Central)

10CANDLE GUY47777D A Turley (Leeville)

Race No. 11Charcoal Inn Stake03:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1JUDY ROSE HI13463T Thompson (North Lismore)

2TWOFOLD BAY21345A Bradley (Casino)

3EBONY ZAC31577A Bradley (Casino)

4WOPA23211B J Caden (Casino)

5CRONKITE52642J A Finneran (Naughtons Gap)

6DAME BLUEBELLE51245G Cluss (Woodview)

7BLUE FERGIE12F76V A Sherwell (Thornton)

8BOKARM PRINCESS31267L D Purnell (South Grafton)

9CHEER FOR GOLD86764N A Gates (Greenbank)

10PACKA WALLOP87674D A Turley (Leeville)

Race No. 12Ranvet Stake03:23PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MJALA WARRIOR54343P N Lavis (Tregeagle)

2PROPELA31671S G Staples (Ellangowan)

3FLYING FATTY12221V A Sherwell (Thornton)

4GOLDEN EARING22115F L Hancock (Spring Grove)

5SKEG53182C K Supple (Fairy Hill)

6GIDDY UP GEORGE12381V A Sherwell (Thornton)

7ALBERT ROSE HI13563T W Thompson (North Lismore)

8DEFENSIO21311R Thornton (Deepwater)

9JAKE ROSE HI44337T W Thompson (North Lismore)

10AUSTEN BARTLEF1272P Fraser (Coffs Harbour)

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of