Friday 1st June 2012

Greyhound Box Draw For 1st June 2012

Race No. 1 Bakery Maiden12:14PM (NSWtime)
Maiden event over 411 Metres at Casino Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PROLOOK5322NBTC J Schaefer (Casino)
2CINO PROBLEM45787NBTC K Supple (Fairy Hill)
3SWIFT VALE55783NBTG J Northfield (Leeville)
4KARRATHA6472NBTT R Salmoni (Doubtful Creek)
5BUTTERFLY BANDIT32225NBTP J Simpson (Stratheden)
6NAGGIN DRAGGIN43573NBTD A Turley (Leeville)
7FLYING TINSEL868FSTDT R Salmoni (Doubtful Creek)
8EM’S CHILLING85557FSHM James (Windsor Qld)
9PURE ICE GIRL328NBTS C Ellem (Casino)
10PURE DASH25NBTR C Cooke (Woodview)
Race No. 21-3 Win Series Heat 112:32PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DAYSEAS ALFIE11335NBTC W Dacey (Gilberton)
2PROMO JO7735523.63C J Schaefer (Casino)
3VATEGEM8387623.34J Fredericks (Spring Grove)
4UNWHITE56848NBTD Clingan (Ellangowan)
5BRALYN SHANETTE122423.18B J Northfield ( Casino)
6FREDRIKA MAGIC6382823.22A L Bradley (Casino)
7MR. DESTRUCTIVE32868FSTDJ Hewett (Dyraaba)
8ROBYN’S MELODY37585NBTP Lavis (Tregeagle)
9ELITE JAZ58F7523.25T R Salmoni (Doubtful Creek)
10ERICA ROSE HI5468823.52T W Thompson (North )
Race No. 3Mcdonald’s Pharmacy Maiden12:49PM (NSWtime)
Maiden event over 484 Metres at Casino Of $1,530 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KIDATEE TERRY5FSHB J Northfield (North Casino)
2NIGHT ESCORT26FSTDJ E Mclean (Casino)
3DAYSEAS NODDY42NBTC W Dacey (Gilberton)
4ARGYLE8825FNBTT R Salmoni (Doubtful Creek)
5SWEET CHANTILLY855NBTJ Madigan (Junction Hill)
6JACKIE’S TROUBLE226NBTL A Walker (Busbys Flat)
7CINO MONEY63635FSTDC K Supple (Fairy Hill)
8SPEEDY DREAMS83453NBTD J Armfield (Casino)
9EBONY WATTS6FSTDD J Gilroy (Dulguigan)
10LEGALISE8FSTDB J Caden (Casino)
Race No. 41-3 Win Series Heat 201:07PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TILE CUTTER61877FSHP Lavis (Tregeagle)
2LIS VALE5356423.27G J Northfield (Leeville)
3DAYSEAS JADE3215123.53C W Dacey (Gilberton)
4MISS INDY GIRL32187NBTS D Robinson (Dyraaba)
5MINI ROSE66551NBTT R Salmoni (Doubtful Creek)
6BRALYN BOBBIE8522723.34B J Northfield (North Casino)
7BIRCHGROVE LASS46816NBTD Russell (Innisplain Qld)
8TACO TACO3386123.66T L Baynham (Ellangowan)
9SHADOWLESS7672523.65J Hewett (Dyraaba)
10RETTAK66554FSHJ T Pay (Park Ridge)
Race No. 5Charcoal Inn Stakes01:24PM (NSWtime)
Mixed event over 411 Metres at Casino Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MAVERICK4574523.12T R Salmoni (Doubtful Creek)
2VALKYRIE LASS22152NBTC W Dacey (Gilberton)
3MYA PIXIE4534623.25B M Stephens (Meerschaum Vale)
4CITY GO GETTA4275223.32S P Zammit (Willow Vale)
5SARAH’S SILENCE3342123.52D Gilroy (Dulguigan)
6MELODIOUS LAD1631622.98H M Cooper (Upper Eden Creek)
7DIAMOND DAUGHTER3346223.34G W Holborn(Estate)
8LORD OF THUNDER2458323.32S A Casey (Doubtful Creek)
9RAGING BULL62853FSHM C Cuneo (Yorklea)
10TOBREN SPEED14488FSHV W Sorrenson (Casino)
Race No. 6Westlawn Finance Stakes01:42PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LYRICAL GENIUS365F227.50S D Robinson (Dyraaba)
2HOT EFFORT3146527.82B J Caden (Casino)
3RIPPED UNIT4687627.54D A Turley (Leeville)
4HILLCREST GWEN4528227.40D C King (Stratheden)
5MORE JOY33811FSTDR C Cooke (Woodview)
6BIT PERSUASIVE5321527.68P J Simpson (Stratheden)
7JOLLY JONNA8146527.13S D Robinson (Dyraaba)
8JUST THE PHANTOM54143NBTJ W Free (Fairy Hill)
9SEBASTIAN VALE25623NBTG Northfield (Leeville)
10ALL HANDS ON5263527.58D Clingan (Ellangowan)
Race No. 7Sportingbet Stayers Final01:59PM (NSWtime)
Special Event event over 620 Metres at Casino Of $2,880 Prizemoney.
1st: $2,000 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FOUR WAY BLAZE43527NBTP R Bateman (Caboolture)
2RUMBLE MAGIC1135135.81D A Turley (Leeville)
3DAYSEAS LEO5118436.16C W Dacey (Gilberton)
4ADIOS QUEEN5212235.77T J Jordan (Ettrick)
5KILLER OCTANE65533NBTD Russell (Innisplain Qld)
6PENTHOUSE DOLL6223136.03P Lavis (Tregeagle)
7MYSTERY RUMBLE52333NBTE J Brown (Codrington)
8FRISKY MELODY85464NBTB J Northfield (North Casino)
9BARRONS BEST7785535.93J L Roche (Londonderry)
10SCHAEFE37375NBTB R O’Reilly (St Marys)
Race No. 8Casino Rsm Club Stakes02:17PM (NSWtime)
Special Event event over 484 Metres at Casino Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FLYING QUALITY2815627.61T R Salmoni (Doubtful Creek)
2BRALYN STRIPES3211227.11B J Northfield (North Casino)
3FOUR WINDS7724427.92J A Finneran (Naughtons Gap)
4TRICKY KIWI2113727.43N J Bradford (Helensvale Qld)
5*** VACANT BOX ***
6MISS NOODLES5857627.44S D Robinson (Dyraaba)
7BLACK DOLCE8215527.30J H Madigan (Junction Hill)
8SURF ON TAP7162327.41N J Bradford (Helensvale Qld)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Ranvet Stayers (0-2) Stakes02:34PM (NSWtime)
Grade 5 event over 620 Metres at Casino Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CORRECTION65664NBTD Gilroy (Dulguigan)
2GITCHA MO36553FSTDG W Dunn (Ellangowan)
3ALEY ROSE HI45535NBTT W Thompson (North Lismore)
4WARNING ROSE6631135.71T R Salmoni (Doubtful Creek)
5MR. AFFECTIONATE78244NBTJ Hewett (Dyraaba)
6STUBBY COOLER72388NBTM James (Windsor Qld)
7REGENT ROSE77658NBTT R Salmoni (Doubtful Creek)
8YAMBORA BOY67445FSTDP Lavis (Tregeagle)
9FUTURE BITS85445FSTDA J Lang (Stratheden)
10NORMA ROSE HI67887NBTT Thompson (North Lismore)
Race No. 101-3 Win Series Heat 302:52PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ONE TWO ONE17651FSHH M Munn (Duri)
2MIDNIGHT DRINKS44277NBTA A Love (North Lismore)
3TILLEY’S PICK3232723.41R W Andrews (Stratheden)
4RED SCHOLES51678NBTT O Tzouvelis (Ormeau)
5LADY FRUITLOOP6158823.51S C Ellem (Casino)
6LILLY FLY HIGH1884723.20B J Northfield (North Casino)
7GOTCHA FIRED UP45636NBTL J Mchugh (Thornlands)
8VOLETA25325FSHB J Caden (Casino)
9INNISPLAIN KID8785723.31D Russell (Innisplain Qld)
10ROSE’S DOUBLE87776NBTT R Salmoni (Doubtful Creek)
Race No. 11Lisa Vanderstok Photography Stk03:09PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PEEKABOO SHARKY21321FSHH Munn (Duri)
2BOB VALE5117627.75G Northfield (Leeville)
3WATCH THE ROCKS22433NBTF L Currey (Leeville)
4DAYSEAS JET2113327.45C W Dacey (Gilberton)
5BRALYN VICKI3235127.64B J Northfield (North Casino)
6JAZZY GO2578227.82T R Salmoni (Doubtful Creek)
7SUKHERO66535NBTM F Swift (Dyraaba)
8STAR PRINCESS2221227.48T Wilson (Duranbah)
9SHADOW VISION6333327.98J Hewett (Dyraaba)
10BEARLY FAIR4343227.80N A Falls (Backmede)
Race No. 121-3 Win Series Heat 403:27PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ELL’S BEST15F8823.52S D Robinson (Dyraaba)
2BUNBURY7515723.62T R Salmoni (Doubtful Creek)
3MONKEY MONARCH34546FSTDJ Hewett (Dyraaba)
4JUST A RIPPLE43467NBTK J Bukowski (Giru)
5LINE OF FIRE62888FSHT W Mccarthy (Springfield Lakes)
6BLACK JEKYLL2286723.69D Gilroy (Dulguigan)
7KESS ROSE HI1463523.38T W Thompson (North Lismore)
8LADY ANTICS42445FSHM R Conquest (Moss Vale)
9ELITE WITHIN57667NBTR W Andrews (Stratheden)
10GUMBO75868NBTD A Turley (Leeville)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments