Friday 24th August 2012

Greyhound Box Draw For Casino – Friday 24th August 2012

Race No. 1Fairymount Vet Clinic Maiden12:17PM (NSWtime)
Maiden event over 411 Metres at Casino Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1NIGHT ESCORT2652NBTJ E Mclean (Casino)
2BRALYN TARLIE64663NBTJ Fredericks (Spring Grove)
3EBONY WATTS678NBTD J Gilroy (Dulguigan)
4ODETTE ROSE HI87786NBTT W Thompson (North Lismore)
5SANDY MAN CAN7867NBTA Bradley (Qld)
6LUCKY DAN3NBTB Northfiel (North Casino)
7MARELDA ROSE HI67767NBTT W Thompson (North Lismore)
8JET VALE4887FSHG Northfield (Leeville)
9JET BLACK BONUS84326NBTE Harris (Whiteman Creek)
10POLISHED37268NBTD A Turley (Leeville)
Race No. 2Richmond Bakery Stakes12:34PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SARAH’S SILENCE8738523.52D Gilroy (Dulguigan)
2BANKO WE KNOW1453523.39W H Gilbert (Yorklea)
3DAYSEAS ALFIE3351323.46C W Dacey (Gilberton)
4NAN AND POP45112NBTG C Keep (Burpengary Qld)
5REG’S WEB2581123.34C L Northfield (Stratheden)
6BIT PERSUASIVE3215623.29P J Simpson (Stratheden)
7PHANTOM JEWELS16185FSTDJ W Free (Fairy Hill)
8ELVA’S WEB61F5223.26C L Northfield (Stratheden)
9TAMAM SHUD4823124.12A Lang (Stratheden)
10SOBBING ROCKET4463423.28P J Simpson (Stratheden)
Race No. 3Madsen Meats Maiden12:52PM (NSWtime)
Maiden event over 484 Metres at Casino Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1UNDER DONEFSHH Austin (Granville)
2TIGER IN WOODS42242FSHS G Keep (Casino)
3NOT SO SHABBY72352NBTL D Purnell (South Grafton)
4BILLY RUMBO63857FSTDM L Wilkinson (Bentley)
5RUTH VALE22226NBTG J Northfield (Leeville)
6CHARMING ADDIS32245NBTR J Vrckoff (Leeville)
7ROSALIE RED28284FSTDT R Salmoni (Doubtful Creek)
8LIVEWIRE LILLY52353NBTW F Kennedy (Murwillumbah)
9LUCAS COUNTRY56744NBTR Oneill (Toormina)
10SPECIAL MAN46475FSTDJ W Free (Fairy Hill)
Race No. 4Casino Golf Club Stayers(0-2)01:09PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 620 Metres at Casino Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MR. AFFECTIONATE75355NBTJ Hewett (Dyraaba)
2CRESCENT ANDY2F17236.63G W Cluss (Woodview)
3PRETTY SOLID52543NBTT R Hickson (South Kempsey)
4MR. BONDFIRE57643NBTG C Keep (Burpengary Qld)
5KIDATEE TERRY46476NBTB J Northfield (North Casino)
6FUTURE BITS1348835.77A J Lang (Stratheden)
7WARNING ROSE5242835.71T R Salmoni (Doubtful Creek)
8ROSE’S DOUBLE25644NBTT R Salmoni (Doubtful Creek)
9CONROY’S BOY47668NBTJ Hewett (Dyraaba)
10HARA’S HOTSHOT77757NBTT R Salmoni (Doubtful Creek)
Race No. 5Betfair Blue Paws Maiden Final01:27PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $2,880 Prizemoney.
1st: $2,000 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ELAVENA2435123.08R Gardoll (Pillar Valley)
2COSMIC FLYER3547123.74S Scott (Warragai Creek)
3BOB’S KNOCKING122.91M Dwyer (Casino)
4MILANO NELLA62NBTH M Cooper (Upper Eden Creek)
5OZ STRUCK26562NBTP S Podesta (Chambers Flat)
6MADE IN ROSESF2NBTE Salmoni (Doubtful Creek)
7MR. NURRA472NBTC Northfiel (Stratheden)
8ALLEGRO STAR123.15N Robson (Alstonville)
9TOD WE KNOW5F3NBTR C Duncan (Casino)
10SHE’S ON AIR42563NBTS D Robinson (Dyraaba)
Race No. 6Charcoal Inn Stakes01:44PM (NSWtime)
Mixed event over 411 Metres at Casino Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1VALKYRIE LASS1721723.21C W Dacey (Gilberton)
2MONKEY HARRIS2573523.38G E Cowan (Grafton)
3ALBERT ROSE HI76T6823.14T W Thompson (North Lismore)
4YORKLEA MASTER18276NBTA Marras (Yorklea)
5QUICKER THAN YOU4341323.10A W Provest (Yorklea)
6JIMI CHEWS SHOES7512123.02P S Podesta (Chambers Flat)
7BIT BENT1255523.15R W Andrews (Stratheden)
8MISS MOREISH13147NBTG C Keep (Burpengary Qld)
9BIT BREEZY62381NBTS A Casey (Doubtful Creek)
10BLUE STYLE ODE5425423.27J V Corrigan (Grafton)
Race No. 7Sportingbet Stayers Stakes02:02PM (NSWtime)
Mixed event over 620 Metres at Casino Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BA BLING64442NBTG C Keep (Burpengary Qld)
2SHADOW VISION46222NBTJ Hewett (Dyraaba)
3BLONDIE’S BABE67262FSHB M Kutner (Postmans Ridge Qld)
4KILLER OCTANE76644NBTD Russell (Innisplain Qld)
5ALL HANDS ON2736135.65D Clingan (Ellangowan)
6TERESE367F136.03T R Salmoni (Doubtful Creek)
7EXQUISITOR1438136.12D A Turley (Leeville)
8LANCHOO83756NBTM F Swift (Dyraaba)
9KYA ROSE HI3471435.52T Thompson (North Lismore)
10ALL CLOUD3342735.84T R Hickson (South Kempsey)
Race No. 8Casino Rsm Club Stakes02:19PM (NSWtime)
Mixed event over 484 Metres at Casino Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1IN AND UNDER3778427.51D Russell (Innisplain Qld)
2I CAN DO1224127.74P Lavis (Tregeagle)
3DILAN VALE2312227.78G J Northfield (Leeville)
4MIAMI GOLD3263727.54B M Stephens (Meerschaum Vale)
5KANUNA MISS3214527.31A D Monaghan (Dyraaba)
6GIVE ‘EM CURRY12818NBTA Southee (Beenleigh)
7GENISTA JESS47543NBTN A Falls (Backmede)
8RAINE ROSE HI31172FSTDT Thompson (North Lismore)
9BIG BONUS28557FSTDE Harris (Whiteman Creek)
10EXCEL LIKE LIFE6634627.52R P O’Neill (Toormina)
Race No. 9Westlawn Finance Stakes02:37PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BRALYN BOBBIE25234NBTB J Northfield (North Casino)
2ERIN NORRIS3232227.77C L Northfield (Stratheden)
3KOORINGA BEC81215NBTM L Wilkinson (Bentley)
4WAL’S BONANZA3462627.81R C Cooke (Woodview)
5BEER SHEVA2312227.62D A Turley (Leeville)
6CLASSY KIHAEL3246327.91J A Finneran (Naughtons Gap)
7RIPPED UNIT6157527.54D A Turley (Leeville)
8SEBASTIAN VALE73442NBTG Northfield (Leeville)
9THUNDER VALE5573127.95G J Northfield (Leeville)
10LIS VALE74783NBTG J Northfield (Leeville)
Race No. 10Richmond Valley Pet Supplies02:54PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1VOMATRON1381127.48S P Zammit (Willow Vale)
2SWEET CHANTILLY1318327.48J Madigan (Junction Hill)
3DIN’S THUNDER3645127.74G W Cluss (Woodview)
4UNO TOMAGO2363228.11R J Brown (Dondingalong)
5PENTHOUSE DOLL66342NBTP Lavis (Tregeagle)
6FORREST TAFFY88317NBTH R Fletcher (Casino)
7NATUZZI SHIRAZ75383NBTP D Hull (Mt Warren Park)
8LAWFELT36511FSTDJ D Mortimer (Ipswich)
9BUNBURY15745FSTDT R Salmoni (Doubtful Creek)
10FREDRIKA MAGIC28774NBTA L Bradley (Casino)
Race No. 11Daniel Formaggin Plumbing Stks03:12PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MONKEY MONARCH33333NBTJ Hewett (Dyraaba)
2DAYSEAS NODDY4222127.56C W Dacey (Gilberton)
3LINE OF FIRE71265FSTDT W Mccarthy (Springfield Lakes)
4APACHE CHAT37357FSTDR P O’Neill (Toormina)
5MILDRED WE KNOW31778NBTW H Gilbert (Yorklea)
6JACKIE’S TROUBLE1437327.79L A Walker (Busbys Flat)
7PRINCESS GWENETH51761NBTR Andrews (Stratheden)
8SHARLARNI6641527.53B Beach (Mckees Hill)
9TYCOON ADDIS7247827.99R J Vrckoff (Leeville)
10DARK WATERLOO87734FSTDT R Salmoni (Doubtful Creek)
Race No. 12Julian Sexton On Sky Stakes03:30PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TILE CUTTER55277NBTP Lavis (Tregeagle)
2ROBYN’S MELODY72764NBTP Lavis (Tregeagle)
3ERICA ROSE HI8636123.17T W Thompson (North Lismore)
4SPORTSMAN SHIRAZ21833NBTD J Rose (Bingara)
5COOL LEAF58412NBTR Gardoll (Pillar Valley)
6UNWHITE42278NBTD Clingan (Ellangowan)
7GIFTHY1523623.37B J Northfield (North Casino)
8ROCK THE TEMPO26375FSHP J O’Reilly (Yamanto Qld)
9FAMOUS MOTTO3534423.50P J Simpson (Stratheden)
10CHEEKY LOLITA21565FSTDJ H Madigan (Junction Hill)