Friday 24th February 2012

Greyhound Box Draw For Casino – Friday 24th February 2012

Race No. 1Peter Benn & Roy Kilner Mdn12:10PM (NSWtime)
Maiden event over 411 Metres at Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LITTLE DOWN LORD53NBTW T Smith (Picton)
2SOBBING DRAGON33333NBTP J Simpson (Stratheden)
3MATT’S MATE44285NBTN W Tonks (Banora Point)
4BACKLASH83363FSHD Turley (Leeville)
5FAMOUS MOTTO23238NBTP J Simpson (Stratheden)
6RAPID GORDON3NBTC L Northfield (Stratheden)
7JUST A RIPPLE5253FSHK J Bukowski (Giru)
8BRALYN VICKI6NBTB Northfiel ( Casino)
9CLEVER KATRINAFSHC L Northfield (Stratheden)
10INNISPLAIN KIDFSHD Russell (Qld)
Race No. 2Cutting Edge Mowers Ht 112:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LYNDAN BANDIT21111FSTDT J Jordan (Ettrick)
2SEBASTIAN VALE37226NBTG Northfield (Leeville)
3SPLASH OF PAINT55811FSTDD Gilroy (Dulguigan)
4MELODIOUS LAD73462FSTDH M Cooper (Upper Eden Creek)
5MAVERICK52641NBTT R Salmoni (Doubtful Creek)
6CITY GO GETTA5415228.02S P Zammit (Willowvale)
7RIE’S GIRL5254327.85R Streatfiel (Glenreagh)
8HILLCREST GWEN7146527.40C L Northfield (Stratheden)
9UNO TOMAGO1453528.11G M Ekert (Abermain)
10LOOKS THAT KILL421FSHW T Smith (Picton)
Race No. 3Casino Smash Repairs Mdn12:46PM (NSWtime)
Maiden event over 411 Metres at Casino Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE JAZ7NBTT R Salmoni (Doubtful Creek)
2BILLY RUMBO638NBTA J Lang (Stratheden)
3BRALYN TARLIEFSHB Northfiel (North Casino)
4LUCKY WE KNOWFSHM S Ensby (Casino)
5MISS LEVEL8FSHC Carter-King (North Casino)
6SPEEDY DREAMSFSHC L Northfield (Stratheden)
7SOBBING ROCKET22542NBTP J Simpson (Stratheden)
8AKIMYTFSHJ D Smith (Leeville)
9JACKIE’S TROUBLEFSHL A Walker (Busbys Flat)
10SHE’S ON AIRFSHS Robinson (Dyraaba)
Race No. 4North Coast Trimming Ht 201:04PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1OZ JOURNEY1253527.82M C Cuneo (Yorklea)
2SARAH’S ACE31612FSTDT A Noble (Karrabin Qld)
3TILLEY’S PICK31425FSTDR W Andrews (Stratheden)
4LITTLE DOWN DUKE55126FSTDW T Smith (Picton)
5THUNDER VALE5632527.95G J Northfield (Leeville)
6SUDOKU SUZIE11568FSTDK R Anderson (Yorklea)
7BIRKDALE BOY37426FSTDL Wylie (Condong)
8ALL CLOUD16345NBTR Mcregor (Casino)
9BIT PERSUASIVE23F35NBTP J Simpson (Stratheden)
10PRETTY SARAH76252FSTDW H Gilbert (Yorklea)
Race No. 5Tweed To Casino Final01:22PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LYNDAN BEAR23231FSHT Jordan (Ettrick)
2MIDNIGHT DRINKS41653NBTJ V Corrigan ()
3APOLLO RUN426F2FSHW D Munford (Grafton)
4BOB’S FIESTA43413FSHM (Grafton)
5JESSIE JAY37514FSHL M Coates (Byangum)
6LYRICAL POET12842NBTH M Cooper (Upper Eden Creek)
7PIPPY LYNDAN14264NBTT J Jordan (Ettrick)
8COOLY GOLD73761FSHM A Johnson (Bentley)
9MOET62535FSHL Wylie (Condong)
10UMIZOOMI21185FSHL Wylie (Condong)
Race No. 6 Valley Meats Stake01:39PM (NSWtime)
Mixed event over 620 Metres at Casino Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1REGAL CHEREVE12687FSTDS Staples (Ellangowan)
2RUMBLE MAGIC1421435.81D A Turley (Leeville)
3BRALYN NICKY72424FSTDB J Northfield (North Casino)
4JETTA BALE11374NBTR P Jones (Telegraph Point)
5STIR IT UP4311835.50D A Turley (Leeville)
6WIZZ BANG23146NBTD A Turley (Leeville)
7BARRONS BEST2634135.93J L Roche (Londonderry)
8GIVE ‘EM CURRY4385FFSTDA Southee (Beenleigh)
9FREAKY FORCE66585FSTDR D Herr (Jimboomba Qld)
10MYSTERY RUMBLE64664FSHE J Brown (Codrington)
Race No. 7Casino Rsm Club Stake01:57PM (NSWtime)
Special Event event over 484 Metres at Casino Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BEER SHEVA6412127.62D A Turley (Leeville)
2DANCING MALAWI4221227.61A L Bradley (Casino)
3SASSY GISELLE6832127.38C L Northfield (Stratheden)
4MISS NOODLES7221527.44S D Robinson (Dyraaba)
5KINGSBRAE SAM1413226.99C L Northfield (Stratheden)
6RONRAY REWARD7348527.29R A Steele (Menangle Park)
7REDEX4132627.41D A Turley (Leeville)
8RIPPED UNIT5633327.54D A Turley (Leeville)
9EXPLOSIVE DREAMS6224727.29A Southee (Beenleigh)
1054555NBTL Wylie (Condong)
Race No. 8President Magpies Cricket Club02:14PM (NSWtime)
Mixed event over 411 Metres at Casino Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FOUR WINDS52343NBTJ A Finneran (Naughtons Gap)
2LIS VALEF281323.27G J Northfield (Leeville)
3TEE BONED2677323.16S A Casey (Doubtful Creek)
4BONNY LYNDAN1124223.09T J Jordan (Ettrick)
5ELL’S BEST5167123.52S D Robinson (Dyraaba)
6VOMATRON51166NBTS P Zammit (Willowvale)
7HIDDEN RICHES87613NBTG Streatfield (Glenreagh)
8PROPELA4643523.19C J Schaefer (Casino)
9HALIE ROSE HI6738723.35T W Thompson (North )
10STONE ARCH77112FSHD C Schafer (Ettrick)
Race No. 9Lemmo’s Takeaway Maiden02:32PM (NSWtime)
Maiden event over 484 Metres at Casino Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FAYE’S JOY87873NBTP W Nickerson ()
2MEMORIES APLENTY7562FSTDP Lavis (Tregeagle)
3EM AND GEE82323NBTL D Purnell (South Grafton)
4FULLY TAPPED4FSTDW L Scott (Casino)
5JAZZY GO72344NBTT R Salmoni (Doubtful Creek)
6SYD’S ME NAME68677FSTDG J Northfield (Leeville)
7SANDY MAN CAN786NBTA Bradley (Qld)
8WEAVE THE WEB6536NBTJ A Knight (Casino)
9SAHAPTIN TRICK62545NBTR W Andrews (Stratheden)
10LITTLE DOWN KING465NBTW T Smith (Picton)
Race No. 10Tony Noble Fencing Supplies H302:49PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BO ZORRA4441327.94R J Hazelgrove (Park Ridge Qld)
2DIDN’T MEAN IT23358FSTDJ M Humphrey (Woodview)
3DAN ROSE HI3235728.42T W Thompson (North Lismore)
4BIRCHGROVE LASS1474227.94D Russell (Innisplain Qld)
5BOB VALE3353527.75G Northfield (Leeville)
6HALF TRACK2143427.53A Monaghan (Dyraaba)
7NAUGHTY AS21121FSTDL Wylie (Condong)
8ALL HANDS ON5845127.58D Clingan (Ellangowan)
9ELITE MIDNIGHT34144NBTB J Ford (Goolmangar)
10DIEGO GARCIA37676NBTD A Turley (Leeville)
Race No. 11Casino Diy Hardware Ht 403:07PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BIG DADDY’S GIFT36454NBTW D Munford (Grafton)
2ON THE BRINK66315FSTDD Russell (Innisplain Qld)
3FLYING QUALITY1146FSTDT R Salmoni (Doubtful Creek)
4LYRICAL GENIUS1243627.50S D Robinson (Dyraaba)
5MISS WHIFFEN12114FSTDR P Jones (Telegraph Point)
6SISTA VISTA5312127.74J M Gauld (North Casino)
7BRALYN RAIN21228FSTDB J Northfield (North Casino)
8UKI SHEILA4245127.45K J Boan (Kynumboon)
9LIGHTNING JODITO26427NBTT L Northfield (Stratheden)
10TICKET TO GO24653FSHL Wylie (Condong)
Race No. 12George Auckram Fencing Supp’s H503:25PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1IRIDIUM72431NBTD A Turley (Leeville)
2JOLLY JONNA1583227.13S D Robinson (Dyraaba)
3 JO5512528.04C J Schaefer (Casino)
4JACKIE’S JOY341227.99L A Walker (Busbys Flat)
5RAPID SEVEN2153127.59B J Ford (Goolmangar)
6DETECTIVE TED6422328.21A J Lang (Stratheden)
7NIGHT CLUBBING6331127.71M C Cuneo (Yorklea)
8KIDSHOW51347FSHL Wylie (Condong)
9KILLER OCTANE44732FSTDD Russell (Innisplain Qld)
10I’M CAPABLE3833127.58R Quartermain (Casino)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments