Friday 25th March 2011

Greyhound Box Draw For Casino – Friday 25th March 2011

Race No. 1Fairmount Vet Clinic Mdn Heat 112:14PM (NSWtime)
Maiden event over 411 Metres at Casino Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1WOODY STAR7S G Staples (Ellangowan)
2PRECIOUS JENNYT J Jordan (Ettrick)
3HIGHLAND LADY57228B H Beach (Mckees Hill)
4WAL’S BONANZAR C Cooke (Woodview)
5DIAMOND DUST57377D A Turley (Leeville)
6SMART POINT66655C Carter-King (North Casino)
7UNWHITE53425D Clingan (Ellangowan)
8DREAMS FULFILLED37337V A S (Estate) (Thornton)
9BRALYN NOAHF8B J Northfield (North Casino)
10SLICK SONNET555G J Gardner (Kyogle)
Race No. 2Paul Wasson Electrical Stake12:32PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MISS ANNISTON56251A Bradley (Casino)
2BRINDLE GINGER1561K J Bukowski (Giru)
3TAPPA KEG15748D A Turley (Leeville)
4BOKARM STORM22144M B Gleeson (Grafton)
5CARRIE NATION26534D A Turley (Leeville)
6MIDNITE MISCHIEF22635P R Bateman (Caboolture)
7WEBBY DUDE31745G J Hancock (Mummulgum)
8COOL CHEREVE21366S Staples (Ellangowan)
9SAPPER KARANNE71248D King (Ballina)
10JUST ROSE56825A Bradley (Casino)
Race No. 3Mcdonald’s Pharmacy Mdn Heat 212:50PM (NSWtime)
Maiden event over 411 Metres at Casino Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ZARA ROSE54564V W Sorrenson (Casino)
2ALL HANDS ON34645D Clingan (Ellangowan)
3CRYSTAL WATERSK Neave (Ulmarra)
4CHARLIE’S FAULT36354A J Lang (Stratheden)
5CHATOIC MISS4622C Carter-King (North Casino)
6IN THE ZONE66386M C Russell (Tucabia)
7VIENTIANE76625D A Turley (Leeville)
8ZAC HENRY5J D Jackett (Ballina)
9SLICK SONNET555G J Gardner (Kyogle)
10YORKLEA SALLY65C Walker (Qld)
Race No. 4Westlawn Finance Stake01:05PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LUV YA JOHNNY78142L Wylie (Condong)
2BRALYN ALVIN36322B J Northfield (North Casino)
3PITCH BLUE CHIEFB1753D Armfield (Casino)
4BEAN MEANING11727P R Bateman (Caboolture)
5MIAMI GOLD53577B M Stephens (Meerschaum Vale)
6NYNGAN53566E Salmoni (Doubtful Creek)
7PROVEN ROSITA75535W A Vassallo (Devon Meadows)
8KEY RAIL32133J V Corrigan (Grafton)
9TED ROSE HI46536T W Thompson (North Lismore)
10JUST EVE48248T J Billin (Logan Central)
Race No. 5Tweed To Casino Final01:25PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LAW ONE77121J Judd (Milbong)
2PRINCESS CLOUD62571G Lowe (Ellangowan)
3LITTLE BIG HORN48752R J Kay (Lowood)
4BLUE MOON CLOUD76434M A Johnson (Bentley)
5STORY TO TELL31342J V Corrigan (Grafton)
6SISTER EM CLOUD34373M A Johnson (Bentley)
7TWEED SPIRIT214M F Johnston (Banora Point)
8TEARS OF SHIRAZ45363K J Boan (Murwillumbah)
9PURPLE SKY75145T C Guymer (Wonglepong)
10MR. QUICK17885D M Crates (Nunderi)
Race No. 6J.c. Air-conditioning Stake01:39PM (NSWtime)
Mixed event over 484 Metres at Casino Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1EXPLOSIVE FRED63125J C Watts (Kyogle)
2SUCH A RUKKAS47136G L Dart (Dulguigan)
3JOLLY JONNA51574S D Robinson (Dyraaba)
4REAL DRIVE18366C Gatt (Catherine Field)
5SHE’S GOLD28245M J Dwyer (South Casino)
6BUCK FIFTY12561L Wylie (Condong)
7MYA PIXIE77136B M Stephens (Meerschaum Vale)
8BIT BONKERS12161R P Mcbride (North Booval)
9TEDDY TO GO87614T J Jordan (Ettrick)
10ZIP ZIP MARINA48784S D Robinson (Dyraaba)
Race No. 7Supervite Hi-performance Stake01:58PM (NSWtime)
Mixed event over 620 Metres at Casino Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1WINNEBAGO LASS52134M Coady (Grafton)
2ANDAD’S GIRL43652C T Walker (Warwick)
3RONRAY REWARD23241R A Steele (Menangle Park)
4DAYS OF TUNZA75537G Dart (Dulguigan)
5GOARDER21162J D Smith (Leeville)
6BRALYN SAL14122B J Northfield (North Casino)
7BLACK HASSLER62175N Tonks (Banora Point)
8JUDY ROSE HI14585T W Thompson (North Lismore)
9ROBBED81867D A Turley (Leeville)
10KYOGLE SHOTGUN48665T R Salmoni (Doubtful Creek)
Race No. 8Charcoal Inn Stake02:14PM (NSWtime)
Special Event event over 411 Metres at Casino Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MAVERICK31243T R Salmoni (Doubtful Creek)
2BOSS ENFORCER54144R M Giltinan (Ormeau)
3PEG ROSE HI51365P N Lavis (Knockrow)
4HALIE ROSE HI17451T W Thompson (North Lismore)
5*** VACANT BOX ***
6BACARDI BREEZE22111B M Stephens (Meerschaum Vale)
7SURIN’ SAL211F6M J Dwyer (South Casino)
8BRALYN STRIPES17F21B J Northfield (North Casino)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Casino Rsm Club Maiden Heat 302:33PM (NSWtime)
Maiden event over 411 Metres at Casino Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1NEVER IN6C J Schaefer (Casino)
2SYRUP’S HOTR C Cooke (Woodview)
3DEVON SANGA78S G Staples (Ellangowan)
4RASH DOLLY76673W H Gilbert (Yorklea)
5BLUE NURSE CLOUD27332G Lowe (Ellangowan)
6BIG DADDY BEANS63635A Bugeja (Yorklea)
7MISS BRAHMSK Neave (Ulmarra)
8LOZZA’S CHAOS66545D A Turley (Leeville)
9YORKLEA SALLY65C Walker (Qld)
10GYPSY DIVA888C Gill (Casino)
Race No. 10Rapidvite Stake02:49PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1KULU STORM34266W H Gilbert (Yorklea)
2MAD MAX26513M J Dwyer (South Casino)
3RIE’S GIRL61341R Streatfiel (Glenreagh)
4TRINCOMALEE33571S A Smith (Doubtful Creek)
5DAYSEAS HODGIE63437C W Dacey (Gilberton)
6REDEX73818D A Turley (Leeville)
7DEAGON PEGASUS22563P R Bateman (Caboolture)
8BARANBALI85353A Bradley (Casino)
9FLYING ARGUMENT35245C K Supple (Fairy Hill)
10PHOENIX BOMBER36545T C Wilson (Duranbah)
Race No. 11Sportingbet Stake03:08PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1VELLES13412G Streatfield (Glenreagh)
2BOB VALE48345G Northfield (Leeville)
3POINTE DU LAC24821D A Hannon (Mount Nathan)
4CYCLONE TEX51362P N Lavis (Knockrow)
5MARK ABILITY36673J Judd (Milbong)
6DISPARAGING45536A Bradley (Casino)
7TUBORG GIRL35233G Streatfield (Glenreagh)
8BOND STAR53634J E Mclean (Casino)
9SIAM STARR76542N D Sykes (Atkinson Dam)
10SHIDEDA SHIRAZ7F476G Northfield (Leeville)
Race No. 12Ranvet Stake03:24PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BEAU WE KNOW22286R C Duncan (Casino)
2BANKO WE KNOW321W H Gilbert (Yorklea)
3EXQUISITOR77751D A Turley (Leeville)
4TEMPO FLY58111N D Sykes (Atkinson Dam)
5MARIAH KEIRA26324T C Smith (Woombah)
6WAY POINT63763D A Turley (Leeville)
7CATHERINE VALE45134G Northfield (Leeville)
8KARANNE AGENT142D King (Ballina)
9TYSON’S HAND25F13L Wylie (Condong)
10PERPLEXING CLOUD17725G Lowe (Ellangowan)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments