Friday 26th November 2010

Greyhound Box Draw For Casino – Friday 26th November 2010

Race No. 1Hotel Cecil Maiden12:10PM (NSWtime)
Maiden event over 411 Metres at Casino Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1RUTH ROSE HIT W Thompson ( Lismore)
2HEMEVA7563D A Turley (Leeville)
3FOXY ALI48P D Moss (Ballina)
4BECAMI AND ICE7477L D Elgood (Park Ridge)
5TROY’S GIRL57B H Beach (Mckees Hill)
6PRINNIE4S Staples (Ellangowan)
7BLUE NURSE CLOUDG Lowe (Ellangowan)
8OPEN VAULT86675C Carter-King (North Casino)
9ALANA VALE5FG Northfield (Leeville)
10LONDON UNO78756K R Inglis (Iluka)
Race No. 2St Mary’s Primary School Stake12:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1EXCURSUS38284D E Jarick (Telegraph Point)
2ATOMIC RUMBLE75241S G Keep (Casino)
3TALAHATCHI21111G Bowe (Clifton)
4WAH WAH FACE714P J Simpson (Stratheden)
5CHAMPAGNE TIGER26585K G Gordon (Eagleby)
6SHOCK FORCE55723R D Herr (Buccan)
7CARRIE NATION52732D A Turley (Leeville)
8SONIC CHICK32124J P Falvey ( West)
9BOSS ENFORCER73413R M Giltinan (Ormeau)
10MAVERICK33255T R Salmoni (Doubtful Creek)
Race No. 3Commonwealth Hotel Stake12:45PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1JESSIE BE GOOD24517B Caden (Casino)
2KEE38734J T Pay (Park Ridge)
3TOBRUK36126T R Salmoni (Doubtful Creek)
4COOL FIVE36686J T Pay (Park Ridge)
5KING EMMANUEL66175B Kozionas (Highgate Hill)
6YOU SAID BOLT32836B J Caden (Casino)
7BUCK FIFTY22342L Wylie (Condong)
8SHE’S GOLD44753M J Dwyer (South Casino)
9JOLLY JONNA35686S D Robinson (Dyraaba)
10MEDIATE71336B Caden (Casino)
Race No. 4Casino Rsm Club Maiden01:06PM (NSWtime)
Maiden event over 411 Metres at Casino Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1KING CAN TO37R M Ensby (Fairy Hill)
2CRUZIN BREEZE42453R W Andrews (Stratheden)
3BECAMI TRAIN28537L D Elgood (Park Ridge)
4CHARLIE’S FAULT463A J Lang (Stratheden)
5LORIAN JOY76832V Sorrenson (Casino)
6HIGHLAND LADY55B H Beach (Mckees Hill)
7BLACK BUSHELLS46332J T Pay (Park Ridge)
8KYA ROSE HI6T Thompson (North Lismore)
9LONDON UNO78756K R Inglis (Iluka)
10ALANA VALE5FG Northfield (Leeville)
Race No. 5Tatts Hotel Tweed To Casino Fnl01:22PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LITTLE BIG HORN48631R J Kay (Lowood)
2TSUNAMI TEARS81442W Smith (Casino)
3SENORITA TRICK33232T C Wilson (Duranbah)
4CASH ME UP86144D M Crates (Nunderi)
5BLACK HASSLER67743N Tonks (Banora Point)
6SAT FAT74481D A Turley (Leeville)
7CALAMBER67213R C Cooke (Woodview)
8POWER OF WORDS56714M D Cassidy (Dalveen)
9CHAMPAGNE TIGER26585K G Gordon (Eagleby)
10SOLAR STAR1585W F Kennedy (Murwillumbah)
Race No. 6Casino Catholic Parish Stake01:41PM (NSWtime)
Mixed event over 484 Metres at Casino Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1PROVEN ROSITA81115W A Vassallo (Devon Meadows)
234768T R Salmoni (Doubtful Creek)
3KENNSTRELLE75534M L Wilkinson (Bentley)
4TEDDY TO GO75371L Wylie (Condong)
5HALIE ROSE HI63158T W Thompson (North Lismore)
6PITCH BLUE CHIEF77254D Armfield (Casino)
7ZIP ZIP MARINA48453S D Robinson (Dyraaba)
8HAYDEN’S RUN35225M L Wilkinson (Bentley)
9SAM ROSE HI57517T W Thompson (North Lismore)
10FAIRLY TALL54471G J Northfield (Leeville)
Race No. 7Lee Pratt Beef Stake01:57PM (NSWtime)
Mixed event over 620 Metres at Casino Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SNITCHER75161A J Lang (Stratheden)
2PROMISES PRETTY62324G Bowe (Clifton)
3SAMMY’S TEARS41236N A Falls (Backmede)
4OUTREACH46262G Bowe (Clifton)
5FIGHT FORCE61288R D Herr (Buccan)
6 SHIRAZ46415P N Lavis (Tregeagle)
7DAYS OF TUNZA21536G Dart (Dulguigan)
8OH MY PAPA74422P D Hull (Mt Warren Park)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Carline Mufflers Fnl02:14PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $3,530 Prizemoney.
1st: $2,500 2nd: $500 3rd: $250 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1GOARDER42361J D Smith (Leeville)
2PICCOLO BACIO75423F L Hancock (Spring Grove)
3SURFER RICHIE52762K L Donohoe (Woodview)
4LATE KOORINGA1271M J Northfield (Dobies Bight)
5FIREFLY CURLY24182C K Supple (Fairy Hill)
6FLAMING GRACE24172J A Finneran (Naughtons Gap)
7BRALYN SAL33363B J Northfield (North Casino)
8PRETTY NORRIS41311C Northfiel (Stratheden)
9SHE’S GOLD44753M J Dwyer (South Casino)
10TEE BONE TRICK44424J D Robertson (South Grafton)
Race No. 9Casino High School Maiden02:32PM (NSWtime)
Maiden event over 484 Metres at Casino Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SHIDEDA SHIRAZ3F74N Falls (Backmede)
2PRINCESS INDIA43524J P Falvey (Capalaba West)
3CATHERINE VALE3G Northfield (Leeville)
4FREE ADMISSION43878C Carter-King (North Casino)
5FRANGAPANI ANNIE74443V A S (Estate) (Thornton)
6SUE WE KNOW46654R L Handley (Casino)
7ROSE WE KNOW77364R L Handley (Casino)
8WHITE CHYNA522J P Falvey (Capalaba West)
9WAY TOO COOL45T Wilson (Duranbah)
10DILAN VALE4F56G Northfield (Leeville)
Race No. 10Jim Hartley Norco Milk Stake02:49PM (NSWtime)
Grade 5 event over 620 Metres at Casino Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1GRACEE JAY53628J T Pay (Park Ridge)
2JUDY ROSE HI45277T W Thompson (North Lismore)
3DISPARAGING82585R Gardoll (Pillar Valley)
4SPIRITED GIRL4F427R J Vrckoff (Leeville)
5DIFFUSION57454K P Smyth (Lang Lang)
632736T W Thompson (North Lismore)
7SOLID AS56253G N Wyborn (Murwillumbah)
8WILD ADDISSUN24666J M Gauld (North Casino)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Casino Golf Club Stake03:07PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SILVER GOBLET48313P J Simpson (Stratheden)
2FORMULA ONE FURY11468M James (Bundamba)
3DAYSEAS HODGIE56135C W Dacey (Gilberton)
4SUCH A RUKKAS32327G L Dart (Dulguigan)
5DAYSEAS NELLIE34512C W Dacey (Gilberton)
6SOMEBODYS CRYING5656FA J Lang (Stratheden)
7WHO SAYS65878T R Salmoni (Doubtful Creek)
8MAD MAX33256M J Dwyer (South Casino)
9ENGLISH CHARIOT86415C W Dacey (Gilberton)
10SCORCHER’S ROCKS2716R Vrckoff (Leeville)
Race No. 12Charcoal Inn Stake03:25PM (NSWtime)
Mixed event over 411 Metres at Casino Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BUNDANOON17211J D Smith (Leeville)
2KARANNE STAR55542B M Stephens (Meerschaum Vale)
3LUCKY ROSE HI45714T W Thompson (North Lismore)
4MAXIE’S CHARIOT36773C K Supple (Fairy Hill)
5JAKE ROSE HI67151P N Lavis (Tregeagle)
6BOUNCY45517D A Turley (Leeville)
7PEG ROSE HI22111P N Lavis (Tregeagle)
8WICKED TWIST48536S P Zammit (Willowvale)
9RHYTHM AND GRACE26211I R Hoggan (Churchable)
10SID ROSE HI33575T W Thompson (North Lismore)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments