Friday 4th March 2011

Greyhound Box Draw For Casino – Friday 4th March 2011

Race No. 1Vale Garney Millgate Maiden12:12PM (NSWtime)
Maiden event over 411 Metres at Casino Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1PARIS GENIUS728W J Brown (Frederickton)
2BIG DADDY BEANS763A Bugeja (Yorklea)
3CHATOIC MISSC Carter-King (North Casino)
4COMMACHE FIRE4R Brown (Frederickton)
5LOTTO ONE555D A Turley (Leeville)
6HIGHLAND LADY57357B H Beach (Mckees Hill)
7COBBER DIGGERN A Falls (Backmede)
8SONNET’S WEB87625P Wasson (Roseberry Creek)
9FAYE’S JOY77858P W Nickerson (Calga)
10DOC KAY77R J Vrckoff (Leeville)
Race No. 2Westlawn Finance (1-3) Heat 112:30PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1TOWTRUCK BOY85625R Andrews (Stratheden)
2TAPPA KEG15748D A Turley (Leeville)
3YORKLEA PAM52531W T Foster (Goonellabah)
4WOT’S RIGHT58373V W Sorrenson (Casino)
5MYA PIXIE72877B M Stephens (Meerschaum Vale)
6RED HOT PRINCE16686K P Smyth (Lang Lang)
7BRALYN RILEY23211B J Northfield (North Casino)
8KOORINGA VOYAGER12263P A Mcalister (Tenterfield)
9CRUZIN BREEZE37577R W Andrews (Stratheden)
10LATE POINT78786C Carter-King (North Casino)
Race No. 3Westlawn Finance (1-3) Heat 212:48PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1HE’S EXCITABLE74374A A Love (North Lismore)
2SAVAGE CROSSING11316B J Caden (Leeville)
3BEAU WE KNOW32112R C Duncan (Casino)
4CARRIE NATION51432D A Turley (Leeville)
5FREE ADMISSION23177C Carter-King (North Casino)
6BOND STAR41536J E Mclean (Casino)
7BOB VALE44834G Northfield (Leeville)
8CALAMBER47183R C Cooke (Woodview)
9WATCHIN’ JOHNNY53778P Wasson (Roseberry Creek)
10CRUZIN BREEZE37577R W Andrews (Stratheden)
Race No. 4Paul Wasson Electrical Maiden01:05PM (NSWtime)
Maiden event over 411 Metres at Casino Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1HOW ABOUT THAT34354C Walker (Qld)
2SMART POINT34476C Carter-King (North Casino)
3ROSE WE KNOW64328R L Handley (Casino)
4CATHERINE VALE28245G Northfield (Leeville)
5LORIAN JOY72564V Sorrenson (Casino)
6KANUNA BABE46264B A Duncan (Casino)
7CHARLIE’S FAULT27336A J Lang (Stratheden)
8NOT IN PUBLIC823S A Casey (Casino)
9DIAMOND DUST85D A Turley (Leeville)
10FAYE’S JOY77858P W Nickerson (Calga)
Race No. 5Westlawn Finance (1-3) Heat 301:23PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CLASSIC MONARO33435J T Pay (Park Ridge)
2MISS ANNISTON16256A Bradley (Casino)
3REFLUX CLOUD25824M A Johnson (Bentley)
4BLACK BARBARIAN24857D J Gilroy (Dulguigan)
5TOBRUK43225T R Salmoni (Doubtful Creek)
6SKABOOSH41S A Casey (Casino)
7WAY POINT52326J S Wilcox (Keerrong)
8PARIS STARLET11268J E Mclean (Casino)
9CHASING LENNY65868D J Bates (Lanitza)
10PLASTIC SMILE88876C Carter-King (North Casino)
Race No. 6Rapidvite Distance Stake01:40PM (NSWtime)
Grade 5 event over 620 Metres at Casino Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BONSAI CLOUD25448G W Lowe (Ellangowan)
2ANDAD’S GIRL37364C T Walker (Warwick)
3JUDY ROSE HI65321T W Thompson (North Lismore)
4BARANBALI34853A Bradley (Casino)
5BETTY’S DIAMOND16654I R Hoggan (Churchable)
6BLACK HASSLER27166N Tonks (Banora Point)
7TIN LIMITED44211D Russell (Innisplain)
8CALGARY75418T R Salmoni (Doubtful Creek)
9SHIDEDA SHIRAZ7F476N Falls (Backmede)
10UPPER DIAL86477W A Macdonald (Shailer Park)
Race No. 7Casino Rsm Club Stake01:58PM (NSWtime)
Special Event event over 411 Metres at Casino Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1KENNSTRELLE34464M L Wilkinson (Bentley)
2BACARDI BREEZE33622B M Stephens (Meerschaum Vale)
3PITCH BLUE CHIEF54B17D Armfield (Casino)
4MAVERICK72312T R Salmoni (Doubtful Creek)
5*** VACANT BOX ***
6SEBASTIAN VALE21114G Northfield (Leeville)
7PRETTY KNOCKA82611C K Supple (Fairy Hill)
8KOORINGA SQUIRT51633G J Northfield (Leeville)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Supavite Hi-performance Stake02:14PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MAD MAX38226M J Dwyer (South Casino)
2KING CAN TO14212C K Supple (Fairy Hill)
3JAYDO’S NEGLECT22444L D Purnell (South Grafton)
4HALF A HAZARD84667D Gilroy (Dulguigan)
5KULU STORM52342W H Gilbert (Yorklea)
6DAYSEAS HODGIE66163C W Dacey (Gilberton)
7COMMANDO CLOUD14533G W Lowe (Ellangowan)
8NICE PRODUCT43442R C Cooke (Woodview)
9CROWN HI65555J Fredericks (Spring Grove)
10ZIP ZIP MARINA64878S D Robinson (Dyraaba)
Race No. 9Mcdonald’s Pharmacy Maiden02:33PM (NSWtime)
Maiden event over 484 Metres at Casino Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CLASSIC DORA36334K J Boan (Murwillumbah)
2FLYING RUBY2R J Vrckoff (Leeville)
3TILLY’S WALTZING434M J Dwyer (South Casino)
4BO ZORRA26522R J Hazelgrove (Park Ridge)
5BLONDE LASS53233B H Beach (Mckees Hill)
6CYCLONE NOWLAN4N A Falls (Backmede)
7JOYFUL SHIRAZ533D Clingan (Ellangowan)
8GEORGIOUS GIRL22K Boan (Kynumboon)
9VIENTIANE88476D A Turley (Leeville)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Charcoal Inn Stake02:49PM (NSWtime)
Free For All event over 484 Metres at Casino Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BRALYN SAL21314B J Northfield (North Casino)
2PEG ROSE HI72451P N Lavis (Knockrow)
3*** VACANT BOX ***
4HAYDEN’S RUN22525M L Wilkinson (Bentley)
5JOLLY JONNA73151S D Robinson (Dyraaba)
6*** VACANT BOX ***
7MAXIE’S CHARIOT26145C K Supple (Fairy Hill)
8BRALYN MIDGE17426B J Northfield (North Casino)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Sportingbet Stake03:08PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SLICK CHICK25853G A Clegg (Mudgeeraba)
2OH REALLY73F84D J Gilroy (Dulguigan)
3TOO DEADLY42118P Comley (Bethania)
4BRALYN TERRY51B J Northfield (North Casino)
5DISPARAGING52455A Bradley (Casino)
6NAUTICAL MILE14351M J Mcalister (Deagon)
7ASHLEIGH’S CHARM32317A J Castles (Naughtons Gap)
8ALEXANDER MULWEE82773W J Brown (Frederickton)
9SCORCHER’S ROCKS66458R Vrckoff (Leeville)
10LATE DEBATE76485J A Knight (Casino)
Race No. 12Ranvet Stake03:24PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SHE’S GOLD17528M J Dwyer (South Casino)
2SID ROSE HI33575T W Thompson (North Lismore)
3QUICK AND SLICK28861D M Crates (Nunderi)
4LOLLYPOP GIRL21615B J Caden (Leeville)
5BRALYN ALVIN33236B J Northfield (North Casino)
6BOSS ENFORCER52225R M Giltinan (Ormeau)
7GO WILD GENIUS25151W J Brown (Frederickton)
8QUICK SLICK CHIC41213D M Crates (Nunderi)
9MULWEE BYE43811W J Brown (Frederickton)
10SAMMY’S TEARS85534N A Falls (Backmede)