Thursday 12th July 2012

Greyhound Box Draw For Casino – Thursday 12th July 2012

Race No. 1Fairymount Vet Clinic Maiden02:10PM (NSWtime)
Maiden event over 411 Metres at Casino Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ARABIAN ALI BABA34T43FSHM R Dawson (Mt Forbes Qld)
2COOL SEAS52368NBTR W Humphrey (Woodview)
3GIFTHY65424NBTB J Northfield (North Casino)
4HAPPY ANGEL426NBTH M Cooper (Upper Eden Creek)
5PRETTY KENZE64653NBTV W Sorrenson (Casino)
6BLACK KHOL387NBTD J Gilroy (Dulguigan)
7MIRA DUKEFSHN Falls (Backmede)
8SPEEDY DREAMS53344NBTD J Armfield (Casino)
9ROAR POWERFSHR C Cooke (Woodview)
10BACHARAH TRICKFSHH Fletcher (Casino)
Race No. 2Mcdonalds Pharmacy Stakes02:32PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DAYSEAS LOCKIE3115823.07C W Dacey (Gilberton)
2WAH WAH FACE8445723.11P J Simpson (Stratheden)
3VALKYRIE LASS1521723.49C W Dacey (Gilberton)
4INNISPLAIN KID7215623.15D Russell (Innisplain Qld)
5BROAD WALK ANGEL15164NBTT C Guymer (Mt Forbes Qld)
6TACO TACO1178423.49S G Staples (Ellangowan)
7BIT BENT41673FSHP W Neilson (Maitland)
8CAVILL AVENUE541323.52P J Simpson (Stratheden)
9ELVA’S WEB32871NBTC L Northfield (Stratheden)
10GRAND SUNRISE52635FSHS M Williams (Colyton)
Race No. 3Richmond Bakery Maiden02:50PM (NSWtime)
Maiden event over 411 Metres at Casino Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MISS OCTANE432NBTR C Cooke (Woodview)
2ELAVENA46632NBTR Gardoll (Pillar Valley)
3MIRA FINNFSHN Falls (Backmede)
4GILL GRUNT3FSHM Stephenson (Qld)
5EASY DRINKING52NBTC Northfiel (Stratheden)
6COSMIC FLYER23324NBTS Scott (Warragai Creek)
7ROSALIE RED3NBTT R Salmoni (Doubtful Creek)
8LUCKY WE KNOW83822NBTM S Ensby (Casino)
9GAIL’S JOYFSHT Hindmarsh (Glenugie)
10DOZER6FSHM Beach (Mckees Hill)
Race No. 4Casino Golf Club (0-2) Stakes03:07PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 620 Metres at Casino Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ROSE’S DOUBLE77765NBTT R Salmoni (Doubtful Creek)
2KIDATEE TERRY51346FSTDB J Northfield (North Casino)
3HARA’S HOTSHOT6F777FSHM A Stephenson (Bray Park)
4PRETTY SOLID31446NBTT R Hickson (South Kempsey)
5LUCAS COUNTRY25FSTDR Oneill (Toormina)
6NORMA ROSE HI67887NBTT Thompson (North Lismore)
7MR. AFFECTIONATE46622NBTJ Hewett (Dyraaba)
8FUTURE BITS52222NBTA J Lang (Stratheden)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Charcoal Inn Stakes03:25PM (NSWtime)
Mixed event over 484 Metres at Casino Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FOUR WINDS5316627.77J A Finneran (Naughtons Gap)
2ERIN NORRIS1133527.77C L Northfield (Stratheden)
3RUMBLE MAGIC44223NBTD A Turley (Leeville)
4BIG DADDY’S GIFT54214NBTW D Munford (Grafton)
5WHERE’S GRUG2314727.37R Gardoll (Pillar Valley)
6LYRICAL GENIUS2767327.50S D Robinson (Dyraaba)
7DILAN VALE6582327.99G J Northfield (Leeville)
8RIPPED UNIT7657727.54D A Turley (Leeville)
9DANCING MALAWI3457627.61A L Bradley (Casino)
10SAYS WHO42744NBTR L Handley (Casino)
Race No. 6Richmond Valley Pet Supplies Fnl03:44PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $2,880 Prizemoney.
1st: $2,000 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1JESSICA’S LAST5111123.00C L Northfield (Stratheden)
2DRAGONS LAIR6347223.63P J Simpson (Stratheden)
3LYRICAL POET5574123.34H M Cooper (Upper Eden Creek)
4SOBBING DRAGON7832123.19P J Simpson (Stratheden)
5INCANDESCENT8216123.22D Gilroy (Dulguigan)
6MISS BLACK ASH22712NBTB J Northfield (North Casino)
7BRALYN VICKI1261223.00B J Northfield (North Casino)
8PURE DASH5311223.38R C Cooke (Woodview)
9RAPID SEVEN2222323.35B J Ford (Goolmangar)
10FAMOUS MOTTO5635323.50P J Simpson (Stratheden)
Race No. 7Sportingbet (0-2) Stayers Stake03:59PM (NSWtime)
Grade 5 event over 620 Metres at Casino Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ADIOS QUEEN2652535.77T J Jordan (Ettrick)
2ELUSIVE TRICK11443FSHS T Dransfield (Yorklea)
3HANNA SAVANNA5135636.21G Friend (Wyrallah)
4CORRECTION73474NBTD Gilroy (Dulguigan)
5CONROY’S BOY28547FSTDJ Hewett (Dyraaba)
6LEGALISE8611FSTDB J Caden (Casino)
7SHADOWLESS56678NBTJ Hewett (Dyraaba)
8WARNING ROSE5847635.71T R Salmoni (Doubtful Creek)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Madsen Meats Stakes04:19PM (NSWtime)
Mixed event over 411 Metres at Casino Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MELODIOUS LAD2226522.98H M Cooper (Upper Eden Creek)
2CITY GO GETTA3323323.32S P Zammit (Willow Vale)
3WAL’S BONANZA1634622.84R C Cooke (Woodview)
4MISS INDY GIRL73117NBTS D Robinson (Dyraaba)
5LOOK RIGHT4154623.09G R Clarke (Kyogle)
6REG’S WEB7455323.34C L Northfield (Stratheden)
7LORD OF THUNDER3563423.32S A Casey (Doubtful Creek)
8STORM BEAR6145623.11G Bowe (Clifton)
9KOORINGA BEC5424823.49M L Wilkinson (Bentley)
10UNO MOLLY48154NBTW T Sharpe (Thagoona)
Race No. 9Westlawn Finance Maiden04:39PM (NSWtime)
Maiden event over 484 Metres at Casino Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SMART POINT37686NBTChinchilla-Angel (North Casino)
2RUTH VALEF3273FSTDG J Northfield (Leeville)
3DAYSEAS NINGA36446NBTC W Dacey (Gilberton)
4CRESCENT AMOS85FSTDG W Cluss (Woodview)
5FLURO FLAME32442NBTS A Casey (Doubtful Creek)
6RIO72666NBTL A North (Clarenza)
7CARETAKER34665FSHB H Beach (Mckees Hill)
8DAYSEAS NODDY4222NBTC W Dacey (Gilberton)
9BETTY646FSTDA L Bradley (Casino)
10HOPE AND GLORY57568NBTC Carter-King (North Casino)
Race No. 10Casino Rsm Club Stakes04:57PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TILLEY’S PICK42236NBTR W Andrews (Stratheden)
2REGENT ROSE4153527.77T R Salmoni (Doubtful Creek)
3FRODO’S PLAYER63675NBTA L Bradley (Casino)
4MONKEY MONARCH62635NBTJ Hewett (Dyraaba)
5RAPID SEVEN2222327.59B J Ford (Goolmangar)
6EXCEL LIKE LIFE3331127.52R P O’Neill (Toormina)
7MIDNIGHT DRINKS41724FSTDA A Love (North Lismore)
8ALL HANDS ON2635227.58D Clingan (Ellangowan)
9KING CAN TO4258627.64C K Supple (Fairy Hill)
10PURPLE SKY41467NBTF A Guymer (Mt Forbes)
Race No. 11Jackson Feed Supplies Stakes05:16PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ALL CLOUD67133NBTT R Hickson (South Kempsey)
2CRESCENT ANDY1FSHG W Cluss (Woodview)
3GITCHA MO1224428.28G W Dunn (Ellangowan)
4OVVIO UNO5755428.09J Hewett (Dyraaba)
5JACKIE’S TROUBLE226127.79L A Walker (Busbys Flat)
6JACKIE’S JOY5387327.79L A Walker (Busbys Flat)
7LET IT BURN14372FSTDT C Guymer (Mt Forbes Qld)
8KOORINGA SQUARK12462NBTM J Northfield (Casino)
9LIS VALE34474FSTDG J Northfield (Leeville)
10STAR COSMIC47245NBTC L Northfield (Stratheden)
Race No. 12Virbac Animal Health Stakes05:34PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SPIRAL ASSASSIN3723123.34J E Mclean (Casino)
2YACKADOO61847FSHB P Chappell (Carbrook Qld)
3MR. DESTRUCTIVE86844NBTJ Hewett (Dyraaba)
4SPECIAL PRESENT82F25NBTW T Sharpe (Thagoona)
5GOTCHA FIRED UP63673NBTL J Mchugh (Thornlands)
6HARA’S ROCKET57873NBTM A Stephenson (Bray Park)
7MINI ROSE66551NBTT R Salmoni (Doubtful Creek)
8FAMOUS MOTTO5635323.50P J Simpson (Stratheden)
9KULU DOLLY83153NBTJ C Clarson (Bentley)
10MILDRED WE KNOW8431723.56W H Gilbert (Yorklea)