Saturday 12th September 2009


Race 1 301m 5 13.30
COMMITTEE STAKES
1 IZA JAZZIE 5 RHONDA MILLSTEED
2 RED VALLEY 5 DONNA FAY BURKE
3 UNO THE DOOLEY 5 LEN HAARING
4 DOWNUNDER SHADOW 5 BENJAMIN SPENCE
5 SHIRAZ VALLEY 5 ROBERT MUNN
6 EVIL AUNTY 5 GRAHAM PICKERING
7 GRACIOUS KAYLAH 5 DAMIEN LEE
8 CHERYL’S JOY 5 GARY RYAN

Race 2 301m FFA 13.45
FREE FOR ALL
1 COINCIDENTAL 2 RHONDA MILLSTEED
2 BIG JIMMY NOW 2 G. STERNBERG
3 TOMMIE’S ELITE 3 NOELENE WALSH
4 WILEMENA 2 R MILLSTEED
5 Vacant
6 WINONA GOLD 3 GRAHAM PICKERING
7 PLAY CARDS NOW 1 EDNA SHARP
8 LET GO 1 GRAHAM PICKERING

Race 3 301m 4/5 14.00
COMBINED STAKES
1 ROYAL COURT 4 GRAHAM PICKERING
2 GET TOUGH 4 LEN HAARING
3 ELLA MCDUCK 5 RHONDA MILLSTEED
4 STEPBRO 5 BENJAMIN SPENCE
5 HIGH FIVE FLYER 4 SHANNON CRAIG
6 WAIKATO MOO LOO 4 ROBYNNE ANDRISKE
7 MELODY’S GIRL 4 DAMIEN LEE
8 BONDI GOLD 4 RUSSELL HARLAND

Race 4 301m MX 14.15
MIXED STAKES
1 CIENNA VALLEY M ROBERT MUNN
2 TOTALLY 5 KERRIE SHANLEY
3 Vacant
4 CINDY’S SERENADE M JACOB BURKE
5 Vacant
6 ANNOVER 5 BARRY COYTE
7 Vacant
8 SURFIN’ GEORGE M GRAHAM PICKERING

Race 5 530m 5 14.30
COMMITTEE STAKES
1 CHIEF APPRENTICE 5 COLIN CALDWELL
2 Vacant
3 TATTS AND JACK 5 JACOB BURKE
4 Vacant
5 MISTER RIDDLE 5 BARRY COYTE
6 Vacant
7 NO COMFORT 5 LEN HAARING
8 Vacant

Race 6 400m 5 14.45
COMMITTEE STAKES
1 ELAINE’S MAGIC 5 KEITH BOAN
2 NEIMAD 5 BENJAMIN SPENCE
3 WEWAK DINAS 5 RUSSELL HARLAND
4 DEFENCE COUNCIL 5 DAMIEN LEE
5 IZA SORREL 5 RHONDA MILLSTEED
6 ZEPHYR LILY 5 KEITH BOAN
7 ACOLA REIGN 5 JOHN BARRASS
8 BLUE BOUND 5 ROBERT SHARP

Race 7 400m 4 15.00
WORKERS STAKES
1 FOOL’S RUN 4 GRAHAM PICKERING
2 HELLFIGHTER 4 DARYLE CRAIG
3 Vacant
4 ALL BRAVADO 4 ROBYNNE ANDRISKE
5 Vacant
6 GO YOU MUPPET 4 RUSSELL HARLAND
7 Vacant
8 INTELLECT 4 GRAHAM PICKERING

Race 8 400m M 15.15
MAIDEN
1 BAT GIRL M G. STERNBERG
2 GO WILD POPPY M PATRICK ROGERS
3 SIPPING SOCKS M JACOB BURKE
4 MUSCLE’S MONARO M GRAHAM PICKERING
5 BLOSSOM WREN M JACOB BURKE
6 BAKUDAN M BARRY COYTE
7 SILVER RAIN M RHONDA MILLSTEED
8 REAL SPOOK M COLIN MILLER

Race 9 400m 5 15.30
COMMITTEE STAKES
1 KNOW I’M NOT 5 THOMAS LEDGER
2 MIMZY 5 BARRY COYTE
3 KALAHUBI 5 BENJAMIN SPENCE
4 TROUBLE MAGIC 5 MICHAEL HODGES
5 ROUGH NIGHT 5 SHANNON CRAIG
6 LEO’S ENFORCER 5 KEITH BOAN
7 MEGATRON 5 JONATHON SHANLEY
8 NOSE LIKE LAURIE 5 SCOTT WATSON