Friday 23rd October 2009


1 – COWRA FOOTBALL CLUB STAKE MX 453M 7.30 P.M.
1 SLIPPERY MAJAW – MICHAEL GRANT
2 DYNA RIGDEN – SEAN BANNERMAN
3 PROUD PURPLE – (OWENR)
4 PONTIFICATE – DANIEL GOOLEY
5 DALGAZ NEMO – GARRY PARSONS
6 BRONX ANGEL –
7 FOREST MIST – PAUL RICKETTS
8 SMAKERS – CAROLINE RICH
9 MYSTIC WILLOW – LORRAINE ROY

2 – KOORAWATHA HOTEL MAIDEN STAKE MAID 453M 7.45 P.M.
1 FOREST SMOKE – PAUL RICKETTS
2 FLYING DESTINY – REX COOK
3 STARBRIGHT NITE – DANIEL GOOLEY
4 REBECCA WREN – IAN STANFORD
5 DALGAZ LUCY – GARRY PARSONS
6 SHORT MYSTERY – RODNEY MCDONALD
7 MULYAN CORNER – RONALD WEBB
8 DYNA MIRANDA – MARGARET BANNERMAN
9 MYSTIC WILLOW – LORRAINE ROY

3 – MCLEAN BRICKLAYING MAID 327M 8.00 P.M.
1 DYNA TASHA – MARGARET BANNERMAN
2 REIGNING CARGO – RONALD STEEL
3 ODNOC ANNIE – NEIL STAINES
4 INCESSANT – DANIEL GOOLEY
5 GHAWKY PARK – LORRAINE ROY
6 SILENT OSTI – CAROLINE RICH
7 CONSISTENT – CAROLINE RICH
8 FIRST BANQUET – GILLIAN APPS

4 – MAD MAIDEN FINAL MX 327M 8.15 P.M.
1 CYCLONE COUNTRY – JAMES JOHNSON
2 WHITE GARLICK – SHAUN KIRBY
3 OSTI’S GREAT – BARBARA JUDD
4 SMILING JACK – J BROWN
5 ALMIGHTY OSTI – BARBARA JUDD
6 CASEY CUMMINS – VICKI PREST
7 WEONA BANQUET – GILLIAN APPS
8 ELITE BUSTER – BRIAN HONEY
9 RIVER ROCK – KEVIN MAHONEY
10 WARM AS TOAST – JONATHAN BROWN

5 – BLUE PAWS FINAL 5 Gd 453M 8.30 P.M.
1 PEARL WREN – IAN STANFORD
2 FLYING OPERATOR – REX COOK
3 BLOSSOM LADY – VICKI PREST
4 BONNIE HENRY – TANIA CAHILL
5 LITTLE LUCIA – JOHN BUTTSWORTH
6 HOPE SO – BETTY CRIBB
7 ARTISTIC OSTI – LORRAINE ROY
8 KATON’S LASS – GEOFFREY SHEATHER
9 SHE’S A SUNLIT – PETER FRENCH
10 STARBURST LILLY – GEOFFREY SHEATHER

6 – WATMORE ELECTRICAL FFA 453M 8.45 P.M.
1 MILK RUN – NEIL STAINES
2 BOND CRETE CARGO – RONALD STEEL
3 IT’S A CHANCE – LORRAINE ROY
4 MOONLIT HIDEAWAY – DANIEL GOOLEY
5 PLUGGER BANQUET – GILLIAN APPS
6 BONDS CARGO – RONALD STEEL
7 RIP VAN RIP – PAMELA BRADDON
8 SMART CARGO – RONALD STEEL

7 – STEVE BROARD CONCRETEING FFA FFA 327M 9.00 P.M.
1 DANA TEE – RODNEY MCDONALD
2 OVERHEAD – RODNEY MCDONALD
3 DONNA CARINA – ERIC BARNES
4 MR. TOPAZ – PAMELA BRADDON
5 V A C A N T
6 GOLDIE’S GIFT – ERIC BARNES
7 PIPPI’S MATE – PAMELA BRADDON
8 BEST PLAYER – RODNEY MCDONALD

8 – COWRA MTRS GNSW CHALLENGE FINAL NG 524M 9.20 P.M.
1 DANA BEATRICE – RODNEY MCDONALD
2 PATTY CAKE – DAVID COX
3 KITE STREET – GLEN ENFIELD
4 MIGHTY ALBERT – NORM BECROFT
5 OODNADATTA – (OWENR)
6 DIAMOND FRENZY – PAULINE MORAN
7 RUNNING CARGO – RONALD STEEL
8 BRENCOLE BALE – MARGARET BANNERMAN
9 COOL RUBY – WESLEY MCDONALD
10 CRACKER CAN – KEVIN MAHONEY

9 – LACHLAN VALLEY HOTEL FLYING 5 Gd 327M 9.40 P.M.
1 OLIVER SUDDEN – GEOFFREY SHEATHER
2 BROKE – RODNEY MCDONALD
3 STYLISH BEEN – GRAHAM BROWN
4 MATRIX TRILOGY – LESTER SHEATHER
5 KALINITE – ALLISON GREEN
6 TALL JAN – JEFFREY STEDMAN
7 LADY VIXEN – CAROLINE RICH
8 MIDNIGHT MOTIVE – SHANNON KIRBY
9 IRINKA STACEY – RONALD WEBB
10 JAY’S REBEL – JEFFREY STEDMAN

10 – COWRA HOTEL FLYING 4/5 Gd 327M 9.55 P.M.
1 GYPSY ROSE CARGO – RONALD STEEL
2 PERFECT DRINK – GEOFFREY SHEATHER
3 SPANISH ROSE – ERIC BARNES
4 NEEDY – RODNEY MCDONALD
5 BOMBA BANQUET – NOEL BATINICH
6 HUMDINGER – CAROLINE RICH
7 KOOKABUNNA BING – WILLIAM HAMPTON
8 ANGELIC GIFT – MICHAEL GRANT
9 STYLISH CHAMP – (OWENR)
10 GARLAND STREAK – GEOFFREY SHEATHER

11 – COWRA MAGPIES STAKES 5 Gd 453M 10.10 P.M.
1 DIETIE’S GIFT – MICHAEL GRANT
2 ROSE OF SPADGERS – BARBARA JUDD
3 SECRET SPIRIT – GEOFFREY SHEATHER
4 IRINKA DI – BENJAMIN SWANSTON
5 MR. MANBO – LEE BOWMAN
6 MISS FEVER – LISA CURLE
7 DAD’S MYSTERY – RODNEY MCDONALD
8 DUSTY SHIRAZ – GREGORY MCALISTER
9 GOOD BOY BLUE – MAURICE TAYLOR
10 BUILT TOUGH – DAVID CRIBB

12 – LUCKY LAST STAKES 4/5 Gd 453M 10.25 P.M.
1 GALVEZ – GREGORY MCALISTER
2 GAELIC PRINCE – GEOFFREY SHEATHER
3 FOGGART’S WALK – KEITH DERRICK
4 SLICK WILLY – BETTY CRIBB
5 QUICK SNAPPY – LEE BOWMAN
6 AMBER’S OSTI – TERRY O’KEEFE
7 REEFTON BOND – (OWENR)
8 DALGAZ DENNIS – GARRY PARSONS
9 PATRICK LANE – SEAN BANNERMAN
10 IRINKA DAVID – JASON WILSON