Saturday, 9 January 2016

Greyhound Box Draw For Cowra – Saturday, 9 January 2016

Race No. 1Hibbo Hire Maiden7:30 PM
M event over 453 metres at Cowra Of $350 Prizemoney.
1st: $250 2nd: $60 3rd: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FUTURE IMMORTAL427.35Angela Della Bosca
2FLO WEST267427.52Harley Rawson
3OLIVIA PIE644327.30Michael Rich
4BLACK FLOODNBTLeslie Miller
5RAMBLING BANQUET233226.93Gillian Apps
6WESTSIDE MISS573527.33Lorraine Roy
7TEMKOOLA MAGIC685826.62Brad Pearce
8CHIEF RUSSLERNBTLeslie Miller
9GAZMICK NIOLA666727.56Garry Abernethy
Race No. 2Hibbo Hire Maiden7:45 PM
M event over 327 metres at Cowra Of $350 Prizemoney.
1st: $250 2nd: $60 3rd: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SNOWY’S RUMNBTSarah Hopkins
2CROWN GOLD2586NBTLeslie Whitton
3TURBO BLAZE554319.47Jeffrey Stedman
4SUBZERO SATAN66219.73Robert Harrison
5COURTNEY PIE237519.21Michael Rich
6LITTLE WILLOW820.07Pamela Braddon
7PATCHED UP LOVENBTHerbert Moore
8PAW JUDGEMENTNBTRodney Mcdonald
9JERRY SPRINGER88420.74John Gebrail
10DANA JUDY778820.45Rodney Mcdonald
Race No. 3Hibbo Hire Maiden8:00 PM
M event over 327 metres at Cowra Of $350 Prizemoney.
1st: $250 2nd: $60 3rd: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CHEEKY FRAME420.15Herbert Moore
2PAWTASTICNBTRodney Mcdonald
3SCOOP JACKSON43NBTLorraine Roy
4WHAT IT ISNBTSusanne Mawby
5ALL OF THEM4NBTIan Bonham
6RHYS PIE545820.05Michael Rich
7LITTLE LIZZIE820.91Raelene Mcnamara
8GLENDALE ZEUS546619.71Glenn Schwencke
9TUISA MISS766520.19John Gebrail
10THUNDER TAPOW58819.54Gregory Mcalister
Race No. 4Marks Pumps Flying Stakes8:15 PM
5 event over 327 metres at Cowra Of $420 Prizemoney.
1st: $300 2nd: $70 3rd: $50.

No.NameFormBestTrainer

1WILD CHILD TAJ848118.90Robert Harrison
2CHANSLEY’S WILL126418.98Jamie O’malley
3GAZMICK ROSE866219.04Garry Abernethy
4GEM’S ROCKET454319.94Dale Ashton
5BLOSSOM BANQUET235519.13Gillian Apps
6SIXTEEN428119.30Glenn Schwencke
7SPRING GEM424519.15William Hampton
8STAR WATCH733419.23Rosemary Jadezak
9TINY GAZMICK555619.14Garry Abernethy
10MYALLA FOUR387819.27Trevor Bermingham
Race No. 5Marks Pumps Flying Stakes8:30 PM
5 event over 327 metres at Cowra Of $420 Prizemoney.
1st: $300 2nd: $70 3rd: $50.

No.NameFormBestTrainer

1JEWEL POWER436619.29Shannon Kirby
2WITH MY SISTER2272NBTDennis Christey
3STATWELL GIFT364219.30Lester Sheather
4SUNRISE INDIGO3127NBTMichael Curtale
5GAZMICK CRAIG266819.06Garry Abernethy
6WILL HE HUM544519.13Jeffrey Stedman
7TYPICAL BANQUET552419.00Gillian Apps
8ROMAN KITTY453318.87Elizabeth Scott
9POWER CHECK737519.64Shannon Kirby
10DANA GOODWIN756519.25Rodney Mcdonald
Race No. 6Marks Pumps Flying Stakes8:45 PM
5 event over 327 metres at Cowra Of $420 Prizemoney.
1st: $300 2nd: $70 3rd: $50.

No.NameFormBestTrainer

1JINX KNOCKER18X220.00Rodney Mcdonald
2GERTY GAL665119.61John Scott
3NATEY BOY674319.31Marlene Harrison
4CHISEL MISS624419.19Pamela Braddon
5BOURBSKI BULLET1855NBTLeslie Whitton
6MIX UP588619.32Jeffrey Stedman
7INKA SUN1718.88Herbert Moore
8SURFING SALLY16NBTRonald Webb
9IVY BLUE716519.85Jeffrey Stedman
10RUSHIN’456619.65William Hampton
Race No. 7Marks Pumps Flying Stakes9:00 PM
4/5 event over 327 metres at Cowra Of $420 Prizemoney.
1st: $300 2nd: $70 3rd: $50.

No.NameFormBestTrainer

1FEARLESS MAY7681NBTDavid Ruse
2LOVE LORD163519.54Shannon Kirby
3FALSE CLAIMS426119.09Gregory Mcalister
4TASSIE LADY632618.90Barbara Judd
5RIO SERENADE1557NBTClifford Rushworth
6TUSCAN MINX724619.12Raelene Mcnamara
7HOLMWOOD TERROR15XX19.84Craig Kiss
8GAZMICK LILL812219.21Garry Abernethy
9PUMPKIN PIE544718.84Michael Rich
10GLENDALE SUGAR476719.61Glenn Schwencke
Race No. 8Marks Pumps Flying Stakes9:15 PM
3/4 event over 327 metres at Cowra Of $420 Prizemoney.
1st: $300 2nd: $70 3rd: $50.

No.NameFormBestTrainer

1ACCEPTED6848NBTBarbara Judd
2SLICK TYCOON874519.50Susanne Mawby
3RUBY’S DELIGHT5483NBTIan Bonham
4JACKIE BROWN7652NBTSarah Hopkins
5RIVERSIDE WADE6675NBTJames Farrell
6EL HOMBRE1488NBTMichael Curtale
7MISS EVERDEEN583819.31Brad Pearce
8EYE SMITH4528NBTGarry Harding
Race No. 9Slipping Tracks Stakes9:30 PM
4/5 event over 453 metres at Cowra Of $600 Prizemoney.
1st: $450 2nd: $90 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1TANGO’S EXPRESS633326.19Paul Braddon
2WILD DI DI777727.14David Ruse
3GORD’S GOLD535127.22William Hampton
4LITTLE ANGLE353X26.64Wesley Mcdonald
5BEAU LIGHTNING6336NBTDavid Ruse
6SCARLETT DAWN541427.16Leslie Whitton
7NOTORIOUS CHANCE6353NBTLorraine Roy
8FADDEEV122126.39Lorraine Roy
9RED MILL RUM5747NBTHarley Rawson
10CAWBOURNE SHARA7866NBTJohn Scott
Race No. 10Slipping Tracks Stakes9:45 PM
5 event over 453 metres at Cowra Of $600 Prizemoney.
1st: $450 2nd: $90 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1BLAZING DRUM772626.61Jeffrey Stedman
2WESTERN BELLE242626.93Lorraine Roy
3JACKIE’S MATE114226.75Pamela Braddon
4NOAH’S FUSION521526.55Kylie Mcdonald
5HUMBOLDT335126.65Lester Sheather
6CRACKLIN’ FLAME473227.15Peter Scott
7MARBO’S MAGIC21NBTPaul Braddon
8CRUSTY BLACKJACK344126.72John Gebrail
9CAWBOURNE SHARA7866NBTJohn Scott
10RED MILL RUM5747NBTHarley Rawson