Thursday 13th September 2012

Greyhound Box Draw For Dapto – Thursday 13th September 2012

Race No. 1Dean Industrial Semi-final Ht107:30PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KELL LEE33463NBTL Azzopardi (Londonderry)
2BRITISH BOMBER130.44A Bennett (Wilberforce)
3SILVER JOE SURF4682NBTJ M King (Wilberforce)
4SHEIKHA735130.03J Finn (Cranebrook)
5JAY BEE ROCK2NBTS L Webster (Cawdor)
6RHETT BUTLER56542NBTR Fuller (Glossodia)
7PREMIER LEE57262NBTK J Midson (Nowra Hill)
8KELMATTS FANTASY130.15M S Morris (Glenhaven)
9PEARL POWER4NBTA B Manwaring (Falls Creek)
10SPACER4NBTT L Bryant (Nowra)
Race No. 2D & T Balustrades Mxd Final07:52PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FIRST CALL373NBTC M Proctor (Londonderry)
2OFF TO FENWAY130.27J Rudd (Londonderry)
3BRANDY GIRL7663130.34L C Simon (Catherine Field)
4DADDY’S SALLY38242NBTS Simonetta (Orchard Hills)
5SMOOTH NITRO37524NBTL Rice (Unanderra)
6INDIANA IZMIR42264NBTK J Staines (Jerrawa)
7HAZZA PATCH2NBTD Hogan (Tregear)
8GOGGO343NBTC M Proctor (Londonderry)
9CARPARK AMEENA5NBTP Goodsell (Falls Creek)
10OPEN FIRE5NBTP Goodsell (Falls Creek)
Race No. 3Dean Industrial Semi-final Ht208:11PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CHERRY ON TOP443NBTG Hughes (Wingello)
2DARK ASSASSIN129.91A Azzopardi (Londonderry)
3LEGISLATE2NBTK Sultana (Londonderry)
4LES OGDEN2242NBTJ King (Wilberforce)
5STYLISH FRINGE3NBTN J Becroft (Kurrajong)
6PAUA TO PUNISH2NBTS B White (East Ryde)
7BEE’S THUNDER3NBTF J Harris (Kanahooka)
8WHERE’S WOB130.71S L Webster (Cawdor)
9COOL PURSUIT4NBTJ J Platts (Fraser)
10BLACK CRYSTAL4NBTC M Proctor (Londonderry)
Race No. 4Cpc Smash Repairs Mdn Ht108:35PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DOLLY MAY8NBTH Sarkis (Londonderry)
2LITTLE RED7NBTE Jones (Oakdale)
3AMARINA ONLY25547NBTM Kranitis (Goulburn)
4JOY THE WEAPON33225NBTN Brown (Catherine Field)
5MY ONLY BOYFSHR J Goodwin (Kanahooka)
6SPACER4NBTT L Bryant (Nowra)
7ZIPPING TESSFSHJ S Fletcher (Woonona)
8MIDORI SIYAN23762NBTB C Peck (Grabben Gullen)
9TOMMIE’S BABY86487NBTJ Micallef (Cringila)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Dean Industrial Semi-final Ht308:55PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KAY TEE PERRY43822NBTG J Edwards (Nowra Hill)
2CUTE LIPS3NBTT L Bryant (Nowra)
3WEDSTAR DRYVA3343NBTR O King (Kembla Grange)
4BLOODBUZZ OHIO2NBTK Sultana (Londonderry)
5FANCY CHOICE42130.23A Azzopardi (Londonderry)
6HAWAII FANTASY4NBTN Spackman (Primbee)
7STUZZICHINO129.95J Magri (Austral)
8SWIFT TAYLOR243NBTE J Salmon (Kingsgrove)
9MIGHTY ADHARA4NBTN J Becroft (Kurrajong)
10SOARING EAGLE4NBTJ Ghassibe (Tahmoor)
Race No. 6Hanson & Cole Funerals Stakes09:14PM (NSWtime)
Mixed event over 600 Metres at Dapto Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1COOL AT MIDNIGHT51326FSTDD C Ruse (Moss Vale)
2COLONEL ZEB2741534.91R C Camilleri (Grabben Gullen)
3REGAL GATE5383634.91H P Sarkis (Londonderry)
4GARLAND BOOF24634NBTC Hensler (Moruya)
5LIABILITY24215FSTDN W Staines (Yass)
6KAZAR8777635.07A Pagano (Llandilo)
7WILMA STANLEY5411534.86J M King (Wilberforce)
8NOBLE ROCK71417FSHN W Staines (Yass)
9DODGING5488834.81H P Sarkis (Londonderry)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Amcal Max Dapto Mall Best 709:38PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Dapto Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ADDICTION4263630.23H P Sarkis (Londonderry)
2PROVOKED4487730.04C K Chappelow (Sylvania)
3RUTH’S CALL1336230.35C J Nutt (The Oaks)
4JILLA BEE7447430.34C M Proctor (Londonderry)
5*** VACANT BOX ***
6RUBY’S LAIR6442430.01T L Bryant (Nowra)
7STREET BOSS3288129.80O R Makin (South Nowra)
8SLINGSHOT JACK1511730.00G Micallef (Farmborough Heights)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Premium Tyres & Dpds Stakes09:58PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Dapto Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GO IVAN22435NBTS Agius (Dapto)
2SPECIAL SURGEON78426FSHA W Stewart (Prairiewood)
3TETHY’S CHASE44487FSHJ W Reason (Lethbridge Park)
4LUCERNE LASS18757FSTDA J Lord (Cawdor)
5AMBUSH57461NBTJ W Willoughby (Yagoona)
6SOKATE27586NBTH P Sarkis (Londonderry)
7HOT RESPONSE41333NBTF D Hayes (Greenwell Point)
8BLACK ORBIT22225NBTT L Bryant (Nowra)
9STAMPEDER687F635.27M J Wotton (Kemps Creek)
10FEMME FATALE68657NBTH P Sarkis (Londonderry)
Race No. 9Mmj & Tyrepower Dapto Mdn Ht210:20PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ZOOMERANG75747NBTM J Wotton (Kemps Creek)
2CAWBOURNE CRAZYFSHA J Lord (Cawdor)
3SCREAMING BIKINIFSHR E King (Matraville)
4GENERAL RACK68546NBTM Kranitis (Goulburn)
5MR. GAMBO43655NBTW J Bolwell (Macquarie Fields)
6RUBY’S CROWN7NBTT L Bryant (Nowra)
7DARRYL SAID SELL54FSHK Coleman (Nowra)
8CHANCEYFSHH Sarkis (Londonderry)
9TOMMIE’S BABY86487NBTJ Micallef (Cringila)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Dean Industrial Semi-final Ht410:38PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1NICKS PINCH3NBTA Azzopardi (Londonderry)
2BIT KOOL43224NBTS M Sands (Dapto)
3REBEL VIGILANTE129.98J Magri (Austral)
4GLAMOUR LIPS3NBTT Bryant (Nowra Hill)
5TUBBA THE WEAPON130.15N Brown (Catherine Field)
6MISS SMOOCHER4NBTB A Jarczewski (Macquarie Fields)
7PADRIAG ODESSA22130.60K Sultana (Londonderry)
8INSANE BOLT3NBTD Anderson (Black Hill)
9FANCY FICELLE4NBTC M Proctor (Londonderry)
10HAVEN4NBTL J Hannaford (Bungendore)