Thursday 16th December 2010

Greyhound Box Draw For Dapto – Thursday 16th December 2010

Race No. 1Ranvet Maiden Ht 107:28PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1DANCE IDOLK Lewis (Raby)
2INCH PERFECTF237J King (Wilberforce)
3FARNSWORTH528D H Durrant (Luddenham)
4FLYING PEGGY233P Cherry (Bomaderry)
5CAWBOURNE DUSTY254A J Lord (Cawdor)
6BLACK ONYX45J Grech (Lake Heights)
7HOW ABOUT RENANE22222P West (Leppington)
8PURELY DANGEROUS36R J Ford (Hilltop)
9PINKY TUSKADERO64457B C Peck (Gunning)
10LOST HIS MARBLE64377E Jones (Oakdale)
Race No. 2Birdsville Highline Mixed Final07:52PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SHEZ’S ONLY ONE3351S A Turner (Tahmoor)
2NEVER READY36432J M King (Wilberforce)
3COUSIN JACOB274R J Webster (Cawdor)
4SPICY HOT87632A Pagano (Llandilo)
5ALL ABOUT TIGERS21L P Azzopardi (Londonderry)
6MAKE IT ROCK65735K J Staines (Jerrawa)
7RYBENBROOK FLICK4J S Fletcher (Woonona)
8WINNER PAYS3S J Turner (Tahmoor)
9TAYS SHADOW38675E Jones (Oakdale)
10PUNCHY RYNO45J L Martin (Primbee)
Race No. 3Ranvet Maiden Ht 208:12PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SIMMO’S CHOKE7A M Bayliss (Bargo)
2LETOYA VALLEY42642R W Macmurray (St Marys)
3SASSY SOFIAR C Neville (Mascot)
4JAYLEE ORIGINAL77372P Goodsell (Falls Creek)
5PLUCKA DUCKB Peck (Gunning)
6BLAZING BRITT23R J Ford (Hilltop)
7JEDDA BELLE56524J Aul (Tahmoor)
8SWARTE PETE3723B C Riccio (Loftus)
9TAYS SHADOW38675E Jones (Oakdale)
10SWANEES BEST66667B M Burnet (Dapto)
Race No. 4Illawarra Yacht Club (0-1) Stak08:34PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 600 Metres at Dapto Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ROYELLA ROSE44444Y Pappas (Royalla)
2FIVE STAR SHIRAZ17M J Jenner (Merrylands)
3FIVE BROTHERS73878B Evans (Moonbi)
4MIGHTY MATTY2756A M Bayliss (Bargo)
5LAGOON LAYNE37376S Kutnjak (Minchinbury)
6SO SINISTER65886F D Sanotti (Warwick Farm)
7MISSED A GEAR62248W Dargan (Wattle Grove)
8LOLO JONES23522C Hore (Portland)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Tle Electrical Stake08:55PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MIKE’S CHOICE54653J Grech (Lake Heights)
2PINCHERS213A J Lord (Cawdor)
3ALZENA BALE32864W Dargan (Wattle Grove)
4OBAMA52564C Arletos (Llandilo)
5MISS HORIZON73531O M 2009ilakis (Matraville)
6GOOD ODDS KNOCKA12152F J Hurst (Londonderry)
7SANDON SWELL12132M Jones (Bulli)
8HOUSE KEEPING73776A M Bayliss (Bargo)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Winning Edge Kibble & Biscuit09:14PM (NSWtime)
Mixed event over 600 Metres at Dapto Of $4,030 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $500 3rd: $250 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1RONRAY REWARD37111R A Steele (Menangle Park)
2REGAL CHLOE64413G Summerfield (Worrigee)
3MAGIC DUST24413J S Crawford (Llandilo)
4GRANDMA COOK73234A Pagano (Llandilo)
5DESPERATE DAN33354D J Broadrick (Hilltop)
6PRIMINATE21741L P Azzopardi (Londonderry)
7LAVANA31352T K Auld (Tatura)
8KIOWA REBEL11452J Brown (Wilton)
9TIGER SING MAN64225S A Sing (Monterey)
10LAURIE’S SURFIE24345M Keys (Dapto)
Race No. 7Dapto Supporters Club Stake09:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1AVOID ISLAND16P Goodsell (Falls Creek)
2ATLAS1657A J Lord (Cawdor)
3ROCKET SCIENCE43421K J Midson (Nowra)
4MONOLULU42477D Broadrick (Hilltop)
5TOPAZ GALAXY17S J Francis (Panania)
6DEBBIE KNEE63877P Vallario (Bass Hill)
7DIRECT PASSAGE23124A Azzopardi (Londonderry)
8EYE EYE DOS53373J Grech (Lake Heights)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8United Technology Services09:58PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Dapto Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1RAPID CHARM27756T Mullin (Unanderra)
2TOKEN NEMO44424R B Kidd (Dapto)
3JUST ARIEK38445K W Jones (Orangeville)
4HIGHWAY GIFT42344D H Martin (Dapto)
5COLONEL ZEB12475B C Peck (Gunning)
6LAURIE’S SURFIE24345M Keys (Dapto)
7DESTINY’S IMP25886S L Sundstrom (Bargo)
8STONE STEP HILL85256B C Peck (Gunning)
9EAR’S ARIEK88634V Jones (Orangeville)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Radish’s Corner Stake10:22PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MISS GULLIBLE16262D Kinsella (Merrylands)
2AGENT OSO42824A Azzopardi (Londonderry)
3HOT CHICQUITA24178A Pagano (Llandilo)
4BUSH COWGIRL77168C L Hayter (Wilton)
5*** VACANT BOX ***
6LITTLE MISS PINK28553J R Brown (Wilton)
7PREMIER MISS61261K J Wilmot (Nowra)
8PYFO MOSTLY35125A Azzopardi (Londonderry)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Dapto Markets Stake10:40PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BROOMSTICK68673D Betts (St Marys)
2HEAVY DUTIES1415F J Hurst (Londonderry)
3MERROO SHIRAZ52322A J Lord (Cawdor)
4JUST STRYKER87118A Pagano (Llandilo)
5*** VACANT BOX ***
6FLICKERING STORM54455M W Griffin (South Nowra)
7DREAM CRUSHER44436C B Bolton (Wingello)
8GAMBLING HAND54213M Azzopardi (Kentlyn)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***