Thursday 20th September 2012

Greyhound Box Draw For Dapto – Thursday 20th September 2012

Race No. 1Jade & Hayley Van Duin Ht107:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MISS GROOVEY56563NBTJ M King (Wilberforce)
2TIGGERLONG WHO4213830.05M A Keys (Dapto)
3FREAKING OUT66452NBTA Pagano (Llandilo)
4CAWBOURNE FLUTE2527530.32A J Lord (Cawdor)
5ADRIAN BALE72452NBTS A Rhodes (Maldon)
6RONAN IZMIR11123NBTK Staines (Jerrawa)
7HOW COOL’S THAT13268NBTA A Laverty (Colyton)
8MONTOYA HOOP52527NBTN G Tetley (Gunning)
9ZEBSTAR SHIRAZ34554NBTM Player (Tahmoor)
10MAGIC MOVES61FSHA J Messina (Llandilo)
Race No. 2Krop Industrial Mixed Final07:52PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GENERAL RACK85464NBTM Kranitis (Goulburn)
2SCREAMING BIKINI2NBTR E King (Matraville)
3JOY THE WEAPON32252NBTN Brown (Catherine Field)
4MIDORI SIYAN3762130.23B C Peck (Grabben Gullen)
5ZOOMERANG5747130.91M J Wotton (Kemps Creek)
6MY ONLY BOY3NBTR J Goodwin (Kanahooka)
7CHANCEY3NBTH Sarkis (Londonderry)
8ZIPPING TESS4NBTJ S Fletcher (Woonona)
9SPACER45NBTT L Bryant (Nowra)
10CAWBOURNE CRAZY5NBTA J Lord (Cawdor)
Race No. 3Dean Industrial Yard Ht208:11PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WALKAWAY CAM55241NBTL J Hannaford (Bungendore)
2APPROPRIATE16FSHK Sultana (Londonderry)
3STAND DOWN35633NBTR M Arnold (South Nowra)
4DALTA BALE26142NBTS A Rhodes (Maldon)
5SKINNY QUOTED1865530.14I F Morgan (Telopea)
6RITZA LUKE4447630.10A J Lord (Cawdor)
7TOPAZ GALAXY3677430.29S J Francis (Panania)
8TRYLINE22218NBTR O King (Kembla Grange)
9FLYING NIRVANA85214FSHA J Messina (Llandilo)
10DODGING54888FSTDH P Sarkis (Londonderry)
Race No. 4Tommy & Austin Dean Mdn Ht108:35PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MINEOLA COUNTY4364NBTL P Azzopardi (Londonderry)
2LAGOON EASTWOOD5NBTS L Webster (Cawdor)
3ASHBY GEM6FSHA B Manwaring (Falls Creek)
4CHAMPAGNE SHOWER8FSHA J Messina (Llandilo)
5HAWAIIAN BELLEFSHJ Antonelli (Kemps Creek)
6MR. GAMBO36557NBTW J Bolwell (Macquarie Fields)
7WEDSTAR DRYVA33438NBTR O King (Kembla Grange)
8KAY TEE PERRY38226NBTG J Edwards (Nowra Hill)
9AMARINA ONLY54778NBTM Kranitis (Goulburn)
10FAT QUOTED6F666FSHI F Morgan (Telopea)
Race No. 5Sportingbet Super Stayers Serie08:55PM (NSWtime)
Special Event event over 729 Metres at Dapto Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HELLMUTH34228FSTDR J Plimmer (Londonderry)
2NUMBER KRUNCH63145FSTDD Sultana (Londonderry)
3BEAVER MENZIES57486FSTDL R Codd (Londonderry)
4REGAL GATE38362NBTE P Borg (Oakville)
5ZSA ZSA11452FSHD E Garrett (Somersby)
6AZZ ALWAYS26663FSTDJ R Erwin (Ambarvale)
7GAIL ALLEN6558643.36S A Rhodes (Maldon)
8BANDANNA PETE41325FSHD M Flanagan (Heddon Greta)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Dean Industrial Dapto Mdn Final09:14PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $33,200 Prizemoney.
1st: $25,000 2nd: $5,000 3rd: $2,500 Unplaced: $100.

No.NameFormBestTrainer

1BRITISH BOMBER1230.44A Bennett (Wilberforce)
2DARK ASSASSIN1129.91A Azzopardi (Londonderry)
3NICKS PINCH32NBTA Azzopardi (Londonderry)
4REBEL VIGILANTE1129.98J Magri (Austral)
5FANCY CHOICE421130.11A Azzopardi (Londonderry)
6WHERE’S WOB1230.71S L Webster (Cawdor)
7KELMATTS FANTASY1130.15M S Morris (Glenhaven)
8BLOODBUZZ OHIO22NBTK Sultana (Londonderry)
9LES OGDEN22423NBTJ King (Wilberforce)
10TUBBA THE WEAPON1330.15N Brown (Catherine Field)
Race No. 7Dean Industrial Site Ht309:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GALDO NITRO4542530.33G M Galderisi (Catherine Field)
2EL TRAIN2611530.23L R Scott (Windang)
3DESTINED TO BE3577330.42E P Borg (Oakville)
4HELENA IZMIR32138FSHK Staines (Jerrawa)
5GOLDEN GETAWAY83542NBTM Player (Tahmoor)
6OH SO SMOOTH13256FSHJ Magri (Austral)
7GERRIE BALE1465230.50S A Rhodes (Maldon)
8RITZA JOE31336FSHM F Gatt (Thirlmere)
9BONNIE PARKER1556530.52K Burnett (Bringelly)
10CHOCOLATE STAIN75727NBTF Wotton (Kemps Creek)
Race No. 8Dean Industrial Stakes09:58PM (NSWtime)
Mixed event over 600 Metres at Dapto Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1COLONEL ZEB7415534.91R C Camilleri (Grabben Gullen)
2GO UBOBO21633FSTDK J Staines (Jerrawa)
3GO IVAN2435135.45S Agius (Dapto)
4HOT RESPONSE13333NBTF D Hayes (Greenwell Point)
5SOKATE75862NBTH P Sarkis (Londonderry)
6TALKIN’ SPORT1377234.67C P Pollard (Catherine Field)
7BOMB DISPOSAL1427434.83N Staines (Yass)
8STAMPEDER687F635.27M J Wotton (Kemps Creek)
9MARK OF LOVE21245FSTDJ Magri (Austral)
10LIABILITY2151634.94N W Staines (Yass)
Race No. 9Dean Property Holdings Mdn Ht210:20PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FAST FRED8FSHM Player (Tahmoor)
2JAY BEE ROCK25NBTS L Webster (Cawdor)
3LEFTOVER LOLLIE4246FSHF D Hayes (Greenwell Point)
4DANDALOO FURY28474FSTDP R Jones (Koonawarra)
5CAWBOURNE CRAZY5NBTA J Lord (Cawdor)
6RHONDA SPIRITFSHJ Antonelli (Kemps Creek)
7LES OGDEN22423NBTJ King (Wilberforce)
8JUST BUBBLES237FSHA J Messina (Llandilo)
9MISS SMOOCHER47NBTB A Jarczewski (Macquarie Fields)
10DANIEL BOND58656NBTA Chircop (Kemps Creek)
Race No. 10Dean Industrial Ht410:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MONTANA IZMIR4411529.96K Staines (Jerrawa)
2FOUR SOCKS SASH3563630.53C Gatt (Catherine Field)
3PURE ASK1121130.20L J Hannaford (Bungendore)
4PADRIAG ODESSA221430.60K Sultana (Londonderry)
5RITZA BEN3541630.33A Lord (Cawdor)
6SUPER LAURIE6675730.30M A Keys (Dapto)
7GRAND GARRY5182630.11B C Peck (Grabben Gullen)
8OPTIMUS35328NBTH P Sarkis (Londonderry)
9ELATED JOY58424NBTM Player (Tahmoor)
10SOARSY4874530.26M P Arncliffe (Castlereagh)