Thursday 8th October 2009 Afternoon Meeting


1 – BILLY BRIGGS STAKES MAID 297M 12.30 P.M.
1 BEST SHOW – STANLEY BECKINGHAM
2 APRICOT CARDIGAN – TOD MOXON
3 BANDANNA FOX – JOHN GRECH
4 MEGA BEENS – KEVIN CONWAY
5 BAILEE JOKER – LORETTA RICE
6 SLICK ENFORCER – DAVID STEWART
7 ICE ROCK – FRANCES HARRIS
8 BE QUIET – (OWENR)
9 PAUPER – JULIAN MICALLEF
10 DREAMSOME – RHONDA MALIPHANT

2 – REDDEN VIDEO’S STAKES MAID 297M 12.45 P.M.
1 LIE TO ME – ANDREW DRAPIEWSKI
2 KASHKOW CAPRI – (OWENR)
3 AMY’S A FOX – SEYMOUR VASSILAKIS
4 CLAW HAMMER – DEBBIE WHITE
5 YEAR LEE – STANLEY BECKINGHAM
6 OIL SLICK – DAVID STEWART
7 TELLER – LINDSAY LEETCH
8 TIARNE’S GIRL – PATRICIA SIDEBOTTOM
9 JESSIE MOO – DAVID STEWART
10 ROYAL AND LOYAL – RHONDA MALIPHANT

3 – MEDIVET SOUTH COAST 4/5 Gd 297M 1.00 P.M.
1 PYTHON SIX PACK – PATRICIA SIDEBOTTOM
2 TWO FOR YOU – ROSEMARIE CAMILLERI
3 KACHING KACHING – MICK PLAYER
4 MISS MARAYONG – DEBBIE WHITE
5 KURRAWA GIRL – GEOFFREY SHEATHER
6 RESPECT ME – DAVID STEWART
7 ELITE ENFORCER – VICTOR HOKIN
8 LIANA BUBBA LEE – JACK SMIGUSKI
9 ELUSIVE SPIRIT – MICK PLAYER
10 PREFIGURE – STEPHEN AYLETT

4 – WELCOME GOODWOODS SADDLERY 5 Gd 297M 1.15 P.M.
1 MY GIRL ELITE – VICTOR HOKIN
2 TRUTH FAITH – MICK PLAYER
3 SERENE TASHY – FRANK GUINERY
4 HIGHTONE BALE – BRIAN REILLY
5 HOT TOMATO SULKY – GRAEME HUGHES
6 MISS VADAR – JEFF SHEATHER
7 CRIMSON BLUE – JOHNNY RICHARDSON
8 GYPSY TOLL – ANDREW BAYLISS
9 SOMETIME TODAY – DAVID MOTT
10 GO WILD ROSE – STEPHEN WADICK

5 – DELIA ELECTRICAL SERVICES MAID 520M 1.30 P.M.
1 JAZZY JUDY – JUDY FISHER
2 OLAY JEWEL – PHILLIP JONES
3 YOU WIKE IT – MARK ARNCLIFFE
4 CORTES BANK – JAIMIE DAVIS
5 V A C A N T
6 LIGHTNING LENNY – (OWENR)
7 LAGOON HOLLY – ROBERT MURRAY
8 BOND RAIL – ANTHONY MCDONALD

6 – DAPTO MARKETS STAKES MX 520M 1.45 P.M.
1 NORTHERN WARRIOR – LORETTA RICE
2 OINK – (OWENR)
3 V A C A N T
4 FLAMING THUNDER – MARK ARNCLIFFE
5 PLAYFUL GEM – DAVID THOMPSON
6 V A C A N T
7 ULTIMATE WARRIOR – ANDREW DRAPIEWSKI
8 TABOO –

7 – GRANT HAMILTON STAKES 4/5 Gd 520M 2.00 P.M.
1 STEADFAST MAX – STANLEY BECKINGHAM
2 MARY CHASE – PETER ROWE
3 CAMEO’S SHADOW – SANDRA CLISSOLD
4 COOL QUALITY – DOUGLAS BLYTH
5 V A C A N T
6 REBELS SOLE – ANNE HECTOR
7 CRAB KEY – MARK FROST
8 ZIZZLE – MICK PLAYER

8 – PAUL MACK’S FFA FFA 297M 2.15 P.M.
1 KAYLEE’S ANGEL – GARRY COOPER
2 COARSE LANGUAGE – ROBERT ARNOLD
3 WICKER MAN – TRACEY TURNBULL
4 OUT OF CHARACTER – MICK PLAYER
5 V A C A N T
6 BLACK DESTINY – BRUCE PECK
7 PIXIROSE – PATRICIA SIDEBOTTOM
8 MY BOY COOPER – LORETTA RICE

9 – LEXIE HAMILTON STAKES 5 Gd 520M 2.30 P.M.
1 REMEMBER BESSY – DAVID MOTT
2 FRESH BLITZ – A HECTOR
3 BUSH COWGIRL – BRIAN GRANT
4 FLASHING RED – TERRY LOCKHART
5 V A C A N T
6 PEEL RIDGE GRACE – BRIAN REILLY
7 ONZLOW – LOUIS PULIS
8 BE INTENT – GEOFFREY SHEATHER

10 – RADISH’S CORNER STAKES 5 Gd 297M 2.45 P.M.
1 TROUBLE SHOOTER – JOHN RICHARDSON
2 DOWN PIPES – JAIME LLOYD
3 MISS YOU MAGOO – DEBBIE WHITE
4 SPEAK EASY – DENNIS O’DONOGHUE
5 CARTIER LASS – PETER ROWE
6 ANXIOUS – MICK PLAYER
7 HIGHLAND ABBEY – STEPHEN WADICK
8 SPEEDY GOSSIP – BARRY BURNET
9 GO WILD ROSE – STEPHEN WADICK
10 SOMETIME TODAY – DAVID MOTT

11 – THANK YOU GARY CLARKE 5 Gd 297M 3.00 P.M.
1 ELUSIVE BOND – MICHAEL KEYS
2 WILL MIDAS – DAVID CLARKE
3 DON’T TELL DAN – GEOFFREY SHEATHER
4 FOOLISH NOTION – MICK PLAYER
5 EMMA DILEMMA – PETER LISLE
6 OLAY THUNDER – MICHELLE JONES
7 BIG ASK JADE – VANESSA BROWN
8 TIU ROCKET – SEYMOUR VASSILAKIS
9 PREFIGURE – STEPHEN AYLETT
10 ELUSIVE SPIRIT – MICK PLAYER