Wednesday 28th March 2012

Greyhound Box Draw For Dapto – Wednesday 28th March 2012

Race No. 1Wilson’s Cleaning Stakes07:07PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1RARE BRED16F7330.24A Lord (Cawdor)
2BERRIDALE LADY7511130.14L A Mcfarlane (Jerrawa)
3BENDEN SNAP3727630.30R Birrell (Appin)
4MISS HORIZON3654430.56O M Vassilakis (Matraville)
6NITRO SNAP61347NBTR D Birrell (Appin)
7FREE FUTURE65314NBTR D Birrell (Appin)
8BALUGA BOY5484430.32E (Fairfield West)
Race No. 2Grant & Lexie Hamilton Stakes07:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1LIL’ MISS FLEMO3725217.30S R Fleming (Oakdale)
2JAYTEE CONQUEST23135NBTM R Conquest (Moss Vale)
3WATTA LAUGH55834NBTM D Greer (Londonderry)
4FLYING BUSTER51553NBTS A Sing (Monterey)
5WASER’S CHOICE43512NBTM Player (Tahmoor)
6TAYS SHADOW37757FSTDJ E Hanson (Mcgraths Hill)
7WHERE’S NATHAN1347717.47R Barlow (Austral)
8MANGO28663NBTM J O’Brien (Oatley)
9BRAD’S OCTANE87828NBTM Player (Tahmoor)
10SHAZAM’S DIAMOND75777NBTN W Falk (Tahmoor)
Race No. 3 Final07:46PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 297 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1TEDDY MAX2NBTF Scerri (Berkeley)
2GOLDEN RACER45632NBTW D Dargan (Wattle Grove)
3ANOTYAD RED RUM23117.09A S Glynn (Macquarie Fields)
4BIT FLAWEDF4117.30J Bertinato (Dapto)
5BUDDINA BEAUTY77262NBTM Player (Tahmoor)
6CYAN LOVE5452NBTL D Bown (Bargo)
7PREMIER ASSET86117.26J Bertinato (Dapto)
8NOTTA MEMBER4453117.53M I Quarrell (Strathpine Qld)
9JEFF THE GENERAL84463NBTM A Keys (Dapto)
10MO JO86433NBTM Player (Tahmoor)
Race No. 4Dapto Trackside Dining Maiden08:11PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1SPECIAL BIN7FSTDJ N Mckeon ( Hill)
2ORINOCO FLOW68442FSTDA Hardaker (Bargo)
3KENNY GO27568NBTJ R Haines (Corrimal)
4SQUADRON LEADER75283NBTP J Rowe (Farmborough Heights)
5CAWBOURNE EMMA6NBTJ W Smart (Cobbitty)
6KOOL ICE MAGICFSHS M Sands (Dapto)
7DON’T STARE66677NBTM P Russell (Bossley Park)
8BERYL’S MEMORY36253NBTN W Falk (Tahmoor)
9SPORTIE’S PUNT7F7FSHV M Bennett (Wilberforce)
Race No. 5Mitchell’s Fruit Dapto Stakes08:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1KIKEM ELLY42443NBTN J Bradford (Helensvale Qld)
2MY GIRL MAWBO5137517.21L T Bowman (Spring Hill)
3COALBIN CUTIE17575NBTJ N Mckeon (Nowra Hill)
4JENMAR WILDFIRE24688FSTDJ E Hanson (Mcgraths Hill)
5ARCHIE GREEN3411FSTDJ P West (Leppington)
6MY RESPONSE73472FSHD J T T 5/04/12) (Bouldercombe Qld)
7BIG WAVE2147217.45G D Cook (Rosemeadow)
8LADY ANTICS61754NBTM R Conquest (Moss Vale)
9SILENT SAL5458417.56M Player (Tahmoor)
10LUCY ROBBO67888FSHD J Mason (Sadleir)
Race No. 6Country Winnebago Stakes08:51PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BAZINGA53262NBTJ C White (St Helens Park)
2MISS ABRAMOVICH22453NBTJ Polidano (Quakers Hill)
3BELLA LORIAN44615FSHV M Bennett (Wilberforce)
4JAY JAY’S ANTICS82833NBTM R Conquest (Moss Vale)
5PRINCE ESCORT8653830.27R J Griffiths (Wallacia)
6BIG TOKEN130.35A Lord (Cawdor)
7WON MATTER7185FSHJ Polidano (Quakers Hill)
8ICELANE77264NBTA W Hardaker (Bargo)
9KING ESCORT5664430.51R J Griffiths (Wallacia)
10TWO RAYS HELL77856NBTS Vassilakis (Leppington)
Race No. 7Sportingbet Stakes09:08PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Dapto Of $1,115 Prizemoney.
1st: $675 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1RED SOVEREIGN57273NBTL A Mcfarlane (Jerrawa)
2CAWBOURNE INDY34776FSTDA J Lord (Cawdor)
4DABEER ZARGON66744NBTR Lengling (Dapto)
5MOONSHINE PARTY54544FSTDJ Bertinato (Dapto)
7ME AGAIN2433134.86R King (Kembla Grange)
8PURE AS62452NBTA J Lord (Cawdor)
Race No. 8Lakeline Butchery Stakes09:28PM (NSWtime)
Mixed event over 297 Metres at Dapto Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BELLARINE65713FSTDS K Wadick (Ambarvale)
2EVIE’S BIG CHILL2318417.35L Galea (Castlereagh)
3MISS MINNEHAHA5763217.09D J White (Fairfield East)
4OLAY STAR FLYER5341217.46P R Jones (Koonawarra)
5PRINCESS 22853NBTD T Mott (Woonona)
6FLASH GIRL PAT1111617.05J P West (Leppington)
7SIPPY MISS COOL34276NBTM P Russell (Bossley Park)
8WATTA SPEL815B6NBTM D Greer (Londonderry)
9KELL’S FOOL58654FSHK F Taylor ( Rockhampton)
10SILENT SAL5458417.56M Player (Tahmoor)
Race No. 9 Maiden09:45PM (NSWtime)
Maiden event over 297 Metres at Dapto Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1LOVE THAT DRESS55663NBTK J Midson (Nowra Hill)
2OPEN WINDOW65632NBTS K Wadick (Ambarvale)
3BABY OH4853NBTK J Plumridge (Douglas Park)
4MO JO86433NBTM Player (Tahmoor)
5MAKAYUA78FSHK Plumridge (Douglas Park)
6GEORGIE SING MAN532FFSHS A Sing (Monterey)
7HEAD ‘EM UP363NBTJ P West (Leppington)
8FINGERLESS86FSHK J Plumridge (Douglas Park)
9OUR BUBBLE PUPPY3FSHJ E Hanson (Mcgraths Hill)
10GLITTERING LARK873FSHA W Hardaker (Bargo)
Race No. 10 6th May10:07PM (NSWtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1MONKEY BLUES15873NBTJ Hanson (Mcgraths Hill)
2MY LITTLE ASH73777NBTA Tindall (Ashcroft)
3NYMAGEE PIG38554NBTR Barlow (Austral)
4SNICKERING52418FSHG G Brodie (Abernethy)
5ALL DIAMONDS7741517.80W Kraeft (Greenacre)
6POINT ONE BACK42615NBTS K Wadick (Ambarvale)
7DIG DEEP BEK48636NBTL Deguara (Bargo)
8STATELY ROSE81388FSTDM Player (Tahmoor)
9WATTA LASS75486NBTM D Greer (Londonderry)
10TREBEEL’S GIRL55888NBTD J Mason (Sadleir)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments