Thursday 12th August 2010

Greyhound Box Draw For Dubbo – Thursday 12th August 2010

Race No. 1Western Magazine Stakes12:49PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Dubbo Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1BEN’S BANK53835M J Harrison (Parkes)
2TEMPA RAE4328A Reilly (Young)
3LITTLE CINDERSP K Braddon ()
4COOL CHASER23657K Selten (Blayney)
5LADY ELORA55243E Sanchez (Lidsdale)
6BIG MARKYR J Harrison (Parkes)
7COOL TIFF5383K Selten (Blayney)
8SUPREME BOMBER5532P Braddon (Cowra)
9DIESEL ROCE J Vella (Cranebrook)
10PLATINUM PHOENIX4G Townsend (Molong)
Race No. 2 Business Mdn Stakes01:09PM (NSWtime)
Maiden event over 516 Metres at Dubbo Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1JACKIE’S GIRL62456P K Braddon (Cowra)
2BULLDOG BEN7M J Harrison (Parkes)
3FLASH RHINOD M Duncan (Manildra)
4JOSE CUERVO553G W Miller (Mullion Creek)
5STATE OF REALITY535B Miller (Orange)
6RETRO ZARR2B Miller (Orange)
7MAGIC RHINOD M Duncan (Manildra)
8PHOEBE ROSE67236G Sheather (Young)
9BRENROD ASSASSIN4556G J Ford (Dubbo)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Harnett Transportable Homes Stk01:34PM (NSWtime)
Grade 5 event over 313 Metres at Dubbo Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1DROOPY’S SPARK37175C M Rusten (Spring Flat)
2SHE’S CASSIE43856K Allen (Windeyer)
3REGAL KAYLA15538M L Edwards (Geurie)
4LOOSE WHEEL16142A Reilly (Young)
5MEL’S MAGIC33837G C Sheather (Young)
6HELLFIGHTER34683D J Craig (Coonamble)
7DARBS18345G C Sheather (Young)
8EZY COUNT14331P K Braddon (Cowra)
9EVIL TADMORE65154S L Craig (Coonamble)
10DELAREY53418R G Bulliman (Mudgee)
Race No. 4Dubbo Vet Hospital Stakes01:54PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Dubbo Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1ACE KEEPING31162S Stiff (Dubbo)
2TANIS61581D J Craig (Coonamble)
3TEARFUL PRINCESS26231R M Millsteed (Coonamble)
4MIMZY44352L A Coyte (Orange)
5MATE’S HONOUR114B L (Dubbo)
6DAISY KEEPING33356C Roberts (Dubbo)
7MAC STRYKER14131S A Watson (Coonamble)
8DOLLY CARGO46738R B Steel (Wellington)
9SLY ASH66228K Selten (Blayney)
10SLOON55376R Sonter (Mudgee)
Race No. 5Grnsw Final02:19PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 400 Metres at Dubbo Of $965 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1KOOL MEL632P F Meredith (Dubbo)
2TOP TEMPA271A Reilly (Young)
3COOL ALL OVER26334K Selten (Blayney)
4MANX LAFOURCHE53681A Vella (Hargraves)
5THOMAS KEEPING85232C Roberts (Dubbo)
6HILLTOP BARONESS22554W M Ison (Bob’S Farm)
7COOL BLAZE8423K Selten (Blayney)
8ICE EYES62322P F Meredith (Dubbo)
9BEN’S BANK53835M J Harrison (Parkes)
10SECRET SUPREME2445P Braddon (Cowra)
Race No. 6Frank Cross Tyres Final02:44PM (NSWtime)
Grade 5 event over 516 Metres at Dubbo Of $1,080 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1SNOW MEL11P F Meredith (Dubbo)
2NATALIE ENLIM24553L Haaring (Cooks Gap)
3KINGIE’S PEARD54473B N Coyte (Orange)
4BALCAZAR31531L W Miller (Mullion Creek)
5DEPOSIT CARGO52462R B Steel (Wellington)
6SPIDER BITE SAM41222L J Mchugh (Ebenezer)
7ICY MEL1311P F Meredith (Dubbo)
8KAT KORA54172A Vella (Hargraves)
9GIRRAWARRA SMILE71253R Sonter (Mudgee)
10BANDIT MILNE74364R Milne (Mudgee)
Race No. 7Rocky Ridge Farm Stakes03:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 516 Metres at Dubbo Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1COOL KISSES33218K Selten (Blayney)
2PIPPI KEEPING3145C Roberts (Dubbo)
3ELITE I AM84676R J Harrison (Parkes)
4SIMPLY IN AWE54261G C Sheather (Young)
5*** VACANT BOX ***
6MUDGEE SHIRAZ37187R Stevenson (Coonabarabran)
7MISS GUN CARGO4F686R B Steel (Wellington)
8GIRRAWARRA SMILE71253R Sonter (Mudgee)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Bob’s Pets & Fish Stakes03:24PM (NSWtime)
Mixed event over 516 Metres at Dubbo Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1LITTLE ARGUMENT15122P K Braddon (Cowra)
2CRONKITE38858J A Finneran (Naughtons Gap)
3CHIEF RINGO17787S K Lees
4DANNY CASEY35765P Carr (St Fillans)
5*** VACANT BOX ***
6RUNNING CARGO35855R B Steel (Wellington)
7HEZA LARRAKIN86255W F Jarvis (Turill)
8NYAD SHIRAZ56318G D Smith (Dubbo)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9 @ Stud Stakes03:46PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Dubbo Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1MISS PENNY CARGO41151R B Steel (Wellington)
2KOUPARITSAS42713D J Power (Dubbo)
3WENT BEGGING87118O G Newton (Orange)
4PERFECT FANCY11133D Barnes (Cudal)
5STORMY ARMATREE71224B G Baker (Dubbo)
6GAELIC PRINCE24552G C Sheather (Young)
7WATCH THIS12768C K Roberts (Dubbo)
8SHARPE AIM11228R V Sharp (Orange)
9IRINKA ASOTASI55287G C Sheather (Young)
10BOND CRETE CARGO35866R B Steel (Wellington)
Race No. 10Blues Meat Stakes04:04PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Dubbo Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1SAILAWAY SAL33343R Millsteed (Coonamble)
2ROYAL HIGHNESS64187R V Sharp (Orange)
3REGAL SUN38466W F Jarvis (Turill)
4CINATE45123R M Millsteed (Coonamble)
5FAST BUDDY13362W F Jarvis (Turill)
6DROOPY’S HEART55333G J Ford (Dubbo)
7MISSY GIRL57123K Selten (Blayney)
8UNO NYAD67F8TG D Smith (Dubbo)
9ATHDO HIM21667C J Miller (Mullion Creek)
10DANA BOB36875C M Rusten (Spring Flat)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments