Tuesday 19th February 2013

Greyhound Box Draw For Gosford – Tuesday 19th February 2013

Race No. 1Welcome To Gosford Gbota Mdn06:55PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Gosford Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE PHYSIQUE56228NBTE J Trenholme (Kangy Angy)
2CURTAILMENTF3257NBTW Robertson (Cessnock)
3SANDAVE WARRIOR22FSHD L Richardson (Holmesville)
4SPARRA LEE33553NBTK T Pedrana (Cranebrook)
5WOMBLE’S WOMAN437NBTT W Ferrier (Hamlyn Terrace)
6SHE’S NO FOOL3NBTR Sandes (Jilliby)
7HONEY CHICKENFSHP Lagogiane (Llandilo)
8MANTRA STARFSHS Vassilaki (Leppington)
9OYSTER LOVERFSHA A Foukkare (Wyong)
10LITTLE REDEYEFSHR K Barnden (Killarney Vale)
Race No. 2Steve Blyth Electrical07:18PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Gosford Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1RARE DRAMA76637NBTR Nicolaou (Box Hill)
2WHERE’S KEN53565FSTDW M Brown (Toukley)
3ANRON’S BOY6538135.13A M Foley (Maitland)
4MIND THE GAP43683FSTDS J Vas (Valentine)
5*** VACANT BOX ***
6C’MON CINDY45424NBTJ J Magnisalis (Charlestown)
7TOMATO CATCH UP88177FSTDP Lagogiane (Llandilo)
8VALENTINE GOODS7735135.04M D Shambler (Elrington)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Centrebet Stk07:36PM (NSWtime)
Grade 4 event over 515 Metres at Gosford Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE FLAME8786130.26J Satti (Eschol Park)
2NIRVANA KEROMA45266NBTS M Pitstock (Mangrove Mountain)
3ZIPPY HAND7426129.96R W Dean (Riverstone)
4KING NINJA22417FSHT C Priest (Sawyers Gully)
5*** VACANT BOX ***
6DESIDERATA6254429.82D I Drynan (Llandilo)
7JACKSON TYNE44221NBTG J Robertson (Williamtown)
8TICA’S GIRL1412830.05A T Duggan (Wyee)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Beards Concrete Pump Hire Mdn07:58PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at Gosford Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BOSS APPEAL32NBTJ Wilson (Mt Isa)
2CHERRY COLA238NBTJ Callaughan (Luddenham)
3IMA GENIUS34873NBTM P Arncliffe (Castlereagh)
4COOL FRANK6374NBTP Lagogiane (Llandilo)
5IBROX DIGGERFSHW M Dance (Somersby)
6SHINING SPIRIT6386NBTR Shearer (Lake Haven)
7SASS28NBTA T Duggan (Wyee)
8GOO JIMMY GOO73625NBTH E Rimmer (Fullerton Cove)
9LITTLE QUEEN8FSHP Cini (Londonderry)
10CHASIN’ FLUFF7558NBTG Lye (Mulgrave)
Race No. 5Betfair Blue Paws Sup Series Ht108:18PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1OUR SHY ANNE2367430.28D J Hawes (Lake Munmorah)
2DUSTY NIKTAW76114FSHS Watkin (Wherrol Flat)
3CHARMED ASSASSIN31755NBTJ Carruthers (Castlereagh)
4INDIGO BLUE21717FSTDT Priest (Sawyers Gully)
5DATT’S MEAN6147530.05S Swain (Box Hill)
6HEIDI WARHORSE6563530.32W M Dance (Somersby)
7SEI BELLO52411NBTW Simmons (Greta)
8PERFECTED71212FSHC M Proctor (Londonderry)
9HOMETOWN GLORY4148730.30D I Drynan (Llandilo)
10REGAL HERO8687429.87G J Minter (Mayfield)
Race No. 6Betfair Blue Paws Sup Series Ht208:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK GINGER27775FSTDD Burgess (Arcadia Vale)
2OUR BLUE DREAM37746NBTT J Halligan (Wallsend)
3HAVALI16613FSHS S Watkin (Wherrol Flat)
4CHEYENNE’S SON32178NBTD Woolbank (Warnervale)
5FLYING ZESTA1687130.05G Grimwood (Martins Creek)
6GRAND JOURNEY1213129.81J Carruthers (Castlereagh)
7COLD FICTION3281729.99R J Lambert (Kearsley)
8MASTER TRICKETT23456NBTJ Harper (Wyee)
9ZARISHEL5876630.22D I Drynan (Llandilo)
10GAMBLER’S STREAK57756NBTS Ma (Forestville)
Race No. 7Betfair Blue Paws Sup Series Ht308:58PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LIGHTNING LIZZY54553NBTR L Roderick (Toronto West)
2MASTER JETEYE18724NBTS J Vas (Valentine)
3MAYA KEROMA11248FSHA Azzopardi (Londonderry)
4AUNTY NAGALOT82883NBTM P Arncliffe (Castlereagh)
5RIPPIN’ CIP18556NBTJ Fullgrabe (Rothbury)
6SATCHMO’S HANKY21211NBTB J Mccauley (Badgerys Creek)
7STEPHIE’S DREAM44674NBTJ A Davis (Riverstone)
8SWIP AND TEAR7344130.06D I Drynan (Llandilo)
9GAMBLER’S STREAK57756NBTS Ma (Forestville)
10ZARISHEL5876630.22D I Drynan (Llandilo)
Race No. 8Betfair Blue Paws Sup Series Ht409:18PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HAYDEN HAIR32658NBTP B Quinton (Muswellbrook)
2OFF THE COUCH13878NBTC A Martin (Woongarrah)
3DAISY DOAKS15252FSHS S Watkin (Wherrol Flat)
4PRINCE RINALDI65481FSTDG M Whitehead (Riverstone)
5WICKED TITLE6381530.79D A Spurgin (Kempsey)
6TRIGGSY1F16730.12J Carruthers (Castlereagh)
7WHAT A PLAYER21128FSHF C Goodall (Cessnock)
8DAVETTES DYNASTY3613130.42D Burgess (Arcadia Vale)
9REGAL HERO8687429.87G J Minter (Mayfield)
10HOMETOWN GLORY4148730.30D I Drynan (Llandilo)
Race No. 9Gosford Signs Stk09:38PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Gosford Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BIG RAVE5833323.65E Kelly (Jewells)
2MAKE A FIFTY2724622.93S Ma (Forestville)
3DIDDY STRIKE1F53122.77C O Kneeshaw (Bishops Bridge)
4STAR SO BRIGHT153F2NBTT Murray (Kearsley)
5GALBA DIXIE25242NBTR W Hobson (Narrabri)
6WOODS1531123.01F Anderson (Wyongah)
7JASON EYES27762NBTP B Quinton (Muswellbrook)
8HIMALAYAN BLUE11162NBTJ F Callaughan (Luddenham)
9ZIPPER1113623.23N Howard (Greta)
10KING BISCUIT BOY33166FSTDB J Mccauley (Badgerys Creek)
Race No. 10Marco Meats Stk09:58PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1COCKY APPEAL31330.14J Wilson (Mt Isa)
2FOLLOW FAME13251NBTC Arletos (Llandilo)
3RETICULATE27432NBTS V Stanford (Capertee)
4TERRA RISING1111FFSTDJ Mooney (Green Point)
5BLUE REAPER7755329.99J J Holland (Canyonleigh)
6WONGAWILLI DEVIL62363NBTM Bashford (Greta)
7TALKALOT TEARS6242130.12B Howell (Noraville)
8BINDY BABY8781630.03P A Moran (Londonderry)
9IKKINA2623329.83P Lagogiane (Llandilo)
10MUMMY’S GONE61426NBTJ A Davis (Riverstone)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments