Tuesday 1st January 2013

Box Draw For Gosford – Tuesday 1st January 2013

Race No. 1Lab Tech Pty Ltd Ht106:57PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Gosford Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ANYWHEREF72FSHW Harper (Wyee)
2CUMANI52842FSHM C Smart (Darlington)
3DAWN’S HISTORYFSHK Pedrana (Cranebrook)
4JUST LIKE PALUZAFSHA Rapa (Londonderry)
5WALKAWAY BREEZE2FSHN Collins (Bemboka)
6ANDO’S MAGICFSHJ Carruthers (Castlereagh)
7MALCESKIFSHT Hagney (Lake Munmorah)
8TEARIE MACK34534FSHB King (Kingswood)
9CHAMPNESS GALFSHV Multari (Kemps Creek)
10GRACEFUL SWAN4FSHJ M King (Wilberforce)
Race No. 2Narara Plumbing Trophy07:18PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Gosford Of $2,895 Prizemoney.
1st: $2,000 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SUAVE STICKA43227NBTR A Hindmarsh (Weston)
2WHERE’S JUDE23658FSHA B Hokin (Greendale)
3SET TO SHINE5315535.21G Tsohalis (Belfield)
4JACKY CHILDS45341FSTDW J Harper (Wyee)
5TIGER TOES5423135.24D E Garrett (Somersby)
6KAZIMIERA61856NBTC A Clark (Greta)
7POWER ALONG57313FSTDK R Brown (Bligh Park)
8NOVELTY43623NBTA Chiarelli (Collaroy)
9DEB’S NIGHTMARE65456NBTK J Read (Burnett Heads)
10SPIFFER45546NBTP J Massa (Matraville)
Race No. 3Navada Sunrise Dash07:38PM (NSWtime)
Special Event event over 400 Metres at Gosford Of $2,895 Prizemoney.
1st: $2,000 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DESOLATE54451FSHC J Carl (Londonderry)
2BOLT LOCK BOLT44674FSTDM Multari (Kemps Creek)
3HE’S KAINANE5124323.09R L Delaney (Wyong)
4ALL TOMMIE4157122.61J S Miles (Killcare Heights)
5MAKE A FIFTY2371222.93S Ma (Forestville)
6MISS BLACK ASH2571623.03B J Northfield ( Casino)
7GO ANNA LEE3647822.83K T Pedrana (Cranebrook)
8MAGIC MATES4111423.04G Lye (Mulgrave)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Lab Tech Pty Ltd Ht207:58PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Gosford Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BARON BANTFSHD J Hogan (Tregear)
2WINSOME WHO45241FSHJ Finn (Cranebrook)
3MASAI WOMAN262NBTW C Slade (Beresfield)
4TAKE THE TIME85336NBTG Lye (Mulgrave)
5 TACHO7284NBTS Brown (Abermain)
6WALKAWAY JACKIE2FSHN Collins (Bemboka)
7RHYTHM 4422FSHG A Stewart (Erina)
8BELLA’S DREAM6NBTK T Pedrana (Cranebrook)
9BODY WARMTHFSHM Mccann (Leichhardt)
10AFRICAN ROSE5FSHS Nikolakopoulos (Parramatta)
Race No. 5Ausure Insurance Middle Dist Fn08:20PM (NSWtime)
Special Event event over 600 Metres at Gosford Of $5,315 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $100.

No.NameFormBestTrainer

1FINE AND FANCY3116134.75D P Barnes (Cudal)
2 LEAD21313NBTS B White (East Ryde)
3STAR SAPPHIRE2217234.93D L Richardson (Holmesville)
4BLOSSOM DIOR5143135.00L A Atchison (Jilliby)
5MARK OF LOVE45812NBTJ Magri (Austral)
6HOTWIRE3232435.56G W Barnett (Reedy Creek)
7SHE’S THE JAZZ64734NBTD John (Lower Belford)
8RITZY JIGGLES5331335.35A A Foukkare (Wyong)
9SET TO SHINE5315535.21G Tsohalis (Belfield)
10MISS SHELL BEE2472535.46P L Boyd ()
Race No. 6Multicam Cnc Cup Consol Fnl08:38PM (NSWtime)
Special Event event over 515 Metres at Gosford Of $5,315 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $100.

No.NameFormBestTrainer

1BIT ELITE2326429.94Z L Smith (Glenning Valley)
2RITZA RYDER85324NBTT O’Donovan (Lara)
3SEARCH PARTY24244NBTJ R Finn (Warilla)
4LAURIE’S GIFT3541330.24J S Miles (Killcare Heights)
5ARMENRA1455329.58W J Bright (Wamberal)
6WINSOME CHARLEE11133NBTJ Finn (Cranebrook)
7BOGIE KING62213NBTR J Ayre (Burpengary)
8DEVINE LAW4121430.00P J Parrelli (North Rothbury)
9CHUBS THE WEAPON13255NBTN Brown (Catherine Field)
10SUCKER PUNCH1241530.24D Sultana (Londonderry)
Race No. 7Woy Woy Poultry Fnl08:58PM (NSWtime)
Special Event event over 515 Metres at Gosford Of $54,100 Prizemoney.
1st: $40,000 2nd: $8,000 3rd: $4,000 Unplaced: $300.

No.NameFormBestTrainer

1LITTLE EDF6152NBTB E Evans (Moonbi)
2CADENCE22262NBTF J Harris (Kanahooka)
3FREE WILL1231129.59A (Londonderry)
4GOT A MOMENT1121129.66J Thompson (Pearcedale)
5AMADEUS STRIKES31532NBTS B White (East Ryde)
6TIFIA2714130.12C P O’Brien ( Hill)
7MR. CLYDESDALE4316129.76R Mccolm (Sawyers Gully)
8SUITS US24322NBTK B Burnett (Bringelly)
9BOGIE KING62213NBTR J Ayre (Burpengary)
10LAURIE’S GIFT3541330.24J S Miles (Killcare Heights)
Race No. 8Funnells Smash Repairs Final09:18PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $2,750 Prizemoney.
1st: $2,000 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1 EXIT5282323.12R B Mccolm (Sawyers Gully)
2CHEYENNE’S SON2116123.16D Woolbank (Warnervale)
3WILD PUNTING13222NBTS Brown (Abermain)
4ROSE BUZZARD113122.97D Richardson (Holmesville)
5LET ‘EM DROP12324NBTA J Brandt (Georgetown)
6LILLY FLY HIGH1264323.04B J Northfield (North Casino)
7GYRO3414423.34C Kay (Buchanan)
8MASTER JETEYE57132NBTS J Vas (Valentine)
9STRATAVON DID4737523.26C Kay (Buchanan)
10KRAFTY STREAKER1128522.98A Bennett (Wilberforce)
Race No. 9Steve Blyth Electrical Stayers09:38PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at Gosford Of $2,275 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HILLBILLY DELUXE3734629.98A Azzopardi (Londonderry)
2GENERAL TRIGGA12117NBTS B White (East Ryde)
3MAGNUM BLAST32416FSHA Azzopardi (Londonderry)
4AT THE GRIND8352429.90B E Evans (Moonbi)
5BIT ISOLATED22523NBTT A Wilson (Fassifern)
6GRADENCE14431FSHJ Scerri (Horsley)
7BIT TREATED4222330.52T H Wilson (Fassifern)
8SIDDY CLASS2125729.69S E Swain (Box Hill)
9NAT’S ABLAZE72417NBTJ Buttigieg (Willmot)
10DOSSY’S TIGER22177FSTDD Wilson (Lemon Tree Passage)
Race No. 10Laurie Refalo Apprec Stk09:58PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FANCY DREAMER1329.80D P Barnes (Cudal)
2TRIGGSY21NBTJ Carruthers (Castlereagh)
3NICKS PINCH14631NBTA Azzopardi (Londonderry)
4TRENT MATE2B34529.81K T Pedrana (Cranebrook)
5RHETT BUTLER2133530.07R Fuller (Glossodia)
6GRAND JOURNEY31NBTJ Carruthers (Castlereagh)
7GAMBLER’S STREAK11533NBTS Ma (Forestville)
8ICHI TOOSHI2133329.74M Gatt (Thirlmere)
9BRILLIANT BLUE72133NBTR F Alcock (Belimbla Park)
10SWIP AND TEAR62447FSHD I Drynan (Llandilo)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments