Tuesday 1st March 2011

Greyhound Box Draw For Gosford – Tuesday 1st March 2011

Race No. 1M & M Refrigeration Maiden06:58PM (NSWtime)
Maiden event over 600 Metres at Gosford Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1GO WILD ANNIE38464L A Atchison (Jilliby)
2MISS BEACHLEYF353M Davidson (Fletcher)
3COOL SLATTS34266R Birrell (Appin)
4EVIE SHIRAZ65652L A Atchison (Jilliby)
5CALLAMAN27245J F Callaughan (Luddenham)
6SAPPHIRE SHIRAZ34572S Ma (Forestville)
7DALEON DANCER8J Baxter (Villawood)
8ENCOMPASS65365L Procopio (Riverstone)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Laingcon Stake07:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SAILAWAY FELLA56854B J Howell (Noraville)
2UNO DAVO44738J W Kennedy (Gunnedah)
3LIVELY HAND55324R Dean (Riverstone)
4JACK’S CROWN88531V T Cravigan (Rossmore)
5CHERINA54523J Aul (Tahmoor)
6OMINOUS RETREAT45584D Richardson (Barnsley)
7GARY WHO77417F Cini (Mannering Park)
8CLOUD BREAK62137A Teofilo (Mona Vale)
9CALLACHOR64356D J Gilroy (Dulguigan)
10SWEET ARMANI88786J Baxter (Villawood)
Race No. 3Colles Manufactured Homes Mdn07:37PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at Gosford Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SUPER CITRATE67756Z L Smith (Glenning Valley)
2CHRISTAL BENZ88446T J Hong (Kearsley)
3TOMMIE’S TIGER5W M Dance (Somersby)
4SAILAWAY KHARMA86847B J Howell (Noraville)
5I’LL BE KING46378D J Hawes (Lake Munmorah)
6BOJO SNOW4484T Desira (San Remo)
7COOL EXPLOSION54A Laverty (Colyton)
8MR. SHUFFLES4235J Callaughan (Luddenham)
9SEAFOOD EXPRESS86757T Desira (San Remo)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Gtl Maiden Stake07:57PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Gosford Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1INDIAN JACK124N Brown (Catherine Field)
2LONESOME BETTY23223F Attard (Cranebrook)
3BIG TOMMIE2J S Miles (Killcare)
4LAURIE’S FANTASYL Refalo (Bensville)
5EASY FRIEND8334P Cini (Londonderry)
6BEHATI BABE28J F Callaughan (Luddenham)
7TILLIS TWIST TOP66T Ransom (Mallabula)
8ITERATE3M Pryce (Windsor Downs)
9FLASH NIKITA86B Cheney (Gunderman)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Zibra Clothing G2wp Ht 108:20PM (NSWtime)
Special Event event over 515 Metres at Gosford Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1DEBBIE’S DESIRE42158P J Rodgers (Freemans Reach)
2TADMORE COLLETTE53211C Dimech (South Windsor)
3JACKY MISTER88276D Flanagan (Heddon Greta)
4BUNGO53475N Brown (Catherine Field)
5LENNON31335L T Procopio (Riverstone)
6OH SNAP36365W J Harper (Wyee)
7CAMDEN BLUE73264D W Rogers (Camden East)
8FRONTMAN33113L M Bont (Oakville)
9LORRY CRASH77676D C Diver (Medowie)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Wyong Camping World Stake08:39PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Gosford Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ROSE OF HEATHER22145D J Hawes (Lake Munmorah)
2VEGAS BABY76586N Venuto (Merrylands)
3SLY TOMMIE44221N E Stokes (Tuncurry)
4WHERE’S NORMA74637M S Mcmahon (Smithfield)
5AWESOME KEITH23474K T Pedrana (Cranebrook)
6SPECIAL RICKEY12411W J Harper (Wyee)
7CAPRICORN OCEAN64424J A Smith (Wyongah)
8RABITO RUBY52646L C Akers (West Gosford)
9MAJOR MAGOO77658N Venuto (Merrylands)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 710 Out Of Ten Amusements G2wp H08:57PM (NSWtime)
Special Event event over 515 Metres at Gosford Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BIT BRISK114F8L T Procopio (Riverstone)
2FAIRWAY DOUG41251P W Boon (Telarah)
3SHEZA SURFY43735D Flanagan (Heddon Greta)
4BUSTLING SHIRAZ72212R Birrell (Appin)
5RAPID NIMBUS24176N Brown (Catherine Field)
6GALE WARNING14681A Teofilo (Mona Vale)
7CHASING DE CASH21431J S Miles (Killcare)
8ELFORD28666A L Huntington (Weston)
9LORRY CRASH77676D C Diver (Medowie)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Cent Coast Cleaning Contractor09:20PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Gosford Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1OUTTER HAND21161R Dean (Riverstone)
2EXPLOSIVE WEAPON67858B Cheney (Gunderman)
3JANE REACTION13287L C Akers (West Gosford)
4LIGHTNING POINT56351G J Ernst (Lochinvar)
5MAGIC KEARVE14462K Pedrana (Cranebrook)
6SUDDEN SPLASH11242B Tuft (Rutherford)
7SIX PIN84316M Debono (Blackett)
8JETHRO ROCKET34244J Aul (Tahmoor)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9The Entrance Tigers Stake09:39PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1IBROX LAURA82F24W M Dance (Somersby)
2TADMORE LYN35216C Dimech (South Windsor)
3MISS INDICA41525L M Bont (Oakville)
4LORRY CRASH77676D C Diver (Medowie)
5IBROX TIGER37125W M Dance (Somersby)
6JEDDA BELLE47823J Aul (Tahmoor)
7CYAN CHIEF53212R Birrell (Appin)
8RITZY JIGGLES32331A A Foukkare (Wyong)
9ZOOTA45628N Brown (Catherine Field)
10ALL TIME51556L T Procopio (Riverstone)
Race No. 10The Harry High Pants Stake09:57PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MISS POT BLACK13425R F Whitelaw (Abernethy)
2MAVERICK HAND82126R Dean (Riverstone)
3YELLOWROCK YOWIE3831J F Callaughan (Luddenham)
4MISS LOTOCKI31832G J Mcalister (Noonbinna)
5KAINANE’S GIRL64216R L D Jnr (Wyong)
6WHAT’S UP27317B Ribbons (Horsley Park)
7SNOW WHITE OPAL41C A Hudson (Budgewoi)
8OUR HONEY BEAR35413T Ransom (Mallabula)
9CAPRICORN TIGER58847W P Smith (Wyongah)
10CALLACHOR64356D J Gilroy (Dulguigan)