Tuesday 20th December 2011

Greyhound Box Draw For Gosford – Tuesday 20th December 2011

Race No. 1Merry Christmas From 06:58PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Gosford Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BEKKY’S DUFFER54724NBTJ P Lopes (St Marys)
2SEVEN NOVICEFSHD J Taylor (Riverstone)
3BLACK OLIVEFSHJ E Heard (The Entrance )
4SHAMBELFSHM P Arncliffe (Castlereagh)
5MADE TO COMMANDF538FSHW C Slade (Beresfield)
6RANKING OFFICER54333NBTF Cini (Mannering Park)
7TEEVEE KIAREMA5282NBTT V Gaunt (Morisset)
8TRENT MATE483FSHK T Pedrana (Cranebrook)
9FLYING PREMIERFSHJ F Callaughan (Luddenham)
10FLYING MASTERFSHR Nicolaou (Box Hill)
Race No. 2Aaa Radiator Specialists Stake07:18PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Gosford Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1EARS 64324NBTM P Arncliffe (Castlereagh)
2RUSHCUTTERS BOY45256NBTD S Hodder (Randwick)
3RARE DRAMA34176FSTDR Nicolaou (Box Hill)
4JAMALU57566FSHG Brodie (Abernethy)
5PETITE CONQUEST35F62NBTD G Browne (Toongabbie)
6BOSTON BOUND174F6FSTDL P (Londonderry)
7INTENSE SUSPENSE114FSHJ E Heard (The Entrance North)
8CAPTAIN KRUNCH1F263NBTD Sultana (Londonderry)
9KAIULANI SPICE7767636.44T M Halley (Kearsley)
10JOY WILL8778736.05W Robertson (Cessnock)
Race No. 3Grange Hotel Wyoming Final07:38PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TAKEOVER TIGER5130.54W M Dance (Somersby)
2PRAIRIE SUNRISE55344NBTD J Hawes (Lake Munmorah)
3HOOVER BOY130.67L P Azzopardi (Londonderry)
4FLAMIN’ GROOVEY32642NBTE T Jago (Gorokan)
5SASQUATCH45873NBTM P Arncliffe (Castlereagh)
6GOLD RIO64653NBTM Burton (Kemps Creek)
7PEGGY KEEPING23342NBTE E Sanchez (Lidsdale)
8KAITLYN’S ROSE23484NBTA J Mccrohon (Dalwood)
9SOME SAY5NBTT Bruce (Branxton)
10PRAIRIE PIDGEON64455NBTF Cini (Mannering Park)
Race No. 4Funnells Smash Repairs Maiden07:58PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at Gosford Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1STEVEDAW36258NBTR Castle (Toukley)
2STATE GALLERY372FSHD S Riley (The Entrance North)
3MIGA NUT57442FSHJ Heard (The Entrance No)
4KURRABA KRUNCH7F256NBTR K Barnden (Killarney Vale)
5JEN53562NBTR R Warren (Cooranbong)
6EL SOL54264FSTDD I Drynan (Llandilo)
7FLYING LASSIEFSHJ F Callaughan (Luddenham)
8MAE WHIRL42FSHM Jenner (Greystanes)
9SOME SAY5NBTT Bruce (Branxton)
10BOB AND SHELL46454NBTJ P Lopes (St Marys)
Race No. 5Steve Blyth Electrical Stake08:18PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Gosford Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CES’S HONOUR6275723.60P J V Haren (South )
2APRIL’S LEGACY11112NBTK Cheetham (Harpers Hill)
3BARB’S BANDIT5213423.43B E Kelly (Salt Ash)
4ABLE SEAMAN32261NBTR F Groizard (Kearsley)
5ABLETT BALE35876FSHA J Mccrohon (Dalwood)
6GAZMICK JET4528123.11M Burton (Kemps Creek)
7BARB’S TICKO3122123.32B E Kelly (Salt Ash)
8DADDY’S AWESOME81311FSHK Sultana (Londonderry)
9CABLE MULDOON2642223.21J G Edwards (Paxton)
10FIRE MULDOON2561323.30J G Edwards (Paxton)
Race No. 6Multicam Cnc Routers Stake08:38PM (NSWtime)
Free For All event over 515 Metres at Gosford Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1NICHOLAS’S HABIT4212130.37M Burton (Kemps Creek)
2GABLE LID24863FSHN A Brown (Catherine Field)
3BOUNDLESS BOY21185NBTK Sultana (Londonderry)
4DOZEN MATTER4716130.00T A Callaghan (Stanford Merthyr)
5DANA TRAVIS11424FSHN A Brown (Catherine Field)
6CAUSING KAOS41427FSTDG J Algie (Taree)
7LAURA’S TIGER3635430.02W M Dance (Somersby)
8WOODEN BALL83362NBTM P Arncliffe (Castlereagh)
9TOTAL CALM4624530.27D I Drynan (Llandilo)
Race No. 7Woy Woy Poultry Cup Hts 27/1208:58PM (NSWtime)
Mixed event over 600 Metres at Gosford Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MR. DAWSON5656235.81A J Lord (Cawdor)
2DUSTY DAVE14321NBTJ J Magnisalis (Charlestown)
3CORPORATE GOLD6151835.61M Burton (Kemps Creek)
4 LEE43352NBTK T Pedrana (Cranebrook)
5BORN BAD3236235.41A J Lord (Cawdor)
6HUGGLE78374NBTE E Sanchez (Lidsdale)
7THEN QUOTED2478735.71I Morgan (Telopea)
8NANA COOK85163FSHG D Cook (Rosemeadow)
9WAVE TO IZZY7558835.78T M Halley (Kearsley)
10PLAYING GAMES75667FSTDM S M Mahon (Smithfield)
Race No. 8Narara Plumbing Stake09:18PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LAURIE’S FANTASY65372NBTL Refalo (Bensville)
2WHINGING WRENCH1611130.52J S Miles (Killcare Heights)
312271FSHC Gatt (Catherine Field)
4RONNIE’S BOY23216NBTJ M Green (Warners Bay)
5CHASING GLORY31112FSTDJ S Miles (Killcare Heights)
6IBROX LAURA5513430.23W M Dance (Somersby)
7EL CABALLO3362630.18D I Drynan (Llandilo)
8DELIRIUM33144NBTJ J Magnisalis (Charlestown)
9PHANTOMS22467NBTP Bigeni (Girraween)
10LEG IT APPEAL1667530.42J B Wilson (Lake Munmorah)
Race No. 9Gtl Management Stake09:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CANDY TOKAAM1866123.56H M Pullman ()
2ICE EYES4271223.74T V Gaunt (Morisset)
3TRAINTASTIC42463NBTJ Croser (Wilberforce)
4GLOBE BOUND3268323.45N Curby (Northmead)
5MADE TO EXPLODE17251FSHW C Slade (Beresfield)
6ELITE TRACE1FSHG Sarantos (Paddington)
7BAKER SHIRAZ26534NBTC M Proctor (Londonderry)
8CHARLIE WAFFLES23622NBTT Ransom (Mallabula)
9CAWBOURNE DAVE121FSHA J Lord (Cawdor)
10ROSE BAY ROXY32337NBTM A Whitlock (Weston)
Race No. 10See You @ Gosford Sat 31st Dec09:58PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HUSTLER AMBITION24311FSHK Sultana (Londonderry)
2CROWN SABLE3153530.94R Fuller (Glossodia)
3GAMBO’S FANCY31431FSHC Gatt (Catherine Field)
4DIRECT BULLET12332NBTM P Arncliffe (Castlereagh)
5DIGGER NORRIS3633730.71M H Black (Lisarow)
6LIL’ DANCER1323330.58W M Dance (Somersby)
7URSULA27413FSHA Lord (Cawdor)
8LES MATE2331FSHK T Pedrana (Cranebrook)
9I’M QUICK42736NBTJ P Lopes (St Marys)
10HYTHE’S 72435NBTB J Howell (Noraville)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments