Tuesday 25th October 2011

Greyhound Box Draw For Gosford – Tuesday 25th October 2011

Race No. 1Australian Decal Sales Maiden06:58PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at Gosford Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1STATELY SHIRAZ67834FSHF Cini (Mannering Park)
2VERIDIAN JACK3226FFSHR Whitelaw (Abernethy)
3GLORY IMPACT67385NBTS Buckley (Liverpool)
4GRACEFUL SHIRAZ45447FSTDD J Wells (Shanes Park)
5LITTLE ZIN ZIN55452NBTD J Cullen (Gwandalan)
6SCREAMING HALT2FSTDW J Bright (Wamberal)
7SPIRAL JILL42337FSHR Smith (Shanes Park)
8SASQUATCH42453NBTM P Arncliffe (Castlereagh)
Race No. 2Eris Mccarthy Electrical Stake07:18PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Gosford Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SHUTTER ISLAND62427NBTS M Whalland (Chain Valley Bay)
2TIGER SING MAN55316FSHS A Sing (Monterey)
3LAYNE FLO52355FSTDJ R Roche (Kew)
4LIL’ MISS KRUNCH77147FSHD Sultana (Londonderry)
5CAMDEN BLUE25134NBTD W Rogers (Camden)
6TAKE CARE87475NBTM Arncliffe (Castlereagh)
7BLOWN OFF75433NBTM P Arncliffe (Castlereagh)
8OH MY GRAVY6657135.87K D Jarvis (Kanwal)
9INITIAL IMPACT46887NBTN R Wright (Lake Haven)
10HEIGHINGTON47824FSHS M Williams (Colyton)
Race No. 3Moore Stephens Sydney Final07:36PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1OZ FORCE34NBTR E Strang (Hornsby Heights)
2EL SOL43454NBTD I Drynan (Llandilo)
3CABLE MULDOON3354123.21J G Edwards (Paxton)
4BLACK JALAPENO5553NBTS R Bennison (Keinbah)
5RANKING OFFICER42363NBTF Cini (Mannering Park)
6BLACK GLORY83232NBTS Buckley (Liverpool)
7WANDY BOILER2NBTF Hardman (Bligh Park)
8MADE TO CRUISE123.51W Shelton (Lake Haven)
9GOLD RIO43735NBTM Burton (Kemps Creek)
10ELECTRO STORM5NBTR A Matterson (Umina Beach)
Race No. 4B&k Revegetation Stake07:58PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Gosford Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BANK ON BUD7436FFSHS O’Malveney (Doyalson)
2MYSTIC RANGER87378NBTD J Wells (Shanes Park)
3CANDY TOKAAM7FSHH M Pullman (Keinbah)
4FREEWAY BANK82FSHN York (Abermain)
5ARMENRA5FSHW Bright (Wamberal)
6TRIPLE MUS88467NBTD Werner (Beresfield)
7WISETOWN LADY6FSHW O’Malveney (Doyalson)
8DIGGER EARL45553FSHJ Buckley (Liverpool)
9SARAH PACKS8NBTJ King (Wilberforce)
10KURRABA KRUNCH63677FSHR Barnden (Killarney Vale)
Race No. 5Australian Decal Sales Final08:18PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Gosford Of $2,880 Prizemoney.
1st: $2,000 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BARRINGTON FIRE33462NBTT A Hagney (Lake Munmorah)
2BIDDYKEN PRINCE68444NBTR R Bell (Blacksmiths)
3LILLEY’S FLASH42634NBTI J Betts (Thornton)
4MACGRUBER22142NBTJ J Jaeger (Aberglasslyn)
5GEORGIA RABBIT4457135.82W Pearce (Holmesville)
6LILLEY’S LOCK64243NBTI J Betts (Thornton)
7HEAT THE PLATE3414135.68W A Vanderburg (Sawyers Gully)
8ZSA ZSA1335.85D E Garrett (Somersby)
9BOOKEM DANNO14335NBTR R Bell (Blacksmiths)
10EVIE SHIRAZ457F535.73L A Atchison (Jilliby)
Race No. 6Peter Lynn Memorial Stake08:38PM (NSWtime)
Mixed event over 600 Metres at Gosford Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1EAGLETON LAD22231NBTR F Dawes (Eagleton)
2AWESOME ODY3347235.42O M Vassilakis (Matraville)
3MY THIRD GONE2144635.60A T Wiseman (Kangy Angy)
4SPECIAL RICKEY1333535.48W J Harper (Wyee)
5HOTTIE DOS35436NBTW R Sugars (Voyager Point)
6PLATINUM PLAYBOY54536NBTB Attard (Guildford)
7BARNEY’S LEE2411735.42R A Lee (Lochinvar)
8OFF THE CANVAS6424135.91J M King (Wilberforce)
9HEIGHINGTON47824FSHS M Williams (Colyton)
10WAVE TO IZZY6775535.78T M Halley (Kearsley)
Race No. 7Australian Decal Sales Sprint08:58PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Gosford Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ISLE OF TIME2315123.28B M Buman (New Lambton)
2GUS DO IT13336NBTW J O’Malveney (Doyalson)
3DELANTERO56122FSHL P Azzopardi (Londonderry)
4TERESA’S FANTASY2523623.27B Jarczewski (Ingleburn)
5SPARTAN KING31233FSHR F Dawes (Eagleton)
6COME TO LANDON3636223.48W Marmara (Merrylands)
7MARINA’S PRIDE27475NBTR A Lee (Lochinvar)
8DIDDY DRIVE87222NBTC O Kneeshaw (Bishops Bridge)
9TIA KILIFI2652723.19D J Wells (Shanes Park)
10KAINANE’S GIRL6163823.30R L D Jnr (Wyong)
Race No. 8Stanley Bros Quality Meats09:18PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at Gosford Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MY VERY OWN4717130.39B M Buman (New Lambton)
2SON OF VIERI2255430.44N Broadbent (Elderslie)
3AVOID ISLAND52147FSHJ M King (Wilberforce)
4FAST CAPPA35723NBTD I Drynan (Llandilo)
5EVIE VELLA2314230.42W Marmara (Merrylands)
6AWESOME KEITH5541530.24K T Pedrana (Cranebrook)
7BULLWINKLE17738NBTA T Wiseman (Kangy Angy)
8GOODWIN DELL87733NBTR J Lambert (Kearsley)
9LILY APPEAL4533630.63E J Cuneo (Lake Munmorah)
10TUNZA2643230.54S M Williams (Colyton)
Race No. 9B&k Landscaping Stake09:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FIRE MULDOON211623.30J G Edwards (Paxton)
2POPS ADIA61816FSHR Whitelaw (Abernethy)
3DALLAS COUNTY26443NBTL S Montgomery (Umina Beach)
4ROSE BAY ROXY13226NBTM A Whitlock (Weston)
5ROTREX77312NBTD Werner (Beresfield)
6RAGING BULL22366NBTA T Wiseman (Kangy Angy)
7SHANE’S GIRL1822223.29R W Smith (Shanes Park)
8MAHA SA MOOT62227FSHM K Geraghty (Churchable Qld)
9SCREAMING JESTER3118823.41K D Jarvis (Kanwal)
10PREZBO171FSHM J Bonser (Long Jetty)
Race No. 10Australian Decal Sales Stake09:58PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1QUOTA OF COURAGE72823NBTN R Wright (Lake Haven)
2LAPTEK TOM71653FSTDD J Wells (Shanes Park)
3TEN SHILLINGS31552FSHD B Werner (Beresfield)
4TRE DEUX211FSHA M Gannon (Llandilo)
5MISS LOUISE118FSHL P Azzopardi (Londonderry)
6LEG IT APPEAL4417130.42J B Wilson (Lake Munmorah)
7HOT SHOT LAWYER66753NBTD I Drynan (Llandilo)
8TOUGH NUT4426130.41R J Lambert (Kearsley)
9MY BRO DAVE4154FSTDA T Duggan (Wyee)
10COMPACT LOVE33745NBTM P Arncliffe (Castlereagh)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments