Tuesday 29th June 2010

Greyhound Box Draw For – Tuesday 29th June 2010

Race No. 1Welcome To Gosford Gbota06:58PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at Gosford Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BLUE WHIP38333S R Bennison (Keinbah)

2UNDER PAR62543L Atchison (Jilliby)

3WILL’S LIABILITY63272C W Bosworth (Dungog)

4BLACK SNIPPER26274B Ferguson (Austral)

5ONE EYED TIGER57M Shambler (Elrington)

6THORPEDO FIRE4T Hagney (Lake Munmorah)

7LARKHILL SUBJECT33522Z L Smith (Glenning Valley)

8NOISY TIGER353J S Miles (Killcare)

9OH SNAPW J Harper (Wyee)

10SAINT DESIGNF3686S J Brown (Sawyers Gully)

Race No. 2Tank’r’us Stake07:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1TIA KILIFI24353D J Wells (Shanes Park)

2ALBATROSS32223N Atchison (Jilliby)

3ELITE IMPACT14124T J Caines (Wedderburn)

4MISS MARINA LEE11181R R Bell (Blacksmiths)

5ELITE JEAN71417J M Green (Warners Bay)

6ALBE’S A MYSTERY51611B K Sweeney (Booragul)

7LILLY LA PLUME11266I Absalom (Noraville)

8CHELSEA GEE27281G J Prisk ()

9SERENA WILL36624R Moncrieff (Sawyers Gully)

10TAILGATER44127D A Parkinson (Portland)

Race No. 3Funnell’s Smash Repairs07:39PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MR. MASSEY41831M D Shambler (Elrington)

2MISS WESTEND63284J E Heard ( Entrance)

3ZIPPA HAVOC41141B Ferguson (Austral)

4LAURIE’S SURFIE32223L C Refalo (Londonderry)

5JEZZADORA34251B R Wood (Abermain)

6STARKIS61164E L Sandes (Jilliby)

7BARNEY’S LEE14152R A Lee (Lochinvar)

8WOODBERRY SPIRIT44231J L Stewart (Woodberry)

9WINFREY723F8A Messina (Llandilo)

10JOHN NUBOND62645J J Ferguson (Miranda)

Race No. 4Woy Woy Poultry Supplies07:57PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Gosford Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1DIDDY STORMDDD23B K Yates (Cessnock)

2ONXY’S GIRL62A J Messina (Llandilo)

3DUNLEER STATE3R Moncrieff (Sawyers Gully)

4BONIE RUMSFEILD3P L Akers (Rutherford)

5IKON2642T P Doyle (Hamlyn Terrace)

6JOAN JETT33322T F Callen (Argenton)

7VIOLET BELLE4362D W Tuckwell (Wallsend)

8THUNDER WEST34C Howard (Millfield)

9SUPER CITRATE386Z L Smith (Glenning Valley)

10NAG NAGT J Hong (Narara)

Race No. 5Aaa Radiator Specialists08:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CRABAPPLE HITS52515W J Harper (Wyee)

2SNEAK ATTACK1572R R Bell (Blacksmiths)

3JOSE LUIS84334T Callaghan (Stanford Merthyr)

4AUGUST RAIN25662M P Arncliffe (Castlereagh)

5MIGHTY HOT58313N Becroft (Kurrajong)

6DOLLARS MORE46244M D Shambler (Elrington)

7BIG RED RACER63255M A Taylor (Erina)

8SIMPLY A MISS28T11P A Carrall (Farley)

9SUBJECTIVE MAGIC51635P Lagogiane (Greystanes)

10KIANIRA83388I R Hoggan ()

Race No. 6The Entrance Leagues Club08:39PM (NSWtime)
Special Event event over 515 Metres at Gosford Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SHOT AWAY64551J A Mackay (Richmond Vale)

2UNO JAG34178D I Drynan (Llandilo)

3KIRA’S SURF BOY11131K Murray (Neath)

4SURFING BILLY45415J Woods (Forresters Beach)

5RAMONZO84523R A Lee (Lochinvar)

6FASCINATE MARINA56757N E (Hamlyn Terrace)

7STARFIRE HAVOC35136V Bartolo (Bonnyrigg)

8JANE REACTION48221L C Akers (West Gosford)

9NERRIGUNDAH34477W J Harper (Wyee)

10PERFECT SURF54366P Lagogiane (Greystanes)

Race No. 7Gtl Management Services08:57PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Gosford Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1RADATAIN31167T A Wilson (Fassifern)

2DIDDY ROSE41115C O Kneeshaw (Bishops Bridge)

3NITRO SANDY41682M P Arncliffe (Castlereagh)

4MISS JORDY78736D J Wells (Shanes Park)

5SCIENCE LESSON54611J S Mcglinn (Abermain)

6CURLY JANE64457B A Sloan (Eraring)

7KOTARA BEAR11832R A Lee (Lochinvar)

8UNO HARRIET11744D I Drynan (Llandilo)

9LATE NIGHT87523P Lagogiane (Llandilo)

10STYLIN’ BLONDE53843R Moncrieff (Sawyers Gully)

Race No. 8Swaggerbout Pet Products09:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1PERFECT SURF54366P Lagogiane (Greystanes)

2I’M STEPPING OUT54137S E Swain (Box Hill)

3SURFELLA11321A Azzopardi (Londonderry)

4IRISH KISS111F Xuereb (Vineyard)

5ROSE OF HEATHER67631D J Hawes (Doyalson)

6ICON HAVOC34878M Bell (Austral)

7NERRIGUNDAH34477W J Harper (Wyee)

8AGENT MAXWELL24445I Absalom (Noraville)

9HEIR TO GRACE56642I R Hoggan (Churchable)

10TADMORE LYNDEE45728C Dimech (South Windsor)

Race No. 9Steve Blyth Electrical09:39PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1WEE RUSH41157B W Wakem (Scone)

2WAVE TO BETTY25341T Halley (Kearsley)

3SPIN THE BLACK56573M P Arncliffe (Castlereagh)

4LET IT GO23233D Kirk (Millfield)

5RABITO RUBY42262L C Akers (West Gosford)

6CHLOE’S BLUE31265T Callaghan (Stanford Merthyr)

7TWINKLES BEST42883F Cini (Mannering Park)

8WAVE TO BENNY1167R Bell (Blacksmiths)

9EL SHOCKA GRONDO7163B Ferguson (Austral)

10FEAR THIS FELLA71854R J Lacava (Windermere Park)

Race No. 10The Entrance Leagues Club09:57PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1NIKKI SIX68661T F Callen (Argenton)

2KAMAKAZE BLUE32156R Moncrieff (Sawyers Gully)

3OLLY ROCK66761W Brown (Cessnock)

4SHOULD BE BLONDE351T Wiseman (Kangy Angy)

5BELLA MINT1P W Parkinson (Lorn)

6PIP SQUEEKE65175D J Wells (Shanes Park)

7ARENA FLYER1A Azzopardi (Londonderry)

8WOODBERRY STAR73553J L Stewart (Woodberry)

9I’M SWEETER1153D Parkinson (Portland)

10AL’S ZANE55623A T Duggan (Wyee)

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments