Saturday 12th December 2009


1 NOMINATIONS CLOSE 9AM TUESDAY MAID 350M 1.00 P.M.
1 EBONY IDOL – BRETT BOWERMAN
2 WATTA LASS – MARGARET GREER
3 SQUIZ – SHEILA LEWIS
4 GEMMI MAY – JOHN DROVER
5 ROCKY HILL – JOHN DIEHM
6 MR. BRIX – MICK PLAYER
7 WONGAWILLICARLY – TAMMY THORPE
8 COUNTRY HEART – TREVOR BLEWITT
9 RAPID GUY LUKE – BRUCE PECK
10 CROOK HAIRCUT – MICK PLAYER

2 – GOULBURN WORKERS CLUB MAID 457M 1.20 P.M.
1 GO CYRIL GO – SHELIA LEWIS
2 SEA SPRAY – BRUCE PECK
3 MIDNIGHT GLORY – EDWARD WINTERS
4 BACCA OCTANE – PAUL MANGOLD
5 DEE TOWN MASSIVE – ROBERT COOPER
6 BUSH CAPITAL – BRUCE PECK
7 TATTOOED TONGUE – DONALD MACKELLAR
8 KAZMIC’S MARINER – STEPHEN LAMBLEY

3 – TUESDAY TRIALS AT 6PM MX 457M 1.40 P.M.
1 MIKE’S CHOICE – JOHN GRECH
2 HYPER WAVE – ANTHONY SASSANO
3 HILLS OF BREFFNI – ANTHONY HARDAKER
4 JET DRY – BRUCE PECK
5 V A C A N T
6 CLIFTON CLARE – DAVID BROADRICK
7 KOKODA MIDNIGHT – EDWARD WINTERS
8 GAY TEXELLA – JOHN LITTLE

4 – GOULBURN MULWAREE COUNCIL 5 Gd 457M 2.00 P.M.
1 DAYTONA NORBERT – MICHAEL SMITH
2 DEADLY VIRUS – NICOLE DONOVAN
3 NAVIGATING – JOHN LITTLE
4 HARLEY’S CHOICE – EDWARD WINTERS
5 MURPHY’S MARK – ANTHONY HARDAKER
6 TEMPEST AMIGO – JOHN SURR
7 DIAMOND FLO – STEVEN FLEGG
8 MEDELLIN – WADE HUGHES

5 – VIDEO PRE ORDERS ONLY $11 5 Gd 457M 2.20 P.M.
1 COOL BATISTE – THOMAS MORRISS
2 ALLOWANCE – FREDERICK MALONE
3 REDMUNDO MUNDO – SHEILA LEWIS
4 CUPPA KOKO – DAVID BROADRICK
5 V A C A N T
6 MAKING MEMORIES – BRUCE LLOYD
7 DAYTONA KENT – MICHAEL SMITH
8 BIG BUTCH – TROY CANTY

6 – DEADWOOD LODGE B8 350M 2.40 P.M.
1 ARCHIE KANE – GEOFFREY GREVILLE
2 DOUBLE SHAMROCK – THOMAS MORRISS
3 LORD SNOOTY – DAVID BROADRICK
4 WATTA FELLA – MARGARET GREER
5 OUT OF CHARACTER – MICK PLAYER
6 JOE FELLA – ANTHONY HARDAKER
7 POWER BOND – ANTHONY SPENCE
8 TWISTED BEENS – MICK PLAYER

7 – GOULBURN SOLDIERS CLUB 4/5 Gd 350M 3.00 P.M.
1 EL ZANA – VALETTA MCDONALD
2 WALKABOUT TAREE – TAMMY THORPE
3 SECRET COLLISION – PAUL TURNER
4 VALLEY PRINCE – RAYMOND SMITH
5 KILLER VIRUS – NICOLE DONOVAN
6 TRUTH FAITH – MICK PLAYER
7 SERENE TASHY – FRANK GUINERY
8 LORAINE HYNDMAN – GEOFFREY GREVILLE

8 – GOULBURN BUSINESS REQUISITES MAID 350M 3.20 P.M.
1 BLUE STRYKER – STEPHEN ERWIN
2 COOL TEAH – NOEL OVINGTON
3 MAGGIE’S MARK – ANTHONY HARDAKER
4 EM’S BURNER – CHARLES DALTON
5 GENTLE BACCA – PAUL MANGOLD
6 SIN CITY BABY – ANTHONY SPENCE
7 VINTAGE MAID – DAVID SIDDALL
8 WATTA SPEL – MARGARET GREER
9 CROOK HAIRCUT – MICK PLAYER
10 RAPID GUY LUKE – BRUCE PECK

9 – MEDIVET RACEWAY 5 Gd 350M 3.40 P.M.
1 BEN’S TEDDY – ANTHONY SPENCE
2 INDIAN TOM – DAVID SIDDALL
3 COMMON COLD – ANTHONY MCDONALD
4 YES MAN – SHEILA LEWIS
5 TWO FOR YOU – ROSEMARIE CAMILLERI
6 POWERFUL FELIX – BRETT BOWERMAN
7 DANNY’S SECRET – PAUL TURNER
8 FOOLISH NOTION – MICK PLAYER

10 – MEDIVET BIO-BUTE 5 Gd 350M 4.00 P.M.
1 TRUSTED SPIRIT – MICK PLAYER
2 COOL AMIGO – PAUL HODGSON
3 GLEN ABBY STRIKE – RAYMOND SMITH
4 SHREWD LINDA LEE – WADE HUGES
5 SUNDAY TOM – WAYNE WHITE
6 CARMINE GLOW – GEOFFREY GREVILLE
7 ANNOVER – ANTHONY HARDAKER
8 MEGA BEENS – KEVIN CONWAY