Thursday 13th January 2011

Greyhound Box Draw For Grafton – Thursday 13th January 2011

Race No. 1Grafton Radio Taxis Bp Heat 102:13PM (NSWtime)
Maiden event over 407 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1ASHLEIGH’S CHARM13655A J Castles (Naughtons Gap)
2FREE ADMISSION57483C Carter-King (North Casino)
3ROSE WE KNOW87636R L Handley (Casino)
4COULD BE CHOKERS Kempshall (Sandy Crossing)
5MASCARA CLOUD74374G Lowe (Ellangowan)
6BRALYN RILEYB J Northfield (North Casino)
7HANIFY’S ROSE53423C W Graham (Wiangaree)
8SEBASTIAN VALE56322G Northfield (Leeville)
9NATALIE WE KNOW46478M S Ensby (Casino)
10CAPITAL COUNTESS5K Neave (Ulmarra)
Race No. 2Grafton Radio Taxis Bp Heat 202:38PM (NSWtime)
Maiden event over 407 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1LONDON UNO67378J M Eveston (Casino)
2VOODOO RUMBLE3826S J Kavanagh (Dungay)
3BEST YET6M K Rowe (Jimboomba)
4RATHER SUAVE7456M A Johnson (Bentley)
5JOY WILL3S Kempshall (Sandy Crossing)
6OLE MAN LEE35548R Lee (Grafton)
7BLACK DEMEANOR365J Gallaway (Caniaba)
8CATHERINE VALE3464G Northfield (Leeville)
9UNWHITE868D Clingan (Barneys Point)
10AUSSIE WE KNOW66R L Handley (Casino)
Race No. 3Grafton Radio Taxis Bp Heat 302:54PM (NSWtime)
Maiden event over 407 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1ELECTRA LASS5A J Robertson (Junction Hill)
2BELLE ADIOS2656S Casey (Casino)
3OUTBACK THUNDERPM K Rowe (Jimboomba)
4BLUE NURSE CLOUD26785G Lowe (Ellangowan)
5VATUVEI47A J Castles (Naughtons Gap)
6BLUE COPPER3222J T Summers (Tintinhull)
7ALANA VALE73435G Northfield (Leeville)
8SCOLLYM Patterson (Iluka)
9HIDDEN RICHES46K Neave (Ulmarra)
10FAYE’S JOY58P W Nickerson (Calga)
Race No. 4Clarence Valley Sheds Stake03:12PM (NSWtime)
Free For All event over 407 Metres at Grafton Of $1,115 Prizemoney.
1st: $675 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1BOND JAMES BOND24255S A Attwater (Grafton)
2GILLARD’S TRICK12115D C Schafer (Ettrick)
3SURF BLASTER31213S G Kempshall (Sandy Crossing)
4ROMAN NOSE BEST18881M E Menken (Bundamba)
5KOORINGA SQUIRT15184G J Northfield (Leeville)
6RICH ACCENT52827R Godwin (Coutts Crossing)
7BRALYN SAL21321B J Northfield (North Casino)
8BRALYN STRIPES11222B J Northfield (North Casino)
9PURE SHOT76566R D Herr (Buccan)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Henwoods Hot Bread Shop Stake03:32PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1FLYING COPPER3311J T Summers (Tintinhull)
2BONNIE SAL55465P G Fuller (Woodburn)
3NASTY KANTASTA23113S G Kempshall (Sandy Crossing)
4TRANQUIL NAT12423G C Robertson (Junction Hill)
5CAPTAIN CLOUD37315G W Lowe (Ellangowan)
6ONLY TIME35246R T Barber (Glenugie)
7MR. JINGLES11161H E Mccarthy (Coffs Harbour)
8BOSS ENFORCER13426R M Giltinan (Ormeau)
9FAST ENOUGH61377G J Mccarthy (Coffs Harbour)
10GROOVY BEYOND46727D J Anderson (Yorklea)
Race No. 6Goodesy @ Stud Stake03:57PM (NSWtime)
Grade 5 event over 480 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1JARRAH’S ROCKET65432M L Ellis (Grafton)
2WINNEBAGO LASS34745M Coady (Grafton)
3BILLY BOND21662P J O’Malley (Leeville)
4LIGHTNING LARRY31156A J Castles (Naughtons Gap)
5AMIKA85378M A Johnson (Bentley)
6IRON FORCE54744R D Herr (Buccan)
7DOLLY SPRITE25453J H Madigan (Junction Hill)
8SHOCK FORCE24577R D Herr (Buccan)
9COMMANDO CLOUD46555G W Lowe (Ellangowan)
10RITA EATA18F76B T Dull (Fernvale)
Race No. 7Carters Canine Capers Final04:17PM (NSWtime)
Mixed event over 407 Metres at Grafton Of $1,880 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $170 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1MOLLY BENDER61581M Patterson (Iluka)
2CINDY BOND53282J E Mclean (Casino)
3MRS. SLOCOMBE11K Neave (Ulmarra)
4BILLY BRADY53271M E Menken (Bundamba)
5COMPACTO11331J Risk (Kilmany)
6WHO’S FAULT82242D Smith (Grafton)
7THAIDAY’S TRICK21241D C Schafer (Ettrick)
8ARETHA TRICK31522D C Schafer (Ettrick)
9WHERE’S DEN75252R D Herr (Buccan)
10KULU STORM38522W H Gilbert (Yorklea)
Race No. 8Al’s Mechanical Stake04:37PM (NSWtime)
Mixed event over 407 Metres at Grafton Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1SHALANA MAGIC12515J H Madigan (Junction Hill)
2LATE KOORINGA74111M J Northfield (Dobies Bight)
3RICH HARMONY21138R Godwin (Coutts Crossing)
4WATCH THE VALLEY15267D A Winters (Rushforth)
5LADY NESSIE18537G J Northfield (Leeville)
6GOLDEN COPPER22114J T Summers (Tintinhull)
7CASUAL TRICK51162D C Schafer (Ettrick)
8BRALYN ALVIN73232B J Northfield (North Casino)
9BLACK GEORGIA28256J E Gallaway (Spring Creek)
10BARREL’S BOY66534D Armfield (Casino)
Race No. 9Village Green Hotel Stake04:57PM (NSWtime)
Grade 5 event over 480 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1STEAMER LANE31133M E Menken (Bundamba)
2MJALA FOURCHE83663J A King (Spring Creek)
3AKOYA PEARL13324J Risk (Kilmany)
4RUMBLE ZONE66632S G Keep (Casino)
5MAJOR CLOUD21786G Lowe (Ellangowan)
6BRALYN ELLA134B J Northfield (North Casino)
7KULU STORM38522W H Gilbert (Yorklea)
8CASH STRAPPED44212T G Zammit (Willowvale)
9RITA EATA18F76B T Dull (Fernvale)
10COMMANDO CLOUD46555G W Lowe (Ellangowan)
Race No. 10Grafton District Services Club05:17PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1BRITNEY BOND28365J E Mclean (Casino)
2BRALYN BEAU321B J Northfield (North Casino)
3WITH THE LOT28174W Scannella (Churchable)
4CALAMBER33242R C Cooke (Woodview)
5MARIAH KEIRA78772T C Smith (Woombah)
6STORY TO TELL1415J V Corrigan (Grafton)
7LATE POINT66787C Carter-King (North Casino)
8PRINCESS CLOUD82741G Lowe (Ellangowan)
9CHEEKY BREE721J H Madigan (Junction Hill)
10TEE BONED53142M L Ellis (Grafton)