Thursday 28th October 2010

Greyhound Box Draw For Grafton – Thursday 28th October 2010

Race No. 1Westlawn Finance Stake02:17PM (NSWtime)
Grade 5 event over 305 Metres at Grafton Of $885 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $70 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1GIVE ME FREEDOM61788R T Barber (Glenugie)
2CAN’T STOP ME77338M C Russell (Tucabia)
3HUTCHI’S HUTCHO78558C Carter-King (North )
4MEDIATE33871B Caden (Casino)
5LIVE THE RIDE21576R T Barber (Glenugie)
6DIRECT INJECTION66888D J Bates (Mt Pritchard)
7235F3J E Mclean (Casino)
8LACHIE BOY1173T J Jordan (Ettrick)
9MADDIE LOUISEF417M Patterson (Iluka)
10MEXICAN SPITFIRE84887J Knight (Casino)
Race No. 2Al’s Mechanical Maiden02:35PM (NSWtime)
Maiden event over 305 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1PRECIOUS IDOL627L A North (Clarenza)
2LYNDAN MAGIC8234T J Jordan (Ettrick)
3SKATTER GIRL38582R Gardoll (Pillar Valley)
4NASTY KANTASTA7463S G Kempshall (Blue Water)
5MRS. BARNES7M G Landrigan (Grafton)
6CHASING STARS3R K Sheather (Glenugie)
7HY BRUMBY24727L A North (Clarenza)
8EFF EX DUDE7F384G J Hancock (Mummulgum)
9BOB VALE7G Northfield (Leeville)
10ECHO DUDE77874G J Hancock (Mummulgum)
Race No. 3Bimbimbi Caravan Park Maiden02:53PM (NSWtime)
Maiden event over 407 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1YORKLEA OVER46434L A North (Clarenza)
2BAD DEMEANER23425M Patterson (Iluka)
3MISS DAZZLE27444R C Cooke (Woodview)
4SEDGE’S REEF8638R Gardoll (Pillar Valley)
5FAST SIAM47428J W Free (Fairy Hill)
6GYPSY DIVA8C Gill (Leeville)
7BEST ENFORCER27676J W Free (Fairy Hill)
8JORDO’S CHARMT G Zammit (Willowvale)
9FREE ADMISSION28678C Carter-King (North Casino)
10SUE WE KNOW544R L Handley (Casino)
Race No. 4Clarence Valley Sheds Stake03:11PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1SMART SAM126F L Currey (Leeville)
2RATATOUILLE62F15R D Alchin (Ellangowan)
3TEE BONE TRICK14286B J Caden (Casino)
4SIAM JACK21235J W Free (Fairy Hill)
5COOKIE’S MONSTER51865T C Smith (Woombah)
6BLUE MOON CLOUD24748M A Johnson (Bentley)
7BANKER’S MISS2641G Geary (Kyarran)
8BOND STAR2166J E Mclean (Casino)
9MULGOWIE MIST65767V A S (Estate) (Thornton)
10CASH STRAPPED77585T G Zammit (Willowvale)
Race No. 5Iluka Bowls Club Stake03:31PM (NSWtime)
Mixed event over 305 Metres at Grafton Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1RICH HARMONY72312R Godwin (Coutts Crossing)
2WATCH THE VALLEY42315D A Winters (Rushforth)
3CHEEKY NERA12183J H Madigan (Junction Hill)
432131R C Cooke (Woodview)
5NORTHERN ECHO4177FR Gardoll (Pillar Valley)
6WHERE’S LE SPICE42884D A Turley (Leeville)
7FOLLOW YOUR NOSE85286G J Northfield (Leeville)
8JESSIE BE GOOD12322B Caden (Casino)
9SURF BLASTER76586S G Kempshall (Blue Water)
10LOST IN FRANCE66477C Carter-King (North Casino)
Race No. 6George’s Tree Services Stake03:54PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1FAWN BOND611J E Mclean (Casino)
2LUCKY TOMMAI12874T C Smith (Woombah)
3REFLUX CLOUD33864M A Johnson (Bentley)
4JACO REMA17486D Turley (Leeville)
5UPTOWN DIVA31533F Currey (Leeville)
6RACE RANGER18745D E Kells (Blayney)
7PRINCESS SIN73567M A Johnson (Bentley)
8MARIAH KEIRA1827T C Smith (Woombah)
9ROXLEY GLYDER38554L A North (Clarenza)
10JOE ADIOSF6644J V Corrigan (Grafton)
Race No. 7Henwood’s Hot Bread Shop Stake04:16PM (NSWtime)
Mixed event over 407 Metres at Grafton Of $1,115 Prizemoney.
1st: $675 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1DOLLY SPRITE43555J H Madigan (Junction Hill)
2BOND JAMES BOND53221S A Attwater (Grafton)
3ORARA FLASH17413G J Smith (Coutts Crossing)
4ORARA JACK42128G J Smith (Coutts Crossing)
5MAD MAX PHANTOM41328J W Free (Fairy Hill)
6GREED IS GOOD14431K Neave (Ulmarra)
7BELLES NIGHTMARE22115K C Neave (Ulmarra)
8BRAD RAIL16256J W Free (Fairy Hill)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Phil Mclennan Earthmoving Stake04:35PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $885 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $70 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1CHASING SLATER21422D J Irwin (Maudsland)
2PRIORITY DEMAND47544K C Neave (Ulmarra)
3TINSMITH42526T C Smith (Woombah)
4COWBOY BILLY34154M B (Grafton)
5WILD ILLUSION14377T W Brett (Grandchester)
6RICH DEBATE51332R Godwin (Coutts Crossing)
776815G J Northfield (Leeville)
8EBONY RENEGADE52442J H Madigan (Junction Hill)
9JOE ADIOSF6644J V Corrigan (Grafton)
10ROXLEY GLYDER38554L A North (Clarenza)
Race No. 9Shiralee Produce Stake04:56PM (NSWtime)
Grade 5 event over 305 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1WOPA37248B J Caden (Casino)
2CHIP AND CHASE15715M A Johnson (Bentley)
3CHASING LENNY26255D J Bates (Mt Pritchard)
4TRANQUIL BELLE13283G C Robertson (Junction Hill)
5TAH BELLA55851S A Casey (Doubtful Creek)
6LYNDAN BLAST31645T J Jordan (Ettrick)
7RILEY BOND11528J E Mclean (Casino)
8INK POT78876D A Turley (Leeville)
9LOST IN FRANCE66477C Carter-King (North Casino)
10MADDIE LOUISEF417M Patterson (Iluka)
Race No. 10Warren ‘tex’ Munford Stake05:15PM (NSWtime)
Mixed event over 480 Metres at Grafton Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1WINNEBAGO LASS77347M Coady (Cooranbong)
2ORARA MAGIC33456G J Smith (Coutts Crossing)
3HANSON SHIBAZ36742R C Green (Burleigh Waters)
4FIE FIE31533F L Currey (Leeville)
5*** VACANT BOX ***
6WEST COAST SMILE57456J W Free (Fairy Hill)
7RICH CHARACTER52125R Godwin (Coutts Crossing)
8RICH ACCENT53413R Godwin (Coutts Crossing)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments