Thursday 3rd June 2010

Greyhound Box Draw For Grafton – Thursday 3rd June 2010

Race No. 12gf – Super Radio Network Mdn12:54PM (NSWtime)
Maiden event over 407 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1GIVE ME FREEDOM76683R T Barber (Glenugie)

2FAST SIAM58827J W Free (Fairy Hill)

3MAGIC RYDE3884R T Barber (Glenugie)

4SUNDOWN6R J Huntington (Weston)

5ZAC JUNIOR63723D S Yarrington (Seelands)

6BOKARM NICK43476B Merillo (Waterview Heigh)

7FISH AND CHIPS55258D Turley (Leeville)

8SKATTER GIRL344R Gardoll (Pillar Valley)

9BANK ON WAYNE3885A V Triggs (Iluka)

10RED JUNKET65646D A Turley (Leeville)

Race No. 2Al’s Mechanical Maiden01:09PM (NSWtime)
Maiden event over 305 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1WHERE’S SHELLY76634M G Landrigan (Grafton)

2HY BRUMBY256L A North (Clarenza)

3TOOMEY38638A V Triggs (Iluka)

4RUSH FOR GOLD78J L O’Malley (Grafton)

5TINA BOND2G E Geary (Kyarran)

6ACCENT SPICE77D Turley (Leeville)

7KILLSKEY KATE33858L A North (Clarenza)

8DIRECT CHARGE86876D J Bates (Mt Pritchard)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 3Highland Petfoods Stake01:34PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1RICH CHARACTER21184R Godwin (Coutts Crossing)

2UTTER CHAOS26676R Peschke (Tivoli)

3BOSS ENFORCER31165R M Giltinan (Ormeau)

4KEN ROSE HI57845T W Thompson (North Lismore)

5ELLIOT TEE5124D J Irwin (Maudsland)

6NORTHERN ECHO11715R Gardoll (Pillar Valley)

7RICH HARMONY21135R Godwin (Coutts Crossing)

8IVORY SPY32222K J Boan (Murwillumbah)

9JAKE ROSE HI83484T W Thompson (North Lismore)

10WARRA PARK77827H M Cooper (Upper Eden Creek)

Race No. 4Grafton District Services Club01:54PM (NSWtime)
Mixed event over 305 Metres at Grafton Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1THUNDERING FORCE18334S G Kempshall (Blue Water)

2BOKARM STORM15558M B Gleeson (Grafton)

3JOE ADIOS36285K J Ackling (Leeville)

4JARRAH’S ROCKET46258B P Ellis (South Grafton)

5FARMER’S IMAGE76412J E Mclean (Casino)

6TOM’S DIAL34131D R Jones (Minto)

7PARIS ON HIGH26647R D Alchin (Ellangowan)

8COOL CYCLONE47452M A Johnson (Bentley)

9GIGGLING MARLIN26285T C Wilson (Duranbah)

10MISS CARRUTHERS43585P J O’Malley (Leeville)

Race No. 5District Brake And Steering Stk02:13PM (NSWtime)
Mixed event over 407 Metres at Grafton Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1SPIDER VALLEY12181B A Dwyer (Dondingalong)

2SAMMILICIOUS15417R Gardoll (Pillar Valley)

3CHASING SLATER21674D J Irwin (Maudsland)

4PRINCESS SIN5761FM A Johnson (Bentley)

5ORARA JACK11241G J Smith (Coutts Crossing)

6GREETINGS47566C Carter-King (North Casino)

7JIM ADIOS63514K J Ackling (Leeville)

8HALF TRACK37117A Monaghan (Dyraaba)

9SAMMY’S TEARS11875N A Falls (Backmede)

10WATCH THE ROCKS26885F L Currey (Leeville)

Race No. 6Clarence Valley Sheds Heat 102:34PM (NSWtime)
Grade 5 event over 480 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1GOODWIN PARKF8387D A Turley (Leeville)

2SAM ROSE HI23577T W Thompson (North Lismore)

3DINJERRA BLAZE15728R K Sheather (Glenugie)

4SUNARIAN75688G W Dunn (Mt Forbes)

5WEST COAST SMILE54573J W Free (Fairy Hill)

6SLOW TO LEARN32218F L Currey (Leeville)

7CHAINSAW TOMMY14151R Gardoll (Pillar Valley)

8MARON’S MADAM44274M A Johnson (Bentley)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 7Bimbimbi Caravan Park Final02:54PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $1,880 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $170 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1STAND TALL15132M Patterson (Iluka)

2BERATED411M Ellis (Grafton)

3ALL THE SMARTIES4132A D Monaghan (Dyraaba)

4TED ROSE HI34332T W Thompson (North Lismore)

5TAX MAN211R J Huntington (Weston)

6RICH ACCENT1221R Godwin (Coutts Crossing)

7AGENT OSO33141A Monaghan (Dyraaba)

8VERY NEARLY51672A Monaghan (Dyraaba)

9TEN IN TEN13453D Russell (Innisplain)

10MELODIOUS LAD23153H M Cooper (Upper Eden Creek)

Race No. 8Clarence Valley Sheds Heat 203:14PM (NSWtime)
Grade 5 event over 480 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1AUSBRED BOY45575L A North (Clarenza)

2LOST IN FRANCE47468C Carter-King (North Casino)

3NICKY LYNDAN61476T J Jordan (Ettrick)

4MAX ROSE HI44287T W Thompson (North Lismore)

5LORIAN’S HORIZON35431F L Currey (Leeville)

6SMACKO54283D A Turley (Leeville)

7ORARA MAGIC22162G J Smith (Coutts Crossing)

8HIGH ENERGY13566D Russell (Innisplain)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 9Village Green Hotel Stake03:32PM (NSWtime)
Grade 5 event over 305 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1HEZA BOND42672J E Mclean (Casino)

2LYNDAN BLAST11233T J Jordan (Ettrick)

3SUDOKU PRINCE34816K F Langford (Mooball)

4HELLUVA HIT87521B R Walters (Coutts Crossing)

5LITTLE LADY DI128T J Jordan (Ettrick)

6SUNSHINE BILL22723R Gardoll (Pillar Valley)

7NICE QUALITY43154R C Cooke (Woodview)

8DEEP CHINO16215K Boan (Kynumboon)

9ROBCARDI ACE416R D Alchin (Ellangowan)

10BILLY BOND35644P J O’Malley (Leeville)

Race No. 10Westlawn Finance Stake03:53PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1RATATOUILLE73656R D Alchin (Ellangowan)

2RICH DEBATE42425R Godwin (Coutts Crossing)

3GENISTA GEM1274N A Falls (Backmede)

4MR. BINGLE66167M A Johnson (Bentley)

5TEN IN TEN13453D Russell (Innisplain)

6REAL DRIVE36731C Gatt (Catherine Field)

7MELODIOUS LAD23153H M Cooper (Upper Eden Creek)

8ONLY TIME34124R T Barber (Glenugie)

9LILLY VALE43486G Northfield (Leeville)

10ORARA LASS72744G J Smith (Coutts Crossing)

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments