Saturday 17th January 2009


Race 1 347m NG 13.15
GBOTA 1/6 WINS
1 EBONY STYLE 5 BRIAN CHIVERS
2 RUG RIPPER 5 ROBERT SONTER
3 STEPBRO 5 BENJAMIN SPENCE
4 MUNDINE’S HOPE 5 GEOFFREY ROSE
5 BRIGHTER DAYS 4 JOHN EATHER
6 MISS ADDIS ALLY 5 GLEN MULLER
7 EASTVIEW DAWN 5 PETER THOMPSON
8 BOGGABRI GIRL 5 DALE JAMES
9 FIVE LOAVES 5 TIMOTHY MCVEY

Race 2 347m NG 13.35
GBOTA 1/6 WINS
1 ZANY STYLE 4 DAWN LEE
2 BONDI GOLD 5 RUSSELL HARLAND
3 GET TOUGH 5 LEN HAARING
4 ROSSCO FRANKO 5 JOHN EATHER
5 COOL WOOD GIRL 5 GEOFFREY ROSE
6 SERINA STAR 5 UNAVAILABLE
7 KEGGIT 5 JOY POLLARD
8 JACK’S ME MATE 5 BENJAMIN SPENCE
9 FIVE LOAVES 5 TIMOTHY MCVEY

Race 3 347m NG 13.55
GBOTA 1/6 WINS
1 SUPERIOR TODD 3 JOHN EATHER
2 MARANELLO 5 BENJAMIN SPENCE
3 CRAZY NIGHTS 5 CHRISTINE MEMOREY
4 RUBBER BAND 4 PETER POWER
5 GOODNA SPECIAL 5 GARY MCIVOR
6 BLACK DOOZRA 5 COLIN BURNS
7 HUDSON BEAR 5 JANET SILVER
8 MR. CURLEW 4 STEVEN LANESBURY
9 FIVE LOAVES 5 TIMOTHY MCVEY

Race 4 347m NG 14.20
GBOTA 1/6 WINS
1 ALL TICKER 5 JANET SILVER
2 AJAY’S TEARS 5 ROBERT DWYER
3 LEON DEON 5 HUNTER JAEGER
4 JOHNNY BEEZ 5 JOHN EATHER
5 HYPO SURFER 5 DAVID ROSE
6 QUICK STICKS 5 JOY POLLARD
7 SOUND OF WHITE 5 DAWN LEE
8 POWERFUL UNIT 4 GEOFFREY ROSE
9 FIVE LOAVES 5 TIMOTHY MCVEY

Race 5 347m NG 14.40
GBOTA STAKES
1 TRACKER GAITES 2 DANIEL HATCH
2 STAND UP TRACY 1 ROBERT DWYER
3 ASPHYXIATE 2 MALCOLM SUCKLING
4 LUANN LEE 1 ROBERT DWYER
5 SPORTSMAN’S BLUE 1 DAVID ROSE
6 SPECIAL CECIL 1 DAVID ROSE
7 NINIANE’S DREAM 1 HAROLD KEELAN
8 RHINO’S GATE 1 MALCOLM SUCKLING
9 TRUE KOBBLE 2 JOHN CINI
10 LOVELY LIZARD 2 RUSSELL HARLAND

Race 6 347m M 15.05
BUNDABERG RUM STAKE
1 FRAUDSTER M CHRISTINE MEMOREY
2 TERRA TIDE M GLORIA PHILLIPS
3 BARNEY’S BEAST M PETER THOMPSON
4 TOOTSIE GIRL M MARK MUNN
5 GYPSY STAR M BERNARD KEFT
6 FAR TOO LATE M MARK TAYLOR
7 BIG EIGHTY M TIMOTHY MCVEY
8 VINTAGE PENNY M JANET SILVER

Race 7 347m M 15.25
NAMOI VALLEY INDEPENDENT STAKE
1 CLAIR BEAR M DENNIS MILGATE
2 CLOSING OVER M ROBERT DWYER
3 TRUCKIN’ THRU M ROBERT MUNN
4 LIAISON SOLDIER M BENJAMIN SPENCE
5 Vacant
6 RUBY’S ARE M ROBERT HOBSON
7 BIG MUMA’S HOPE M BENJAMIN SPENCE
8 HOWIE’S SHIRAZ M JAMES HOWARTH

Race 8 440m 4/5 15.40
GBOTA 1/6 WINS FINAL
1 KIA OCTANE 5 ROBERT WITHERS
2 HELLO ASHBY 5 ROBERT RYAN
3 ROGUE SHIRAZ 5 KENNETH BELL
4 ELITE CHEER 4 DAWN LEE
5 MISS CURLEW 5 STEVEN LANESBURY
6 RISKY ZOOLA 4 BENJAMIN SPENCE
7 MR. KODACHI 5 JUNE LANESBURY
8 BEAT’EM 5 KEVIN SILLS
9 POWERFUL UNIT 4 GEOFFREY ROSE
10 NO COMFORT 5 LEN HAARING

Race 9 440m NG 15.55
NORTHERN DAILY LEADER STAKE
1 BRUMBY TRICK 4 RUSSELL HARLAND
2 BELL’S HOPE 4 KENNETH BELL
3 BEACHIE SAND 3 GLEN MULLER
4 MISS MASON 4 RUSSELL HARLAND
5 FRANKS MELODY 3 PETER POWER
6 DIAMOND TIKI 3 GARY MCIVOR
7 ROGAN BLUE 5 STEPHEN HOWARTH
8 PEPSI GAITES 5 DANIEL HATCH

Race 10 440m 4/5 16.15
J.A.BERRY STAKE
1 KALAHUBI 5 BENJAMIN SPENCE
2 FREDDY COOPER 4 JUNE LANESBURY
3 THORPE 5 JEANETTE PRITCHARD
4 PSYCHIC 4 RUSSELL HARLAND
5 RUTLAND ROCK 5 MICHAEL RUTTLEY
6 NO COMFORT 5 LEN HAARING
7 CHLOE TANGA 5 KENNETH BELL
8 MEGATRON 5 JONATHON SHANLEY

Race 11 440m MX 16.35
JEFF TEEGE STAKES
1 BOND BOMBSHELL M TIMOTHY MCVEY
2 WHERE’S OLLIE 5 ROBERT WITHERS
3 CHIEF CICATRICE M CHRISTINE MEMOREY
4 MERLINE MAGIC M JANET SILVER
5 SATTLER’S BOND 5 BENJAMIN SPENCE
6 SHINNING GRACE 5 STEVEN LANESBURY
7 BLACK GAIRN 5 BERNARD KEFT
8 SCOTCH AN COKE 5 STEPHEN HOWARTH
9 VINTAGE COIN M JANET SILVER
10 SAMMY ME MATE M STEPHEN HOWARTH