Thursday 1st January 2009


Race 1 347m 4 13.15
GBOTA STAKES
1 MODERN WALKER 4 JOHN BUCKLEY
2 HIOS EXPRESS 4 JOHN BUCKLEY
3 DIAMOND TIKI 4 GARY MCIVOR
4 DAVY JET 4 BRIAN HORTON
5 Vacant
6 AT THE HOP 4 RAYMOND BOURKE
7 LOW PROFILE 4 GARY RYAN
8 TRACKER GAITES 4 DANIEL HATCH

Race 2 347m 5 13.35
LOCAL BRANCH GBOTA STAKE
1 MRS. BRIGHT 5 NEIL DALLISON
2 LONGWAY BINDIE 5 ROBERT BRAY
3 SILVER BRUCE 5 JANET SILVER
4 WYNMORE ROSES 5 JOHN CINI
5 Vacant
6 DARK STRIKE 5 GARY MCIVOR
7 CROWN TIKI 5 SCOTT BAKER
8 SCARY FEET 5 COLIN CALDWELL

Race 3 347m M 13.55
BUNDABERG RUM STAKE
1 COUNTRY’S GIFT M DANIEL HATCH
2 ENERGY INC M COLIN CALDWELL
3 SUNDAY JOY M GARY MCIVOR
4 SAMMY ME MATE M STEPHEN HOWARTH
5 NIP IT M RAYMOND BOURKE
6 ROCKY RAIDER M JOHN BASKETT
7 LORD TEDDY M LESLIE MANGOLD
8 GYPSY STAR M BERNARD KEFT

Race 4 347m MX 14.15
NAMOI VALLEY INDEPENDENT STAKE
1 SCOTCH AN COKE 5 STEPHEN HOWARTH
2 MARLOW’S BOY M WENDY BUCKLEY
3 GOODNA SPECIAL M GARY MCIVOR
4 ALL TICKER 5 JANET SILVER
5 IN ADDITION 5 GRAHAM NOVLEY
6 THINK FAST M UNAVAILABLE
7 MISS ADDIS ALLY 5 GLEN MULLER
8 LOCO BONITA 5 CECIL KENNEDY

Race 5 347m NG 14.35
NORTHERN DAILY LEADER STAKE
1 ARTHUR’S FANTASY 3 JANET SILVER
2 SPECIAL REX 3 BRYAN GARLAND
3 NINIANE’S DREAM 2 HAROLD KEELAN
4 TRUE KOBBLE 2 JOHN CINI
5 Vacant
6 JIMMY ARDFIRE 2 DANIEL HATCH
7 LUANN LEE 1 ROBERT DWYER
8 WHO’S HARRY 1 HAROLD KEELAN

Race 6 347m MX 14.55
GOOTA MIXED FINAL
1 PENNE SUE 5 PATRICK MARLEY
2 COOL WOOD GIRL 5 GEOFFREY ROSE
3 RAGING ROGER M CECIL KENNEDY
4 TENNESSEE LAD 5 BRYAN GARLAND
5 MERLINE MAGIC M JANET SILVER
6 LOOSE THREAD M JOSEPH KENNEDY
7 NASHVILLE HAZARD 5 BRYAN GARLAND
8 SHINNING GRACE 5 STEVEN LANESBURY
9 GYPSY STAR M BERNARD KEFT
10 FAR TOO LATE M MARK TAYLOR

Race 7 347m 5 15.10
J.A.BERRY STAKE
1 SPOT OF BOTHER 5 UNAVAILABLE
2 MONEY EVIL 5 JOHN BUCKLEY
3 STATE OF CHAOS 5 BRIAN CHIVERS
4 MEGATRON 5 JONATHON SHANLEY
5 Vacant
6 STEPBRO 5 BENJAMIN SPENCE
7 SEAMSTRESS 5 PETER POWER
8 PRETTY BRIGHT 5 NEIL DALLISON

Race 8 440m M 15.25
DOG HOUSE STAKES
1 WHITE BIRD M BERNARD KEFT
2 LIES ALOT M NEIL DALLISON
3 BLACK GAIRN M BERNARD KEFT
4 LIAISON SOLDIER M BENJAMIN SPENCE
5 JUST JUDE M RONALD LONG
6 JUST ISABELLE M RONALD LONG
7 VINTAGE PENNY M JEFF JONES
8 SNEAKY RAIDER M JOHN BASKETT

Race 9 440m NG 15.45
JEFF TEEGE STAKES
1 SPORTSMAN’S BLUE 1 DAVID ROSE
2 STAND UP TRACY 1 ROBERT DWYER
3 Vacant
4 BEACHIE SAND 3 GLEN MULLER
5 Vacant
6 SPECIAL CECIL 2 DAVID ROSE
7 Vacant
8 SWEET ELECTION 3 JUNE LANESBURY

Race 10 440m 4/5 16.05
2MO RADIO STATION
1 ABOUT ALICE 4 RAYMOND BOURKE
2 KATIE KRUMPER 5 GRAHAM NOVLEY
3 POWERFUL UNIT 4 GEOFFREY ROSE
4 WORTH THE RISK 5 LESLIE MANGOLD
5 MISS STONER 4 HELEN AYRE
6 WHERE’S OLLIE 5 ROBERT WITHERS
7 FRANKS MELODY 4 PETER POWER
8 SIENNA’S ANGEL 5 NEIL DALLISON

Race 11 440m 5 16.30
KAREN CARTER CHEMIST
1 HYPO SURFER 5 DAVID ROSE
2 KIA OCTANE 5 ROBERT WITHERS
3 MISS VENDETTA 5 GARY MCIVOR
4 ROGAN BLUE 5 STEPHEN HOWARTH
5 BINDY STRIKE 5 ROBERT DWYER
6 HUDSON BEAR 5 JANET SILVER
7 JUST AS HOT 5 JONATHON SHANLEY
8 MARANELLO 5 BENJAMIN SPENCE