Friday 11th December 2009


1 – THURGOOD HAULAGE STAKES MAID 350M 2.00 P.M.
1 VILLAGE GOSSIP – DOUGLAS SUTTON
2 OXLEY LORIAN – MAUREEN WEST
3 RATTLIN BONES – JEANETTE ROCHE
4 BLACK MULWEE – WILLIAM BROWN
5 JAK JAK – JEANETTE ROCHE
6 MISS JILLY – VICKI BYRNES
7 HOWLIN’ MERCY – ROGER O’NEILL
8 CRYSTAL VISION – TONY LEWIS

2 – SOUTH KEMPSEY TYRES STAKES MX 350M 2.20 P.M.
1 TAYLOR KAOS – JEANETTE ROCHE
2 PROJECT MODA – ARTHUR TURNBULL
3 SOUTHS ARE US – SHANNON SCOTT
4 MY POLLY POCKET – GARRY STREATFIELD
5 V A C A N T
6 MILWAUKEE MULWEE – WILLIAM BROWN
7 TOP CARRIE – MAXINE GLEESON
8 GYPSY PRINCE – DOUGLAS SUTTON

3 – FREDDO MEATS STAKES 4/5 Gd 350M 2.40 P.M.
1 NATURAL INSTINCT – RONALD GWYNNE
2 ALEXANDER MULWEE – WILLIAM BROWN
3 TOTALLY MANIC – TERRY HICKSON
4 PA’S GIFT – ARTHUR TURNBULL
5 DETECTIVE BOXER – FRANK SIMONETTA
6 ANIT NUCLEAR – GAVIN MAUNDER
7 ONE BELIEVER – PAUL FRASER
8 I’VE GOT SPRINGS – FRANK SIMONETTA

4 – CARPET COURT STAKES 5 Gd 350M 3.00 P.M.
1 PIN WITHIN – ROBERT BRANDOLINI
2 WORDLY GIRL – ANDREW PARKES
3 CORN BALL – NATHAN BAYLY
4 BENGO – DOUGLAS SUTTON
5 INTENT’S FORCE – JEANETTE ROCHE
6 SCOTCH ASSASSIN – TERRY HICKSON
7 DETECTIVE BENSON – FRANK SIMONETTA
8 LOWBOW – ARTHUR TURNBULL

5 – POINT PLUMBING STAKES 4/5 Gd 508M 3.20 P.M.
1 TONGUESTER – ROSANA STREATFIELD
2 SPEEDY DELIVERY – HENRY MCCARTHY
3 MINER’S MAN – PETER DEAN
4 AWESOME MELTDOWN – KANE HEUSTON
5 COURAN COVE – PETER MARSH
6 RICH CHANCE – TERRY HICKSON
7 POWERON VALLEY – WILLIAM BROWN
8 LATCHFORD – GARRY STREATFIELD

6 – BLUE PAWS FINAL 5 Gd 350M 3.40 P.M.
1 MULWEE BYE – WILLIAM BROWN
2 DETECTIVE BECK – FRANK SIMONETTA
3 SANDY DIAMOND – KANE HEUSTON
4 MARK’S ELECT – DAVID SMITH
5 SUPER STEEL – VICKI BYRNES
6 GYPSY TIME – DOUGLAS SUTTON
7 DETECTIVE LOGAN – FRANK SIMONETTA
8 UNION REP – DEBRA SPURGIN
9 ONE BELIEVER – PAUL FRASER
10 MY POLLY POCKET – GARRY STREATFIELD

7 – KEMPSEY XMAS CUP SPRINT FFA 350M 4.00 P.M.
1 SPIDER VALLEY – BRIAN DWYER
2 MISSY KUMHEER – RONALD GWYNNE
3 HALF A BUCCANEER – VICKI BYRNES
4 DETECTIVE GOREN – FRANK SIMONETTA
5 V A C A N T
6 WHAT NOT – DAVID SMITH
7 CHARLES DANIEL – MAUREEN WEST
8 RAIN DANCER – FRANK SIMONETTA

8 – GBOTA XMAS CUP FINAL FFA 508M 4.20 P.M.
1 STABLER – FRANK SIMONETTA
2 CASHMERE MARIE – DIANNE CRAIG
3 OBSESSION – KARL MILLER
4 PAUL’S PRINCESS – GAVIN MAUNDER
5 CASHMERE SUPREME – DIANNE CRAIG
6 WHIZZER WATSON – MAUREEN WEST
7 LITTLE EGYPTIAN – JEANETTE ROCHE
8 COOL ROCK HERO – ROGER O’NEILL
9 TONGUESTER – ROSANA STREATFIELD
10 FAST PICKUP – HENRY MCCARTHY

9 – CLARK BEDDING STAKES 5 Gd 508M 4.40 P.M.
1 BLUE WAVES – ARTHUR TURNBULL
2 TAX TIME – FRANK SIMONETTA
3 MRS. MCMILLAN – DOUGLAS BROWN
4 STUNNED STARE – WILLIAM BROWN
5 TANDAYA MISS – ARTHUR TURNBULL
6 PIN THE KING – ROBERT BRANDOLINI
7 SURF SKI – DOUGLAS BROWN
8 FOR YOU DAD – TONI WATERS