Saturday 15th November 2008


Race 1 350m M 13.30
HOT N TASTY
1 GYPSY DIAMOND M DOUGLAS SUTTON
2 HIGHWAY ANGEL M CHARLES HARDY
3 SPEEDSTER M JOHN COOPER
4 WHAT A SMILE M RONALD GWYNNE
5 DETECTIVE LOGAN M FRANK SIMONETTA
6 DINJERRA BEAUTY M RODNEY SHEATHER
7 BLINDING BULLET M JEANETTE ROCHE
8 MULWEE HAGEN M UNAVAILABLE
9 WOLFMAN JACK M JEANETTE ROCHE
10 PHIL’S DREAM M CHARLES HARDY

Race 2 350m M 13.50
LICK ITALIAN ICE CREAMRY
1 DETECTIVE BOXER M FRANK SIMONETTA
2 FOND LEE M CLIFFORD COOPER
3 AWESOME MAMA M TONI WATERS
4 HOW I SURVIVED M RETA BROWN
5 ROCKIN’ RAIDER M JEANETTE ROCHE
6 I’M CONFUSED M DOUGLAS SUTTON
7 OUR MISS ANGEL M CHARLES HARDY
8 BRIGADIER BEDE M ARTHUR TURNBULL
9 PHIL’S DREAM M CHARLES HARDY
10 MASTER RIDDLER M JEANETTE ROCHE

Race 3 350m 5 14.10
POINT PLUMBING STAKES
1 JAMEE NIKTAW 5 SHIRLEY WATKIN
2 JAY JAY 5 DOUGLAS BROWN
3 CITY RANGER 5 WILLIAM BROWN
4 BRIGADE VALLEY 5 BRIAN DWYER
5 STABLER 5 FRANK SIMONETTA
6 PHIL JUNIOR 5 PHILLIP HALL
7 DALLARENEE STAR 5 MAUREEN WEST
8 MAMA’S SUGAR 5 TONI WATERS
9 SHERYLE’S DREAM 5 ARTHUR TURNBULL
10 INTENT’S FORCE 5 JEANETTE ROCHE

Race 4 350m 5 14.30
MACLEAY HOTEL STAKES
1 ROYAL ROCKA 5 MAUREEN WEST
2 JAIBY JINGLES 5 DAVID MARSHALL
3 ROYAL SPLINTER 5 JEANETTE ROCHE
4 TOO DARN HOT 5 STEPHEN ATTWATER
5 DETECTIVE BAREK 5 FRANK SIMONETTA
6 SMALL REGARDS 5 CLIFFORD COOPER
7 CAWBOURNE SOX 5 RETA BROWN
8 LETHAL DUCHESS 5 ROSLYN LITTLE

Race 5 350m 5 14.50
CLARK BEDDING STAKES
1 DARB’S WAY 5 SHANE CARTWRIGHT
2 TRY SOME MAGIC 5 RODNEY SHEATHER
3 DETECTIVE BECK 5 FRANK SIMONETTA
4 GYPSY PRINCE 5 DOUGLAS SUTTON
5 SKATTY LIKE MUM 5 JEANETTE ROCHE
6 I’VE GOT SPRINGS 5 FRANK SIMONETTA
7 POWER OF EMMA 5 NEVILLE ROBERTSON
8 HIGHWAY ROCKET 5 CHARLES HARDY

Race 6 350m 4/5 15.10
FREDDO MEATS FINAL
1 STORMY SAPPHIRE 5 JULIE-ANNE OLDFIELD
2 NIPPER FIRE 5 JEANETTE ROCHE
3 CAMDEN DREAM 5 NORMAN CAMERON
4 MALLAIG MOHR 4 GREGORY CARRAGHER
5 CANDY PATCHES 5 ROBERT GOODWIN
6 HARRY’S POWER 5 GREGORY CARRAGHER
7 AIRBORNE CREW 5 GREGORY CARRAGHER
8 DETECTIVE EAMES 5 FRANK SIMONETTA
9 HIGHWAY ROCKET 5 CHARLES HARDY
10 BANDIT HIGHWAY 5 CHARLES HARDY

Race 7 350m 5 15.30
CARPET COURT STAKES
1 SAWTELL SAM 5 MAUREEN WEST
2 PA’S GIFT 5 RODNEY SHEATHER
3 FLYARD LASS 5 JEANETTE ROCHE
4 EMI SHIRAZ 5 PHILLIP HALL
5 HEZA CRACKERJACK 5 DOUGLAS SUTTON
6 JOE HENRY 5 GREGORY CARRAGHER
7 DON’T TOUCH IT 5 SHIRLEY WATKIN
8 DORA ROXON 5 GREGORY CARRAGHER

Race 8 350m 3/4 15.50
AKUBRA SPRINT
1 HIGHWAY MITZIE 3 DAWN LYNCH
2 MISSY KUMHEER 4 RONALD GWYNNE
3 GEORGE JETSON 4 DAVID MARSHALL
4 BROWN SUGAR 3 JOANNE ROSE
5 MULLIGAR LANE 4 STEPHEN ATTWATER
6 SILENT BRETHEREN 4 MAUREEN WEST
7 TREV 4 LORRAINE HINE
8 MOZZIE’S GIRL 4 UNAVAILABLE
9 SPOTTED ASSASSIN 3 WILLIAM BROWN

Race 9 350m 5 16.10
SOUTH KEMPSEY TYRES STAKES
1 FRANKY RONDOR 5 DAVID MARSHALL
2 BANDIT HIGHWAY 5 CHARLES HARDY
3 ELITE VALLEY 5 BRIAN DWYER
4 FORMER LEIGH 5 JOHN PHILLIPS
5 LITTLE LOU LOU 5 DAWN LYNCH
6 DETECTIVE BENSON 5 FRANK SIMONETTA
7 MULWEE SUE 5 SABRINA BROWN
8 TOTAL PANIC 5 ROBERT BRANDOLINI

Race 10 508m 4/5 16.30
SOUTH SIDE MINI MART STAKES
1 DES ROGAN 5 SHANE CARTWRIGHT
2 BATTLER’S BEST 4 MAUREEN WEST
3 LET’S DO IT 5 DEBRA SPURGIN
4 ZACAVIER 4 RONALD GWYNNE
5 SAINTLY KISS 4 GREGORY CARRAGHER
6 FAST PICKUP 4 HENRY MCCARTHY
7 BENROGUE 5 DOUGLAS SUTTON
8 LEXIE LANE 4 STEPHEN ATTWATER
9 FORGOTTEN SON 5 MAUREEN WEST
10 SPEEDY DELIVERY 5 HENRY MCCARTHY

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments