Tuesday 11th November 2008


Race 1 420m M 18.45
FOSTERS MAIDEN STK
1 OUR SOLVER M ROBERT ALCHIN
2 JUST HONEY M TIM BILLIN
3 ALLEGRO GAMBLER M NEVILLE ROBSON
4 WEBBER M K JORDEN
5 DISINTERGRATE M ROBERT ANDREWS
6 FORCE THE SHOT M COLIN KNOWLAN
7 ANVIL WEAPON M SCOTT ELLEM
8 GOLD COLT M JAMES SAUNDERS

Race 2 420m FFA 19.07
S & L SAND & GRAVEL INVITATION
1 BLIMEY 1 JOHN FREE
2 YORKLEA VALLEY 3 ANTHONY MARRAS
3 SKY LION 4 JANE CARRUTHERS
4 ROMAN’S KNOW 1 MARGARET DWYER
5 INTEGRITY BOY 4 ROBERT ANDREWS
6 HIFI ALLEGRO 4 NEVILLE ROBSON
7 KULU MYSTIQUE 4 KIM GOODING
8 BOBALONG FRIEND 3 JAMES MADIGAN
9 NEW KING 4 MARGARET DWYER

Race 3 635m NG 19.26
RON WINKLER SMASH REPAIRS B8
1 HEWITT 5 JAMES ROBINSON
2 MISS CARRUTHERS 5 PETER O’MALLEY
3 SHE’S A PENSKE 5 ROBERT ANDREWS
4 SPECIAL PHANTOM 3 JOHN FREE
5 LONA BAR 4 GEORGE MORSCHEL
6 SMART CHOICE 4 ROBERT GILTINAN
7 BIKINI BEACH 5 HELEN KEEP
8 MUSH MUSH 4 GARY PEEL
9 RECENT FORTUNE 5 HELEN COOPER
10 RED BIKINI 5 HELEN KEEP

Race 4 520m M 19.42
RENZO PARK MAIDEN STK
1 BLAZING BABE M ANNETTE CASTLES
2 VALABARB M DEAN TURLEY
3 WAR GENERAL M DEAN TURLEY
4 KULU FLIGHT M JOHN CLARSON
5 UNO PLAY BOY M HELEN KEEP
6 LIES ALOT M CRAIG LAST
7 BEAT THE BUS M LESLEY GREEN
8 DONNA’S MEMORY M LESLEY GREEN
9 ITALIAN RED M LORNA COATES

Race 5 520m NG 20.05
JOHN STOLLERY B/PAWS NOV FNL
1 RUM RUMBLE 3 STEPHEN KAVANAGH
2 FANTASTIC SHIRAZ 5 THOMAS FLANAGAN
3 GUN RUMBLE 4 STEPHEN KAVANAGH
4 NOT AMUSED 4 SHANE STAPLES
5 ANDAD’S BOY 5 JEFFREY SMITH
6 FREAKY’S FLYER 4 GARY PEEL
7 JUNIOR JAYDEE 4 DENISE ROBINSON
8 AMIKA 5 PATRICIA BLORE
9 LATEST FLAME 4 PETER MOSS
10 MISS CARRUTHERS 5 PETER O’MALLEY

Race 6 635m NG 20.24
HARVEY’S TOWING STAYERS FNL
1 KARANNE BELLE 3 WILLIAM MORRIS
2 OAKLAND SPIRIT 4 GARY CLARKE
3 SASSY SPRITE 1 JAMES MADIGAN
4 FAST DREAM 1 DEAN TURLEY
5 KULU TITAN 5 JOHN CLARSON
6 THISTLE WHISTLE 5 HELEN KEEP
7 IMAGINE MIDNIGHT 5 MICHAEL ENSBY
8 EVIL ANGEL 5 LESLEY GREEN
9 RED BIKINI 5 HELEN KEEP
10 SUZY TEYS 5 SUSAN TEYS

Race 7 520m FFA 20.42
TONY TURCATO PAINTING STK
1 RICH PROSPECT 3 RICHARD GODWIN
2 KULU WARRIOR 2 JOHN CLARSON
3 SHY SHAZONI 4 JAMES MADIGAN
4 ESKIMO DANCER 4 REG HAZELGROVE
5 YORKLEA CITY 2 ANTHONY MARRAS
6 DADDY LA PLUME 3 JAN FINNERAN
7 WATTS WISE 4 LEE WYLIE
8 GO WILD CAZA 4 LEE WYLIE

Race 8 520m NG 21.05
LISMORE WORKERS CLUB CUP FNL
1 KATAKOLO 1 DENISE ROBINSON
2 VIVALDI STAR 5 JASON MACKAY
3 WHIRLY STORM 4 REG HAZELGROVE
4 LORD ELITE 2 LESLEY GREEN
5 INTELLIGENCE 2 LEE WYLIE
6 LUCKY FINA 1 MICHAEL LANDRIGAN
7 LETHAL MARISKA 3 JAN FINNERAN
8 BORAT 3 JOHN CARRUTHERS
9 WATTS WISE 4 LEE WYLIE
10 BOBALONG FRIEND 5 JAMES MADIGAN

Race 9 520m 4/5 21.24
GREYHOUND NSW APRECIATION STK
1 MIDNIGHT HONCHO 5 REG HAZELGROVE
2 BIG LESSON 5 JAN FINNERAN
3 LATEST FLAME 4 PETER MOSS
4 SILICONE BOB 5 JAMES ROBINSON
5 CEE CLAY 5 HELEN KEEP
6 YORKLEA TIGER 5 JANE CARRUTHERS
7 COMPACT JOURNEY 5 JANE CARRUTHERS
8 SMILING SHIRAZ 5 JOHN FREE
9 HE’S CLASSY 5 ALFRED LOVE
10 YORKLEA PRINCE 5 JOE COTRONEO

Race 10 520m 5 21.42
NORTHERN RIVERS GBOTA STAKE
1 DEE FLAWLESS 5 ROBERT ANDREWS
2 ORIGINAL STATE 5 LESLEY GREEN
3 KILLAWATTS 5 DONALD WATTS
4 LOST IN FRANCE 5 C CARTER-KING
5 CRESCENT BLACKIE 5 COLIN NOWLAN
6 SASSI NELLA 5 HELEN COOPER
7 GENISTA REIGN 5 NEIL FALLS
8 RUMBLE AMIGO 5 STEPHEN KAVANAGH
9 GREETINGS 5 C CARTER-KING
10 HE’S CLASSY 5 ALFRED LOVE

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments