Tuesday 16th October 2012

Greyhound Box Draw For Lismore – Tuesday 16th October 2012

Race No. 1Centrebet Lismore Gbota Stk06:41PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Lismore Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GRAMPS’ GIFT16278NBTM E Menken (Warragai Creek)
2VELOCITY HIGH14224FSHR M Giltinan (Ormeau)
3SEBASTIAN VALE24321NBTG Northfield (Leeville)
4TRANQUIL GO TOF715130.48G C Robertson (Junction Hill)
5MORE CABERNET3614FSHA J Lang (Stratheden)
6DASHIKI TRICK83164FSHT C Wilson (Duranbah)
7BRALYN GREBES3T66230.24T O Tzouvelis (Ormeau)
8PHANTOM JEWELS56524FSTDJ W Free (Fairy Hill)
9LUZON LAD55166FSHM E Menken (Warragai Creek)
10VIBRANT CLOUD75338NBTG W Lowe (Ellangowan)
Race No. 2John Stollery (1-3 Win) Ht107:05PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Lismore Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BRALYN CASEY18411NBTG A Clegg (Mudgeeraba)
2JACKS ZAC212FSHA Azzopardi (Londonderry)
3STOP SCRAMMIN’1FSHD J Irwin (Maudsland Qld)
4SHARLARNI23371NBTB Beach (Mckees Hill)
5TIGER BEAR85412NBTG L Dart (Dulguigan)
6SIR HARA41145FSHG Dart (Dulguigan)
7MARBEC17433FSHG M Zahra (Killabakh)
8ORARA TANKF2351NBTG J Smith (Coutts Crossing)
9MR. NURRA12574FSTDC L Northfield (Stratheden)
10KIDATEE TERRY1738530.35S G Keep (Casino)
Race No. 3Supervite Hi Perform (0-4 Win)07:23PM (NSWtime)
Grade 5 event over 635 Metres at Lismore Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MYSTERIOUS LAD33273NBTM A Johnson (Bentley)
2QUIET ACHIEVER53574NBTK Hawkings (Mount Samson)
3PLANETARY46224FSTDR B Burman (Park Ridge)
4CRESCENT ANDY42527FSTDG W Cluss (Woodview)
5MORTUS MISSILE67154FSHT R Mort (Parkwood)
6SATAN SADDLE54434NBTA E Keep (Deception Bay Qld)
7LAYBACK CLOUD57342NBTG W Lowe (Ellangowan)
8INDEPENDENCE68334FSTDM A Johnson (Bentley)
9LUCAS COUNTRY44138FSHR Oneill (Toormina)
10ASTROLOGIST44144FSTDA G Zammit (Willowvale)
Race No. 4John Stollery (1-3 Win) Ht207:41PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Lismore Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GRIM GRIPPER1541830.55R J Newstead (Yorklea)
2EASY DRINKING54532NBTC Northfiel (Stratheden)
3ORARA MAREE16741NBTG J Smith (Coutts Crossing)
4BOJANGLES BEST24242NBTK M Snow (Cornubia Qld)
5ABIT CRAZY21225FSTDJ Mcgrory (Goonellabah)
6MOLLY’S ACE75432NBTR Palmer (Nunderi)
7WOOBERA SURF43563FSHG Dart (Dulguigan)
8BRALYN SHANETTE3122130.10S G Keep (Casino)
9ICE CAVIAR11527FSHT O Tzouvelis (Ormeau)
10DREAM TIME GIRL56325NBTP N Lavis (Tregeagle)
Race No. 5Lismore Workers Club Cup Ht108:05PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Lismore Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1JAKE’S THUNDER37162FSHJ Warner (Thagoona Qld)
2FOUR WINDS1223230.36J A Finneran (Naughtons Gap)
3CADENCE24376FSHF J Harris (Kanahooka)
4EL TOREADOR4541530.12
5BOGIE HIGH1162FNBTR J Ayre (Burpengary)
6TOUGH AS55536NBTR D Ball (Prenzlau)
7IMA GEISHA GIRL28223FSHR J Kay (Lowood)
8OZO GOOD21132FSHR D Ball (Prenzlau)
9PACIFIC PRINCE3415430.19T O Tzouvelis (Ormeau)
10TARKS ROYALE13541NBTJ Thompson (Shannon Brook)
Race No. 6Lismore Workers Club Cup Ht208:23PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Lismore Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ROYAL OSCAR2324730.17G R Clarke (Kyogle)
2STARLINER1232130.36P G Fuller (Woodburn)
3YOUNG SNOZZ14573FSHG R Fennelly (Merrimac Qld)
4GOTTA BE FANCY44111FSHA Azzopardi (Londonderry)
5COLD FUSION4216330.11N A Falls (Backmede)
6BOGIE KING6121630.31R J Ayre (Burpengary)
7MASTER BRUTUS13111FSTDP Cauchi (Tugun Qld)
8BELLAGIO LAD31243FSHR D Ball (Prenzlau)
9COMPACTO82457FSTDR B Gilmore (Grafton)
10BRALYN MIDGE31135NBTD J Irwin (Maudsland Qld)
Race No. 7Sportingbet Super Stayers Serie08:42PM (NSWtime)
Special Event event over 720 Metres at Lismore Of $2,695 Prizemoney.
1st: $1,680 2nd: $490 3rd: $245 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1RAY’S GIRL55688FSTDT O Tzouvelis (Ormeau)
2ZACONIE4117642.98J G Chapman (Grafton)
3MR. CALUELA43243FSHD G Righetti (Kellyville)
4SIZZLING SHIRAZ22634FSHK Hawkings (Mount Samson)
5SMILEY CLOUD72423FSTDG W Lowe (Ellangowan)
6BA BLING61131FSTDG C Keep (Burpengary Qld)
7HAIL A MAIL85675FSTDD R Heilbronn (Raceview)
8WESTERN DIAMOND26834NBTT O Tzouvelis (Ormeau)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Lismore Workers Club Cup Ht309:05PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Lismore Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PADDY WACKF116129.91M W Patterson (Iluka)
2WISE FORECAST1136130.34R J Hazelgrove (Park Ridge Qld)
3SELDOM SAID12112FSHJ L Mchugh (Logan Reserve)
4MISS JOYFUL2681530.38R C Cooke (Woodview)
5PHANTOM LION3554330.22J W Free (Fairy Hill)
6ALEX THE GREAT13247FSHP Cauchi (Tugun Qld)
7NEVER TELL11147NBTA Southee (Beenleigh)
8CAKES AND PIES12352FSHR D Ball (Prenzlau)
9HEAVY WEIGHT4436630.39A E Keep (Deception Bay Qld)
10PUNCH ONE OUT1133130.21G R Fennelly (Merrimac Qld)
Race No. 9Lismore Workers Club Cup Ht409:23PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Lismore Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WILD ACEF853229.89R Palmer (Nunderi)
2EXCLUSIVE ONE11738FSHD G Righetti (Kellyville)
3MISS MILKSHAKE73842NBTR D Ball (Prenzlau)
4COOL TRICK25214FSHR D Ball (Prenzlau)
5FREE WILL11612FSHA Azzopardi (Londonderry)
6CAVENDISH FLYER31154FSHG P Sattler (Marks Point)
7BOGIE MAGIC25731FSHR J Ayre (Burpengary)
8RUN BOLT RUN2111629.97K M Snow (Cornubia Qld)
9SHANGHAI ROSE13111FSHR J Kay (Lowood)
10CAPTAIN CLOUD1461230.74G W Lowe (Ellangowan)
Race No. 10Centrebet Stakes09:42PM (NSWtime)
Mixed event over 420 Metres at Lismore Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ELLY MAE TRICK7231124.28D C Schafer (Ettrick)
2COOPER’S BEAR2425224.42D J Armfield (Casino)
3MY VERY OWN8512424.18D J Irwin (Maudsland Qld)
4BILLY BRADY6457324.30F F Geary (Junction Hill)
5TRANQUIL LILY1623324.36G C Robertson (Junction Hill)
6MOE TRICK1214624.25D C Schafer (Ettrick)
7MRS. SLOCOMBE1555224.40K C Neave (Ulmarra)
8SISTA VISTA5335624.23J M Gauld (North Casino)
9PLAYFUL ELLY38171NBTP N Lavis (Tregeagle)
10KIKEM RIDDLER6557124.26T O Tzouvelis (Ormeau)