Tuesday 22nd March 2011

Box Draw For – Tuesday 22nd March 2011

Race No. 1Laser Plumbing Maiden06:42PM (NSWtime)
Maiden event over 420 Metres at Lismore Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MR. THUNDERBALLJ A Finneran (Naughtons )
2RUSTIC SURPRISE85W H Gilbert (Yorklea)
3TORA RUSHG L Dart (Dulguigan)
4CRASHER KARANNED King (Ballina)
5VIENTIANE47662D A Turley (Leeville)
6CAPTAIN54337R D Alchin (Ellangowan)
7HIGHLAND LADY35722B H Beach (Mckees Hill)
8KARINYA POPPY767B Morgan (Greenridge)
9SPIRIT OF VESSIE4R D Ball (Prenzlau)
10SNICKERING5A D Monaghan (Clergate)
Race No. 2Summerland Trophies Stake07:05PM (NSWtime)
Grade 5 event over 420 Metres at Lismore Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SEBASTIAN VALE114F6G Northfield (Leeville)
2QUICK AND 86145D M Crates (Nunderi)
3YORKLEA THUNDER4631TW H Gilbert (Yorklea)
4COMMANDO CLOUD33583G W Lowe (Ellangowan)
5BRINDLE GINGER1561K J Bukowski (Giru)
6JACK ADIOS26641K J Ackling (Leeville)
7RICH DEBATE33245R Godwin (Coutts Crossing)
8PHANTOM LION13322J W Free (Fairy Hill)
9SPRING SPARTAN81374V W Sorrenson (Casino)
10MR. QUICK31788D M Crates (Nunderi)
Race No. 3Oatens Retravision Mixed Final07:23PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 420 Metres at Lismore Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1JOY WILL52333S Kempshall (Sandy Crossing)
2SPINE CHILLER4W T Smith (Casino)
3LORIAN JOY47464V Sorrenson (Casino)
4RANGER TRICK3D C Schafer (Ettrick)
5LONG BLACK TRAIN1A D Monaghan (Clergate)
6HANG TEN TRICK2D C Schafer (Ettrick)
7SHOCK REACTION52P J Simpson (Stratheden)
8MISS WINSALOT451S E Teys (Ballina)
9BIT OVA BUZZ5M Patterson (Iluka)
10SNICKERING5A D Monaghan (Clergate)
Race No. 4Greg Clark Building Pty Ltd07:41PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Lismore Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BAMIDELEA D Monaghan (Clergate)
2MANY SOCKSFM Mcardle (Tugun)
3LIL’ BIT SWEETER5224G E Geary (Kyarran)
4FLYING RUBY276R J Vrckoff (Leeville)
5RUMBLE DYNAMO2S J Kavanagh (Dungay)
6DELILAH BOY47R J Vrckoff (Leeville)
7GEORGIOUS GIRL22324K Boan (Kynumboon)
8BLONDE LASS23325B H Beach (Mckees Hill)
9CAPITAL COUNTESS5K Neave (Ulmarra)
10OPELIO86W H Gilbert (Yorklea)
Race No. 5Lismore Paint Centre Stake08:05PM (NSWtime)
Grade 5 event over 635 Metres at Lismore Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1YORKLEA DASH67532M R Hay (Oxenford)
2PINK LADETTE47737L Green (Nimbin)
3GIGGLING22551R M Giltinan (Ormeau)
4BILLY 14353P J O’Malley (Leeville)
5*** VACANT BOX ***
6ELUSIVE ANGEL73441C W Graham (Wiangaree)
7SPIRITED GIRL71288R J Vrckoff (Leeville)
8 JACK45511R M Giltinan (Ormeau)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Bank Of Queensland – Lismore08:23PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Lismore Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1RACE RANGER54313D E Kells (Stratheden)
2PRINCESS SIN65234M A Johnson (Bentley)
3YORKLEA MAGIC14414P Lavis (Tregeagle)
4POSTIE’S PICK57225J C Watts (Kyogle)
5YORKLEA MASTER75134A Marras (Yorklea)
6PICCOLO BACIO33334F L Hancock (Spring Grove)
7RICH ACCENT31265R Godwin (Coutts Crossing)
8SUCH A RUKKAS47136G L Dart (Dulguigan)
9ROBBED18186D A Turley (Leeville)
10HESA GOOD LAD44745J Cotroneo (Clovass)
Race No. 7Geoff Irwin/bob Delaney Mem Fn08:42PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Lismore Of $3,030 Prizemoney.
1st: $2,000 2nd: $500 3rd: $250 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SOBBING DESTINY162P J Simpson (Stratheden)
2TECHNO DANCE75564M C Tharle (Redland Bay)
3SOLD IT65373T G Zammit (Willowvale)
4GORDON GHEKKO13232K Neave (Ulmarra)
5CHOCOLATE SKY16211J D Ahern (Stafford)
6JO’S COLLISION32464S G Staples (Ellangowan)
7MRS. SLOCOMBE22121K Neave (Ulmarra)
8BRALYN TERRY51123B J Northfield ( Casino)
9MONKEY SEE27665M D Reid (Old Bonalbo)
10SARTORIAL CLOUD21465G W Lowe (Ellangowan)
Race No. 8Nth Rivers Regional Rby League09:05PM (NSWtime)
Mixed event over 420 Metres at Lismore Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1RATATOUILLE27113R D Alchin (Ellangowan)
2REDEX17381D A Turley (Leeville)
3HANIFY’S IDOL1112FC W Graham (Wiangaree)
4ALBERT ROSE HI54242T W Thompson (North Lismore)
5GREED IS GOOD17752K Neave (Ulmarra)
6WHAT ABOUT BILLY31141S R Carr (Fennell Bay)
7ROYAL OSCAR51521G R Clarke (Kyogle)
8MIAMI GOLD53577B M Stephens (Meerschaum Vale)
9WASTAGE44483J Cotroneo (Clovass)
10EL GENERALE42867R D Alchin (Ellangowan)
Race No. 9Ke & K Gava Bricklaying Stake09:23PM (NSWtime)
Grade 5 event over 420 Metres at Lismore Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1WOPA54631B J Caden (Leeville)
2NASTY KANTASTA2254FS G Kempshall (Sandy Crossing)
3BEAU WE KNOW12228R C Duncan (Casino)
4RICH HARMONY21433R Godwin (Coutts Crossing)
5KANUNA MISS52355A D Monaghan (Clergate)
6ASHLEIGH’S CHARM32317A J Castles (Naughtons Gap)
7TOWTRUCK BOY62541R W Andrews (Stratheden)
8SAVAGE CROSSING13164B J Caden (Leeville)
9MONKEY DOO3615M D Reid (Old Bonalbo)
10PERPLEXING CLOUD17725G Lowe (Ellangowan)
Race No. 10Coffee Addictions Mobile Cafe09:42PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Lismore Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SARTORIAL CLOUD21465G W Lowe (Ellangowan)
2TRINCOMALEE33357S A Smith (Doubtful Creek)
3IT’S MY LIFE52115A J Lang (Stratheden)
4MISS MOOLA87438J D Ahern (Stafford)
5MAJOR CLOUD45372G Lowe (Ellangowan)
6THERMAL IMAGE68128J Chapman (Grafton)
7ARETHA TRICK42114D C Schafer (Ettrick)
8FAVOURED ONE64226M Mcardle (Tugun)
9KULU FAITH24216K A Gooding (Bentley)
10SHAUN THE SHEEP74127G A Clegg (Mudgeeraba)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments