Tuesday 2nd June 2009


Race 1 420m M 18.50
LISMORE GBOTA FUNCTION CENTRE
1 BOBALONG BILLY M
2 ALLEGRO QUEST M
3 SINGLE CHANT M PETER FULLER
4 ORARA JACK M GARY SMITH
5 MOUNTAIN CREEK M
6 OCTANABLE M STUART CHARMAN
7 BARUNGA M
8 MOOBALL ENFORCER M KEVIN LANGFORD
9 BARCAROL M GARY PETTERSEN
10 GOLD NEBO M

Race 2 420m 4/5 19.08
BANGALOW COMBINED RURAL TRADERS
1 BRAD RAIL 5
2 BILKO 4 GLENDA DART
3 AMAZING PHANTOM 4 JOHN FREE
4 SLEEK SILHOUETTE 5 MAURICE MCARDLE
5 ALLEGRO CHARM 5 NEVILLE ROBSON
6 PARIS ON HIGH 4 ROBERT ALCHIN
7 JUNIOR JAYDEE 5 DENISE ROBINSON
8 CORPORAL O’REILY 5 DEAN TURLEY
9 BONNIE SAL 5 PETER FULLER
10 FREE KNIGHT 5 HELEN COOPER

Race 3 520m 5 19.26
WAYNE SHEPHERD CONCRETING FINAL
1 ONE SHY 5 REG GARDOLL
2 PIANELLA 5 HELEN COOPER
3 BECK’S JAYDEE 5 DENISE ROBINSON
4 SPIRITUAL CLOUD 5 GAVIN LOWE
5 KULU ROYAL 5 KIM GOODING
6 DINJERRA BLAZE 5 RODNEY SHEATHER
7 ORARA FLASH 5 GARY SMITH
8 SUNBURNT TZAR 5 GARRY CLUSS
9 BONSAI CLOUD 5 GAVIN LOWE
10 SUPREME ALLEGRO 5 NEVILLE ROBSON

Race 4 520m M 19.42
IVERSON FENCING STAKE
1 MAMMA CASS M GARY PEEL
2 TULLYMORGAN TOM M CRAIG CARRAGHER
3 SMOKELESS SMOKE M C CARTER-KING
4 JUNIOR AGOGO M TOM TZOUVELIS
5 EBONY ZAC M C CARTER-KING
6 WILL WE KNOW M MICHAEL ENSBY
7 MARON’S MADAM M MARILYN JOHNSON
8 TWOFOLD BAY M JAMES ROBINSON
9 DUNBIBLE DOLL M COLIN WALKER
10 JUST WANNABEE M LESLEY GREEN

Race 5 520m 4/5 20.05
BALLINA KITCHEN WIZARDS HT 1
1 NICCI NITRO 5 ROBERT GALE
2 GOTTA HAVE FAITH 5 FAYE CURREY
3 ZIPPLEE 5 PETER SIMPSON
4 SMACKO 5 DEAN TURLEY
5 5 MARILYN JOHNSON
6 FREAKY’S FLYER 4 GARY PEEL
7 DRIPPING WET 5 TOM TZOUVELIS
8 SUPREME ALLEGRO 5 NEVILLE ROBSON
9 GREETINGS 5 C CARTER-KING
10 BINGO VALE 5 C CARTER-KING

Race 6 635m 4/5 20.24
ALSTONVILLE KITCHENS STAKE
1 YORKLEA GLORY 4 ANTHONY MARRAS
2 EBONY ENFORCER 5 GLEN NORTHFIELD
3 SAILAWAY CHISHO 5 C CARTER-KING
4 GROWTH STATE 5 WAYNE HICKS
5 SPRITELY BABE 5 JAMES MADIGAN
6 CHEEKY PRINCE 5 TOM TZOUVELIS
7 BATTLE BROTHER 5 GARRY STREATFIELD
8 OBJECTION 5 GLEN NORTHFIELD
9 AUSSE VALE 5 GLEN NORTHFIELD
10 DINJERRA BEAUTY 5 RODNEY SHEATHER

Race 7 420m 4/5 20.42
ELDERS BALLINA BLUE PAWS FNL
1 CLUB SPORTZ 5 WILLIAM MORRIS
2 HE’S CLASSY 5 ALFRED LOVE
3 SOOKIE TAWDRY 5 WILLIAM SMITH
4 THINGS WE KNOW 5 RONALD HANDLEY
5 KULU FLAME 5 JOHN CLARSON
6 RELENTING 5 WILLIAM DAVIES
7 BRANDON RIVER 4 MAURICE MCARDLE
8 KULU ROSE 5 JOHN CLARSON
9 HIGH ON HIGH 5 DOUGLAS PARKINSON
10 JAYDO’S NEGLECT 5 MALCOLM RUSSELL

Race 8 520m 4/5 21.05
MET GRONO TRANSPORT-RESERVE GR
1 LAWVEK 4 MAURICE MCARDLE
2 RIVER SEINE 5 ASHLEIGH WILLIAMS
3 BONSAI CLOUD 5 GAVIN LOWE
4 5 JOHN FREE
5 UNCLE ERNIETTA 5 GLENDA DART
6 MAXIE’S CHARIOT 5
7 TONGUESTER 5 ROSANA STREATFIELD
8 TEDDY TO GO 4 RONALD MCCALMAN
9 UNO MISSIE 5 MARILYN JOHNSON
10 SASSI NELLA 5 HELEN COOPER

Race 9 420m 5 21.24
BALLINA SEAGULLS RLFC STAKE
1 SUNSET RIDE 5 ROBERT HUMPHREY
2 ORARA MAGIC 5 GARY SMITH
3 AZURE ALLEGRO 5 NEVILLE ROBSON
4 ROCKET MONSTER 5 COLIN WALKER
5 MISS GRIP IT 5
6 CALYPSO SLAYER 5 TOM TZOUVELIS
7 POLDAR FORCE 5 GLENDA DART
8 GWAPO 5 NEIL FALLS
9 OFF THE CHAIN 5 COLIN WALKER
10 DETWIELER 5 ROBERT GALE

Race 10 520m 4/5 21.42
EAST BALLINA BOOZATORIUM HT 2
1 LOST IN FRANCE 5 C CARTER-KING
2 RHONDA’S DREAM 5 DEAN TURLEY
3 MYSTERY BOND 5 JANICE MCLEAN
4 SUPER TRUMP 5 PETER SIMPSON
5 GO YOURSELF 5 ANNETTE CASTLES
6 WICKED TWIST 5 PETER SIMPSON
7 NINE DART FINISH 5 KEVIN LANGFORD
8 ARTY HERMAN 5 TOM TZOUVELIS
9 BINGO VALE 5 C CARTER-KING
10 LISSINO SAL 5 JOE COTRONEO

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments