Tuesday 2nd October 2012

Greyhound Box Draw For Lismore – Tuesday 2nd October 2012

Race No. 1Fernleigh Spring Water Gbota Md06:42PM (NSWtime)
Maiden event over 420 Metres at Lismore Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ON THE SCALEFSHP Lavis (Tregeagle)
2WHAT A PICTURE7FSHT J Jordan (Ettrick)
3MIDNIGHT CALLER422NBTA J Castles (Casino)
4HOT ENCOUNTER3NBTP Lavis (Tregeagle)
5LYN’S FLASH67431NBTS G Kempshall (Sandy Crossing)
6GLENREAGH MAGIC337FSHG Streatfield (Glenreagh)
7RANGAS ROCK4FSHM J Algate (Drayton)
8BOGAN GIRLFSHP Lavis (Tregeagle)
9MEGA ROSE HI74NBTT Thompson (North Lismore)
10ROYAL BRIGADE7FSHM C Cuneo (Yorklea)
Race No. 2Goolmangar General Store Stk07:05PM (NSWtime)
Grade 5 event over 420 Metres at Lismore Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ROYAL VICTORY54284NBTJ H Madigan (Junction Hill)
2BIRKDALE BOY4641424.58L Wylie (Condong)
3MRS WILSON37348FSHD J Gilroy (Dulguigan)
4BRALYN MIDGE11311NBTD J Irwin (Maudsland Qld)
5BIG THURSDAY4886624.20G L Dart (Dulguigan)
6WATTLE VALLEY83363NBTD J Winters (South Grafton)
7WITCHEN HOUR5771624.46D A Turley (Codrington)
8YORKLEA MASTER6467324.28A Marras (Yorklea)
9BLACK JEKYLL7775324.70D Gilroy (Dulguigan)
10DANCING MALAWI77447FSHA L Bradley (Casino)
Race No. 3Musmac Macadamia Contractor Stk07:23PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Lismore Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MOLLY’S ACE18754NBTR Palmer (Nunderi)
2GRIM GRIPPER2215430.62R J Newstead (Yorklea)
3NEGRITA SENORITA15130.34J Thompson (Shannon Brook)
4HANNA SAVANNA4555730.84G Friend (Wyrallah)
5ASTROLOGIST2644130.72A G Zammit (Willowvale)
6BRALYN SHANETTE57543NBTS G Keep (Casino)
7CRESCENT ANDY44252NBTG W Cluss (Woodview)
8STRING EM UP4147FSHW F Kennedy (Murwillumbah)
9MYSTERY RUMBLE7888430.81E J Brown (Codrington)
10PHANTOM DOTTIE36578NBTN A Falls (Backmede)
Race No. 4Kbh Earthmoving Maiden07:42PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Lismore Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MICHELLE TEEZE7434NBTS Keep (Casino)
2INNISPLAIN LASS87325FSHD Russell (Innisplain Qld)
3ITSA PICTURE64NBTM Wilkes (Casino)
4UNO HOTSHOT5283NBTJ Thompson (Shannon Brook)
5WILLO’S BOY43442NBTT Wilson (Duranbah)
6MICKEY BLUE2768FSHM D Ridge (Wyoming)
7BRALYN TARLIE32254FSHJ Fredericks (Spring Grove)
8FOUR WAY MOUSE35433FSTDL J Driver (Bundaberg)
9GIFTED CHILD23565NBTL F Green (Blue Knob)
10OH BEDAZZLED32476NBTR D Alchin (Ellangowan)
Race No. 5Lismore Outboard Sal & Ser Stk08:05PM (NSWtime)
Grade 5 event over 420 Metres at Lismore Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ARCH NEMESIS62252FSTDJ R Gale (Maudsland Qld)
2DUEL ‘EM UP15711FSHG Dart (Dulguigan)
3VICTORIOUS GEM1413324.30D Robinson (Dunbible)
4COOPER’S BEAR4832424.42D J Armfield (Casino)
5ALANA VALE3275624.82G J Northfield (Leeville)
6BUTTERFLY BANDIT371F124.64P J Simpson (Stratheden)
7DIN’S THUNDER34862NBTG W Cluss (Woodview)
8COOLENDA84148FSHD Robinson (Dunbible)
9BY THE DICKENS74725NBTW F Kennedy (Murwillumbah)
10MORNING CAPTAIN61857FSHD Robinson (Dunbible)
Race No. 6Micmac Pruning Services Stk08:23PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Lismore Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MR. BONDFIRE31276NBTG C Keep (Burpengary Qld)
2RED HOT CARNEY43835NBTG R Fennelly (Merrimac Qld)
3PLANETARY1462230.59R B Burman (Park Ridge)
4BABU BHATT44523NBTD A Turley (Codrington)
5KARANNE AGENT7617F30.44D W Watts (Ballina)
6SARAH’S ACE66427FSHT A Noble (Karrabin Qld)
7KIDATEE TERRY6567130.35S G Keep (Casino)
8TIGER IN WOODS3411430.70S G Keep (Casino)
9PHANTOM DOTTIE36578NBTN A Falls (Backmede)
10PREMIER DEMAND5878730.27J W Free (Fairy Hill)
Race No. 7Supervite Hi Performance Stk08:42PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Lismore Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LITTLE DOWN KING7615530.66W T Smith (Picton)
2BRALYN COUNTY11116FSTDD J Irwin (Maudsland Qld)
3STARLINER1123230.45P G Fuller (Woodburn)
4LITTLE DOWN LORD5741230.38W T Smith (Picton)
5KIDSHOW6161730.19L Wylie (Condong)
6NEVER TELL21114FSHA Southee (Beenleigh)
7EL TOREADOR2454130.12F Hancock (Spring Grove)
8BAIRNSDALE BEAR8347330.62R J Newstead (Yorklea)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Cheapa Towing Stakes09:05PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Lismore Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MISS MERCANTILE26148NBTG L Dart (Dulguigan)
2TED ADIOS6374830.46K J Ackling (Leeville)
3TWO FORTY WATTS1585730.69P Lavis (Tregeagle)
4KYA ROSE HI3842430.66T Thompson (North Lismore)
5KANUNA BABE6377730.60B A Duncan (Casino)
6FALCON FLASH6274630.17L Wylie (Condong)
7ROMAN EMPRESS5211130.48G C Keep (Burpengary Qld)
8RAINE ROSE HI3147730.44T Thompson (North Lismore)
9PREMIER DEMAND5878730.27J W Free (Fairy Hill)
10MYSTERY RUMBLE7888430.81E J Brown (Codrington)
Race No. 9Hydraulink Bangalow Stk09:23PM (NSWtime)
Grade 5 event over 420 Metres at Lismore Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TILE CUTTER7336324.56P Lavis (Tregeagle)
2LINE OF FIRE56418NBTT W Mccarthy (Springfield Lakes)
3KESS ROSE HI82386NBTT W Thompson (North Lismore)
4PETITE RUMBLE1534224.73L Wylie (Condong)
5SEARCH STARDOM23324NBTG C Keep (Burpengary Qld)
6BRALYN JA56F4324.58S G Keep (Casino)
7LOOKS THAT KILL5322524.29W T Smith (Picton)
8ALMIGHTY MISS6251524.55P Lavis (Tregeagle)
9AL ROSE HI46525NBTT W Thompson (North Lismore)
10BIRKDALE BELLE56428NBTL Wylie (Condong)
Race No. 10Paul Youngberry Smash Rep Stk09:42PM (NSWtime)
Grade 5 event over 420 Metres at Lismore Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LAST FLING1684424.81R D Alchin (Ellangowan)
2PEPI KATONA1524.46J Madigan (Junction Hill)
3GRAMPS’ GIFT5162724.37M E Menken (Warragai Creek)
4ABIT CRAZY21224.57J Mcgrory (Goonellabah)
5SKYBIRD4731424.64T D Flanagan (North Lismore)
6LYN ROSE HI42467NBTT W Thompson (North Lismore)
7NOIR LEE1424.31G Streatfield (Glenreagh)
8ROBYN’S MELODY2764824.81P Lavis (Tregeagle)
9TURLUCK4726824.30N A Falls (Backmede)
10NAGGIN DRAGGIN7615624.51D A Turley (Codrington)